Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady psychologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady psychologa Odpowiedzi na pytania o problemy dotyczące wychowania dzieci i relacji w rodzinie. Masz problem z dzieckiem? Poradź się naszych użytkowników! Wkrótce również rozmowy ze specjalistą - psychologiem dziecięcym i terapeutą!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-01-2015, 12:16
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

Domyślnie Odp: Problemy z zasypianiem

mi przez większość ciąży nie chciało się spać a już pod koniec spalam 4-5godzin na dobę, a znajomi mówili wyśpij się bo potem nie pośpisz
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2015, 17:04
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Ciężko jak matka musi wisieć nad łóżkiem czy łóżeczkiem swojego malucha. Ja tak miałam, kiedy synek miał miesiąc. Musiał czuć moją obecność, bo inaczej też był płacz w niebogłosy ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2015, 20:46
magicclaw magicclaw jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magicclaw.polki.pl

Może dziecko czuje się bezpieczniej, kiedy ma Panią przy sobie? Może potrzebuje bliskości? Różnie jest to teraz z tymi naszymi dzieciaczkami
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2015, 22:11
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Moja mała tak ma cały czas by chciała bym z nią była, na krok nie odchodziła, nawet do wc ją brała. I właśnie przy zaśnieciu choćby nie wiek jak twardo spała jak wyjdę zaraz jest płacz, ale teraz ją próbuje i zostawiam moją koszulkę by czuła mój zapach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2015, 22:29
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Moja ma to samo, potzrebuje Cię - wiem jakie to męczące - cały dzień bawienia, noszenia itd i człowiek wieczorem chce usiaść i odpocząć a tu dziecko marudzi. Ja teraz daje małej swoją koszulkę do snu by czuła mój zapach. Spróbuj tego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2015, 18:21
balowapani balowapani jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
balowapani.polki.pl

Według mnie spanie z dzieckiem zaraz po urodzeniu jest dobrym rozwiązaniem. Pamietam jak moja mała nie chciała spac w łożeczku czy wózku tylko najlepiej spało jej sie przy nas. Ale nawet widziałam ze tutaj http://www.tatento.pl/a/481/rodzice/...ac-z-dzieckiem też o tym pisza. Takie spanie razem na początku ma bardzo dużo zalet i ja nie widze w tym nic złego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-2015, 17:31
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin

Cytat:
Napisał marzena_161 Zobacz post
Moja mała tak ma cały czas by chciała bym z nią była, na krok nie odchodziła, nawet do wc ją brała. I właśnie przy zaśnieciu choćby nie wiek jak twardo spała jak wyjdę zaraz jest płacz, ale teraz ją próbuje i zostawiam moją koszulkę by czuła mój zapach.
dobry sposób z tą koszulką
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-2015, 18:38
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
dobry sposób z tą koszulką
U mnie niestety nie działał Synek w ogóle nie ma przytulanki do usypiania bo wszystko jest dla niego pretekstem żeby nie spać aktualnie pieluchę wkłada do duzi i wyciąga trąc nią o dziąsła więc z koszulką pewnie byłoby tak samo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-2015, 21:15
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

uważam, że jak dziecku da się wyciszyć samemu i popłacze sobie pięć minuta, albo pomarudzi, to nic się nie stanie, nasz maluch czasem zasypia sam jak kamień, czasem chwilkę popłacze, ale się aż tak nie cackamy mocno i temu zasypia pięknie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-2015, 09:04
simona1985's Avatar
simona1985 simona1985 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
simona1985.polki.pl

Miasto: Pomorze

Ja bym powiedziała że wróce jak sie uspokoi. Dziecko nauczyło się ciebie terroryzować. Widzi że płaczem i krzykiem może osiągnąć co chce, że zostaniesz. Mój od drugiego roku życia kładzie się sam do łóżeczka, buzi, gaszę światło i wychodzę (teraz ma lampkę). Na początku wołał czasem krzyczał, ale mówiłam że będziemy rozmawiać dopiero jak się uspokoi. Gdy się uspokoi rozmawiałam z nim po czym znów sie kładł i wychodziłam. Teraz ma 5 lat kładzie się do łózeczka, nie zawsze zasypia od razu ale leży sobie i próbuje zasnąć. To ty "rządzisz" nie pozwól aby dziecko weszło ci na głowę bo problemy będą narastać

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania