Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Praca
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Praca Wasze zawodowe wyzwania, praca dodatkowa, ogłoszenia

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-03-2016, 08:24
moonkaz's Avatar
moonkaz moonkaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
moonkaz.polki.pl

Domyślnie problemy z szefem w pracy

Mam problem z szefem odkąd awansowałam. jest trochę zbyt otwarty i bezpośredni. Szczerze mówiąc jest po prostu obleśny i tak też się zachowuje. Powoli sobie z nim nie radzę. Kiedyś powiedziałam mu co myślę o jego zachowaniu to na chwilę się uspokoił ale na drugi dzień powiedział mi, że jeżeli chcę pracować w tej branży to lepiej, żeby nic nie wyszło poza drzwi firmy(oczywiście delikatnie mówiąc). Zastanawiam się co mam zrobić, Co sądzicie żeby kupić jakiś dyktafon i go nagrać a potem iść z tym wyżej albo na policie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-2016, 10:58
motylia38 motylia38 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
motylia38.polki.pl

Domyślnie Odp: problemy z szefem w pracy

Takie zachowanie to mobbing i nie mozna na nie pozwalac. Ja bym go nagrala i poszla do sadu pracy
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-2016, 12:05
bobusie2 bobusie2 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bobusie2.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 64

A ja pewnie zaczęłabym szukać innej pracy. W innych firmach, w podobnej brażny. Uważam, że czasem warto zaryzykować. Mój mąż zmienił pracę właśnie z powodu relacji... Nie było łatwo zostawić pewnego etatu i zaczynać niemal od zera, ale ostatecznie było warto!

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-2016, 13:21
markietanka's Avatar
markietanka markietanka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
markietanka.polki.pl

Takie zachowanie jest nieodpowiednie oraz powinnaś się mu postawić. Twój szef jest bardzo toksyczny i widać to po jego zachowaniu. Na stronie jest poradnik co robić w takich sytuacjach:
http://www.postawnaswoim.pl/kariera/toksyczny-szef/

Przyjmij odpowiednią postawę. Nie daj się mu tak traktować. Jeśi dalej będzie się tak zachowywał to nie zastanawiałabym się na Twoim miejscu i odeszłabym z pracy. Trzeba mieć swój honor.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-03-2016, 12:11
malaala1's Avatar
malaala1 malaala1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
malaala1.polki.pl

Miasto: Warszawa
Blog Entries: 1

Łatwo jest mówić o znalezieniu innej pracy kiedy sytuacja nas nie dotyczy. Moim zdaniem powinnaś go nagrać i faktycznie zacząć się rozglądać za czymś innym. Wszytsko zalezy od tego ile jestes jeszce w stanie znieśc
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-2016, 10:48
Patris38 Patris38 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Patris38.polki.pl

To rzeczywiście jest mobbing i jest on określany w kodeksie pracy jako ścigana prawem. Jednak, o czym trzeba pamiętać mobbing jest bardzo trudno udowodnić, bo przede wszystkim jest to długotrwała czynność naruszająca dobro i godność człowieka, co niestety ciężko jest przedstawić w sądzie. Dlatego tak niewiele osób w ogóle wnosi do sądu pozwy. Może spróbuj z nim jeszcze raz porozmawiać, tak stanowczo i postawić sprawę jasno. Można nawet powołać się na kodeks pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2016, 15:55
grestin grestin jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
grestin.polki.pl

Jeżeli sobie nie radzisz, sprawdź kancelarię prawa pracy Lexstrada, powinni pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2017, 17:22
agnieszk1_87 agnieszk1_87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agnieszk1_87.polki.pl

Nie można tego tak zostawić. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Na początku proponuję Ci, abyś skontaktowała się z kimś, kto mógłby Ciebie pokierować, w tej niewątpliwie trudnej sytuacji. Może napisz do redakcji tego portalu - https://poradnikpracownika.pl/ ? Udzielają różnych porad, więc może mogliby Ci pomóc?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2017, 20:47
maew_1 maew_1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
maew_1.polki.pl

Cytat:
Napisał motylia38 Zobacz post
Takie zachowanie to mobbing i nie mozna na nie pozwalac. Ja bym go nagrala i poszla do sadu pracy
Też uważam, że to podchodzi już pod mobbing. Nie zostawiaj tego tak po prostu bo to nigdy się nie skończy jeśli na to pozwolisz. Jeżeli nie wiesz za bardzo jak zabrać się za to i jakie przepisy prawa pracy za Tobą stoją to najlepiej zwróć się po poradę prawną do adwokata. Ze swojej strony mogę polecić pana Tomasza Tomaszczyka z kancelarii JST. To świetny specjalista z zakresu prawa pracy oraz ZUS więc dobrze będzie wiedział co robić
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-02-2017, 14:29
alka98 alka98 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
alka98.polki.pl

Smutna prawda jest taka, że w wielu firmach tak jest i niewiele da się z tym zrobić Nam na szczęście udało się odwołać podobnie działającego prezesa, a na jego miejsce przyszedł przesympatyczny, prężny chłopak, który na początek postanowił wprowadzić systemy optymalizacji produkcji i inne udogodnienia ułatwiające nam pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania