Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nietolerancja Laktozy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nietolerancja Laktozy

    Witam.
    Mam pytanie co do swojej 3 miesięcznej córeczki którą od miesiąca - zupełnie nagle zaczęła mieć biegunki. Gdy byłam u lekarz stwierdził ze to jakaś infekcja i kazał podawać malej antybiotyk po skończeniu antybiotyku luźne kupki zaczęły się znowu były bardziej intensywne niż w trakcie brania antybiotyku wzrosły aż do 11 dziennie pediatra wysłała nas do szpitala.. lecz nie pojechałam i leczyłam dziecko na własną rękę. Podawałam smecte i elektrolity oraz mleko Nan pro 1 ha - było podawane od 1 miej gdyż dziecko po zwykłym mleku miała zatwardzenia bądź biegunki.. (problemy z mlekiem modyfikowany były jakoś od 2 tyg życia gdyż tylko tyle udało mi się karmić piersią ) Biegunki po 1/2 dniach ustały. Zaczęły się znów kiedy podałam malej na noc Sab Simplex. Co zupełnie wyeliminowałam i już nie podawałam .. zaczęłam jej podawać mleko Nan pro expert Bez-laktozowe gdyż przeczytałam ze jest ono po biegunce i pomaga odbudować florę w jelitach. Gdy mleko się skończyło wróciłam do ha (które tak jak pisałam wyżej podawałam wcześniej i nic se nie działo) ale kiedy dostała 2 butelki po 120/100 ml dziecko znowu zaczęło mieć biegunki (kupka jest bardzo kwaśna i bardzo cuchnie gdyż odparza dziecku Pupe). Następnie znów kopiłam bez-laktozowe podawałam przez 3 dni kupki było papkowate z mala ilością śluzu a kiedy znów brakło mi mleczka zaczęło się to samo - kupi żółte/ zielone ze śluzem i bardzo wodniste. Teraz od 6 dni podaje dziecku samo mleko bez-laktozowe gdy było dobrze dziecko często budziło się w nocy przez co zaczęłam dodawać zagęszczacz z bebilon biegunki znów sie piojawiły... Proszę o pomoc w piątek jadę na szczepionkę z dzieckiem nie wiem czy się jej podjąć. Pediatrze tez przedstawie problem ale liczyła bym tak samo na opnie Pastwa.

    #2
    Odp: Nietolerancja Laktozy

    Nietolerancja laktozy jest bardzo częsta, idź do lekarza, powiedz jak to widzisz, niech zrobi badania. I może nie testuj na dziecku różnych opcji, tylko jak widzisz, że się lepiej czuje po jednym to używaj właśnie tego jednego
    BTW słyszałam, że prawdopodobieństwo nietolerancji laktozy może się pojawić, kiedy od pierwszych chwil życia podaje się dziecku przetwory z krowiego mleka, bardziej polecane jest mleko kozie.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nietolerancja Laktozy

      kurcze wlasnie wiem ze powinnam nie podawac tylu mlek .. teraz jestem przy jednym .. i niestety zauwazylam ze niechce jesc ostatnio jadla o 6 teraz wypycha jezyczkiem smoczek umowilam sie na wtorek do lekarza moze wezme jakies skierowanie na badania

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nietolerancja Laktozy

        zgadzam się z dejwklem ze nie ma co na własną rękę podawać takie ilości mlek i tak mieszać dziecku, ja udałabym się do zaufanego lekarza - i niech on prowadzi dziecko, bo układ trawienny dzieciątka jest ogromnie delikatny i zapewne nie dojrzały jeszcze

        Skomentuj

               
        Working...
        X