Wróć   Forum Mamotoja.pl > Oceniamy i testujemy! > Kosmetyki dla dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Kosmetyki dla dziecka Skóra dziecka jest szczególnie narażona na podrażnienia i wysuszenie dlatego też trzeba dbać o nią za pomocą odpowiednich kosmetyków. Tylko jaki kosmetyk wybrać? Ten, który dobrze się wchłania, czy raczej ten, po posmarowaniu którym skóra dziecka jest biała? W tym dziale zamieszczamy wątki dotyczące sprawdzonych kosmetyków dla dziecka.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-11-2009, 09:32
siwa77 siwa77 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
siwa77.polki.pl

Domyślnie Oillan, delikatny olejek do mycia ciała

Jakie są wasze opinie na temat olejku do mycie ciała - Oillan?

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2009, 10:39
niawka niawka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
niawka.polki.pl

Zdjęcia: 8
Domyślnie Odp: Oillan, delikatny olejek do mycia ciała

płyn do kąpieli bardzo dobry, nawet nie trzeba dziecka po nim oliwkować. Ale buteleczki są małe (chociaż wydajne). Jednak ja zrezygnowałam na rzecz zwykłego mydełka bambino i oliwki tej samej firmy. Z czystych pobudek finansowych ;P

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-2009, 12:08
weronika691 weronika691 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
weronika691.polki.pl

Domyślnie Emolium, trójaktywna emulsja do kąpieli

Co myślicie o tym kosmetyku?

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2009, 18:58
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Domyślnie Odp: Emolium, trójaktywna emulsja do kąpieli

drogo....
u nas najlepiej sprawdził się płyn do kąpieli z oliwką cleanic kindii, skóa po nim jest miękka i nawilżona i już nawet nie trzeba niczym smarować
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-12-2009, 19:01
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Domyślnie Odp: Oillan, delikatny olejek do mycia ciała

podobnie jak poprzedniczka, niby wszystko z nim ok, ale drogo, przeszliśmy na płyn do kąpieli z oliwką i również juz niczym smarować dziecka nie muszę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-02-2013, 07:58
ewelka21's Avatar
ewelka21 ewelka21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Zdjęcia: 434
Domyślnie Najlepsze emolienty

Emolienty pojawiły się na naszym rynku dość niedawno. Wśród nich są te lepiej działające i te przynoszące nieco słabsze rezultaty. Jakie emolienty uważacie za skuteczne?Które z nich możecie polecić?A może twierdzicie, że nie warto ich używać?
Ja osobiście polecam Oilatum. Używamy go już wiele miesięcy. Skóra dziewczynek jest nawilżona i gładka. Ma deliklatny zapach i jest naprawdę wydajny. A jakie są Wasze propozycje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-03-2013, 22:37
GEMELLI_3's Avatar
GEMELLI_3 GEMELLI_3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
GEMELLI_3.polki.pl

Zdjęcia: 35
Domyślnie Odp: Najlepsze emolienty

moja ( i nie tylko moja zresztą) opinia nt emolientów jest taka, żeby ich nie stosować jak nie ma potrzeby. To są specjalne kosmetyki, stworzone z myślą o skórach alergicznych, atopowych - z problemami. Używając takich od noworodka przyzwyczajamy skórę do produktu i nagle po jego odstawieniu mogą zacząć się kłopoty. Zdecydowanie większość położnych jest za tym, by u zdrowych dzieci używać normalnych kosmetyków - dopiero jak się pojawią jakieś problemy wprowadzać emolienty. Moje dziewczynki były wcześniakami, po pewnym czasie skóra schodziła im/łuszczyła się okropnie, mieliśmy kosmetyki Oilan - dały radę, ale jak tylko problem zaczął zanikać ( a nie był reakcją alergiczną a jedynie dzieci dorastając zaczęły niejako "zmieniać" skórę) to w użyciu były zwykłe kosmetyki nivea i bambino oliwka. Natomiast widać po mamach że kiedy pojawia się opcja zakupu kosmetyków dla niemowlęcia (jeszcze nawet nie narodzonego) to zazwyczaj idą do aptek i kupują emolienty. Jak kogoś nie stać to oczywiście kupi zwykłe i okazuje się, ze jest to dobry wybór. Niektórzy wcale nie korzystają z takich rzeczy i kąpią dzieci z problemami skórnymi np w krochmalu który ma świetne właściwości.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-03-2013, 23:05
eta86 eta86 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
eta86.polki.pl

Miasto: Kraków

Przez pierwsze 3tyg zycie synka uzywalam oilatum. Super produkt. Potem kupilam nivea, dramat. Kupilam hipp moze byc az zdobylam probke mustele ale zelu i wlasnie kupilam mu 500ml. Jak dla mnie jest najlepszy delikatnie pachnie i jest mega wydajny synek mial male krostki wszystko mu zeszlo ;

poszukujesz oryginalnej pościeli bądź firanki? Sukienki do chrztu też szyje. Zapraszam
https://www.facebook.com/pages/Spioch/183879848433685
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2013, 10:41
agniecha1793 agniecha1793 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agniecha1793.polki.pl

Zdjęcia: 18

My uzywalismy emolium emulsja na sucha skore glowy ze wzgledu na uczulenie. Pomogla
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-2013, 10:49
agniecha1793 agniecha1793 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agniecha1793.polki.pl

Zdjęcia: 18
Domyślnie Odp: Emolium, trójaktywna emulsja do kąpieli

Ja polecam kosmetyki tej serii. sa warte swojej ceny my uzywalismy na cioemieniuszke pomogly.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania