Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wysypka-dermatolog czy alergolog?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wysypka-dermatolog czy alergolog?

    Witam,corka ma wysypke - od ok.1,5 tyg suche plamki - czy w pierwszej kolejności wybrac sie z nia na konsultacje do dermatologa czy alergologa?
  •    
       

    #2
    Odp: Wysypka-dermatolog czy alergolog?

    Ja polecam dermatologa. Najpierw trzeba dobrze skórę ocenić i tu zwykle przewagę ma dermatolog. Na pewno, jeśli przyczyna będzie alergia, warto także korzystać z porady dermatologa. W końcu skóra to jego specjalność.

    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wysypka-dermatolog czy alergolog?

      z niemowlakiem który ma miesiąc tez udać się do dermatologa a nie alergologa?
      Mi pediatra kazał isc do alergologa bo ponoć to alergia na jakiś produkt który jem (karmie piersią)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wysypka-dermatolog czy alergolog?

        Tak, do dermatologa. Zmiany skórne to nie zawsze alergia. Może być to trądzik niemowlęcy, łojotokowe zapalenie skóry, mogą to być też zmiany mieszane, uczulenie pokarmowe czy kontaktowe. Nawet, jeśli mamy do czynienia ze zmianami alergicznymi, to również warto w leczeniu kierować się wskazówkami dermatologa. Diagnostyka alergologiczna u miesięcznego dziecka jest bardzo ograniczona. Standardowo stosuje się dietę eliminacyjną u mamy i obserwuje się dziecko. W tym czasie bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, najlepiej pod kierunkiem dermatologa.

        Pozdrawiam
        prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wysypka-dermatolog czy alergolog?

          Ja mogę polecić dermatologów stąd: https://cm-skopia.pl/uslugi/dermatologia-krakow/ Usuwałam tam kilka znamion, ale wiem, że świadczą cały przekrój usług dermatologicznych

          Skomentuj

                 
          Working...
          X