Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiek Mamy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Ja miałam 22 latka

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      mialam 24 lata jak zostalam mamusia

      Skomentuj


        #33
        A ja miałam 21 kiedy Olaf się urodził, teraz mam 22 synek ma 1,5 roku, kolejne planujemy kiedy będę mieć 26-27 lat, ale jeśli będzie wcześniej to też nie będzie tragedii...
        W ogóle chciałam powiedzieć, że kiedy dowiedziałam się o ciąży myślałam, że jestem za młoda, że jeszcze dużo było przede mną, teraz myślę raczej o pozytywach mojego wieku...Mam masę czasu na kolejne dzieciątko, kiedy mój pierworodny będzie mógł się usamodzielnić, ja będę ledwie po 40-tce i będę wciąż młoda

        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          #34
          Ja miałam (nadal mam) 25 lat jak się Julek urodził
          drugie planuję za ok 5 lat, więc będę miała 30, ale jakoś się
          tym nie zrażam, dlatego, że każdy wiek ma swoje plusy w wychowywaniu
          dzieci - po prostu na różnym etapie życia inaczej się wychowuje
          dzieci. Moim zdaniem im się jest starszym tym dojrzalsze decyzje
          się podejmuje w stosunku do dzieci.

          Skomentuj


            #35
            Ja zaszlam w caze jak mialam 23 a urodzilam jak mialam 24 i 4mies a teraz brakuje mi 4mies do 25 a niunia ma 3,5mies
            Wikunia 04.08.2008r

            Skomentuj


              #36
              ja zostalam mama majac 26 lat.chcialabym miec drugie za jakies 2-3 lata,zeby wyrobic sie przed 30.

              Skomentuj


                #37
                Dziewczyny pokusiłam się o to aby policzyć który wiek powtarza się najczęściej(jeżeli chodzi o 1 dziecko) i wyszło mi że 21 następnie 26 ,25 ,24,19.Zobaczymy jak będzie dalej

                DAWIDEK MA SKOŃCZONE 6 MIESIĘCY
                [url=http://zasuwaczki.bejbej.pl/]

                url=http://pierwszezabki.pl] [img]http://pierwszezabki.pl/s/suwaczek_7574464.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Ja miałam 22 lata , gdy urodziłam pierwsze dziecko i 27 gdy urodziłam drugie

                  Skomentuj


                    #39
                    Napisane przez nicola
                    ooo większość chce mieć dziecko drugie przed 30-ką a to dlaczego?

                    Ja mam pierwsze po 30-ce
                    Hm... może dlatego, że po 30-tce zwiększa się ryzyko chorób genetycznych.

                    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                    Różności do postów
                    GALERIA OLAFKA

                    Skomentuj


                      #40
                      30-stka leci

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Nicola każdy ma inne podejście do tego kiedy
                        chce urodzić. Drugie dziecko w tym wieku niesie z sobą mniejsze
                        ryzyko i tak jak piszesz tak jest, ale z ciążą pierwszą powikłania
                        mogą pojawić się dużo wcześniej.
                        No ale tak jak pisałam każdy ma inny pogląd na te sprawy

                        Ja się cieszę, że urodziłam teraz, jakoś nie widzi mi się być
                        40-45 letnią mamą 10-letniego dziecka (pierwszego dziecka)
                        bo dla drugiego już bym była 50 letnią

                        Skomentuj


                          #42
                          gdy mój syn będzie miał 18 lat to ja zaledwie 38.
                          i wcale mnie to nie martwi.
                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #43
                            Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
                            gdy mój syn będzie miał 18 lat to ja zaledwie 38.
                            i wcale mnie to nie martwi.
                            Mnie też by nie martwiło


                            Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                            Różności do postów
                            GALERIA OLAFKA

                            Skomentuj


                              #44
                              Napisane przez nicola
                              Każdy ma swój bagaż doświadczeń,ja tylko wyraziłam swoje odczucie a Ty swoje zdanie .
                              Ja nie odciągałam swojego macierzyństwa, ale lepiej być mamą póżniej niż wcale
                              Ależ oczywiście Jestem tego samego zdania

                              Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
                              gdy mój syn będzie miał 18 lat to ja zaledwie 38.
                              i wcale mnie to nie martwi.
                              nioo będziesz świetną młodą mamą dorosłego już człowieka

                              Skomentuj


                                #45
                                Napisane przez nicola
                                Późne macierzyństwo ma swoje plusy i minusy
                                Wiek nie jest najważniejszy, choć szanse zajścia w ciążę po 35. roku życia znacznie maleją fakt.
                                Bardziej istotny jest stan zdrowia matki, jej kondycja fizyczna i psychiczna, styl życia oraz jej stosunek do macierzyństwa.
                                Zdaniem lekarzy, najlepszy czas dla kobiety na urodzenie dziecka to okres między 20. a 35. rokiem życia.
                                Gdy kobieta kończy 35 lat, zaczynają się problemy z płodnością, które przybierają na sile po czterdziestce.
                                Z perspektywy czasu ciesze się ,że zostałam mamą teraz a nie mając lat np.20...
                                Ja nie mówiłam o trudnościach w zajściu w ciążę po 35 roku życia, tylko o ryzyku chorób genetycznych, badania wskazują, że ryzyko wystąpienia np 'Zespołu Downa' u płodu w przypadku ciężarnych powyżej 30 jest zdecydowanie większa niż u kobiet poniżej 30, nie chciałam zanegować wcale Twojej decyzji, bo też jestem zdania że lepiej późno niż wcale, chciałam tylko odpowiedzieć na pytanie dlaczego większość kobiet decyduje się na macierzyństwo przed 30-tką.
                                Chociaż i to dziś jest wątpliwe, teraz kobiety decydują się na macierzyństwo coraz później
                                W ogóle co do wieku matki nigdy nie można powiedzieć, że jakiś przedział wiekowy jest lepszy a jakiś gorszy, czasem i 18 latka czuje silny instynkt nie powodowany kaprysem, a czasem i 45 latka nie jest całkowicie gotowa na dziecko. To kwestia psyhicznego nastawienia, jedno jest pewne, większość jednak staje na wysokości zadania i dba o swoje pociechy najlepiej jak umie

                                Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                                Różności do postów
                                GALERIA OLAFKA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X