Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki dom zbudować?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jaki dom zbudować?

    Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
    każda rzecz cieszy co zrobiona w domu jest czy mury postawione czy dach to takie kolejne kroki do zbliżającego się do naszego własnego gniazdka Mnie czasem przerażało to pieniądze się wkłada a nic nie widać Teraz jakoś inaczej wygląda ale postawić to jeszcze nie problem Dokończyć w środku to jest dopiero skarbonka
    Tylko te wszystkie kroki zbierają się na jedną całość i warto o tym myśleć za wczasu. Prawda jest taka, że jeden element można wykonać na kilka sposobów a koszt wykonania będzie się różnił dość znacznie. Tutaj np. opisany został koszt dachu - http://www.oferteo.pl/koszt-budowy-dachu-dwuspadowego wiele osób ucieka i kombinuje tylko nikt nie zdaje sobie sprawy, że każdy dodatkowy element na dachu odchodzący od ogólnej linii to sporo większy koszt.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jaki dom zbudować?

      Dom pasywny to utopia, kosztuje tak dużo więcej niż normalny że mało kto się na to decyduje. Zresztą, lubicie okna osadzone w murach jak w bunkrach, pół metrowej grubości ?

      Skomentuj


        #33
        Odp: Jaki dom zbudować?

        Budując samodzielnie można wszystko dostosować do własnych potrzeb a nie zdawać się na czyjąś łaskę.
        Co do budowy odradzam Ytonga silka. U znajomych tym budowali i ściany są tak słabe że bez dodatkowych wzmocnień, nie mogli powiesić szafki

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jaki dom zbudować?

          A co sądzicie o kanadyjczykach? Mi podobają się te domy

          Skomentuj


            #35
            Odp: Jaki dom zbudować?

            Mi się bardzo podoba taki domek jak na załączonym obrazku.

            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:14. Powód: link - reklama

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jaki dom zbudować?

              Napisane przez stylewka Pokaż wiadomość
              A co sądzicie o kanadyjczykach? Mi podobają się te domy
              Podobać to mi się podobają bardzo Nawet mąż też o takim myślał i dużo rozmyślał Ja natomiast bałam się że taki dom to może szybko spłonąć jak zapałka Oczywiście to błędne myślenie ale jednak zdecydowaliśmy się na inny

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jaki dom zbudować?

                Widzę, że jesteście nieźle poinformowane w temacie budowy domów więc może doradzicie i mnie Otóż zamierzamy może na wiosnę zacząć budowę domu-domek mały bo 70m2 ale mnie wystarczy w zupełności a zresztą w naszym przypadku chodzi też o to aby koszty były możliwie jak najmniejsze. Nie znam się zupełnie na tym i chciałabym spytać ile orientacyjnie może kosztowac zalanie fundamentó na tką powierzchnie domu-chcę wiedzieć na jaki koszt mam się przygotować, to raz. A dwa jaką firmę do tego wybrać? Dom będzie budowany w okolicach warszawy więc może możecie polecić jakąś firmę
                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:15. Powód: link - reklama

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jaki dom zbudować?

                  Nie ma chyba uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie.
                  Dom powinie być taki, żeby odpowiadał naszym upodobaniom i potrzebom.
                  Powinien być też dopasowany do kształtu działki. Tu dla przykładu fajne projekty na wąskie działki: dobredomy
                  Jest bardzo dużo aspektów, które trzeba przemyśleć, zanim zdecydujemy się na konkretny projekt, więc na pewno nie warto się z tym spieszyć.
                  Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:15. Powód: link

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jaki dom zbudować?

                    Jeżeli chodzi o projekt to wydaje mi się, że tradycyjne domy nigdy nie wyjdą z mody. Są uniwersalne i ładne. Zaś nowoczesne są ciekawe Najlepiej znaleźć kompromis. Ja też zamierzam się za niedługo budować i szukam projektu raczej klasycznego, z kilkoma elementami nowoczesnymi

                    wroblewskaa domek ładny, ale pewnie drogi w budowie. Już widzę, że ma skomplikowany dach a niestety to kosztuje.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jaki dom zbudować?

                      Nowoczesnych projektów nie brakuje. Abyście je tylko dopasowali do tego stopnia, by was satysfakcjonowały. Nie ma co ukrywać, że teraz można wybudować niesamowity domek, ale wymaga to środków.
                      Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:16. Powód: link - reklama

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jaki dom zbudować?

                        Coraz więcej powstaje tzw. eko domów. Wiecie, np. kominki ekologiczne[ w miejsce tradycyjnych, solary itp.
                        Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:17. Powód: link

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jaki dom zbudować?

                          Ostatnim trendem jest zakup starego domu i jego remont. Wiadomo, usługi remontowe to więcej pracy, ale jeśli przywrócimy blask domu z lat międzywojennych to powstaje prawdziwa perełka.
                          Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:18. Powód: link

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jaki dom zbudować?

                            Ja bym się nie zdecydowała na budowę. Koszt kolosalny i ciągnie się w nieskończoność. Bo w domu ciągle coś trzeba zrobić. Wolę mieszkanie w centrum. Szukam teraz nieruchomosci. Drugi plus to taki że nie trzeba dojeżdżać daleko do pracy mieszkając w centrum.
                            Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:19. Powód: link - reklama

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jaki dom zbudować?

                              Dla nas budowa domu to zbyt duża inwestycja, wolimy kupić mieszkanie w bloku. Na gama-m widzieliśmy ciekawe mieszkania w fajnej okolicy. Jednak póki co nie zdecydowaliśmy się na nic konkretnego. Musimy jeszcze poszukać banku, który udzieli nam kredytu.
                              Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:20. Powód: link - reklama

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jaki dom zbudować?

                                Napisane przez beata666 Pokaż wiadomość
                                Ja bym się nie zdecydowała na budowę. Koszt kolosalny i ciągnie się w nieskończoność. Bo w domu ciągle coś trzeba zrobić. Wolę mieszkanie w centrum. Szukam teraz tu nieruchomosc Drugi plus to taki że nie trzeba dojeżdżać daleko do pracy mieszkając w centrum.
                                ja znów sobie nie wyobrażam mieszkania w mieście choć parę lat mieszkałam - ale to były czasy studenckie , teraz powoli budujemy dom - działkę dostaliśmy na nasze szczęście pozwalając zaoszczędzić w ten sposób, dodatkowo mój mąż wszystko co może robi sam - ale to już taki typ, mam nadzieje, że kiedyś uda nam się zamieszkać w tym naszym wymarzonym domku
                                Last edited by gagatka; 08-07-2020, 15:21. Powód: link - reklama

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X