Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie kakao dla roczniaka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie kakao dla roczniaka?

    Mamy, pani ekspert jakie kakao najlepsze jest dla rocznego dziecka. Jest tego na rynku sporo. Jestem też karob. Co można podać na początek dziecku? Chciałabym najpierw sprawdzić czy wypije mi mm z kakao. Nie wiem czy mogłabym zrobić kakao takie zwykłe ale ekologiczne? Na rynku są same słodzone twory dedykowane dzieciom. Może polecicie mi jakieś zdrowe kakao?
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

    A propo kakaowych tworów. Tu akurat nie trzeba moim zdaniem być ekspertem by po prostu nie podawać dziecku wszelakich nesquików, puchatków, itp. Spójrz na skład i sama zdecyduj czy podałabyś coś takiego dziecku. Cukier na pierwszym miejscu, potem zaledwie jakieś 20% kakao... Gdzie jak kupisz ciemne kakao naturalne to masz 100% kakao a co do cukru - słodzisz ile uważasz sama, a nie ile narzuca (a raczej nasypie do produktu) producent.

    Co do reszty tematu to niestety ale nie mam pojęcia zbytnio.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

      Rozumiem że kakao typu Puchatek nie jest dobre dla dziecka, ale czy takie zwykłe ciemne kakao w niewielkich ilościach raz na jakiś czas można podawać dziecku, tzn. od jakiego wieku można je podawać?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

        Kiedyś czytałam ze normalne kakao takie co się gotuje można podać dziecku po ukończeniu przez dziecko roczku i oczywiście gdy nie ma uczulenia na mleko krowie.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

          Nie kupujcie kakao granulowanego bo to sama chemia. Starajcie się gotować na mleku tradycyjne kakao, jest dużo zdrowsze


          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

            Kakao najzwyklejsze jest najzdrowsze dla dziecka. Te granulowane mają dużą zawartość cukru który nie najlepiej sprzyja dzieciom, należałoby ograniczać jak najbardziej spożycie sztucznego kakao przez maluszka.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

              Idealne kakao to gotowane kakao na mleku z prawdziwego kakao. Wszystkie te szybsze instanty są tak napakowane chemią, a i nie smakują tak dobrze.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                Mi smakuje kakao z nesttle jednak nie jest za zdrowe...dlatego zrezygnowałam z podawania go dziecku pomimo tego, ze powtarzało " chce tamte bardzo słodkie kakałko"

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                  Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                  Mi smakuje kakao z nesttle jednak nie jest za zdrowe...dlatego zrezygnowałam z podawania go dziecku pomimo tego, ze powtarzało " chce tamte bardzo słodkie kakałko"
                  Ja akurat jeśli miałabym wybierać z tych gotowych to Puchatek, bo właśnie nestle jest wybitnie słodkie, aż przesłodzone.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                    aha nawet nie wiedziałam, ze ma lepszy skład Wiadomo, że dziecku zawsze smakuje bardziej słodkie- ale czasami watro samemu nawet trochę dosłodzić zwykłe kakao i podać. i tak bedzie miało mniejsza zawartość cukru.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                      Ja nie kupuję granulowanego Kakao,bo jest tak słodkie,że aż mnie mdli. Najlepiej sprawdza się u nas tradycyjne kakao do gotowania. Można posłodzic miodem i wcale nie jest takie gorzkie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                        Ja podobnie jak roxi133, wolę tradycyjne kakao, w tym granulowanym jest sama chemia. Nie mam przekonania do "gotowców".


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                          Zdecydowanie tradycyjne kakao gotowane na mleku, żadne rozpuszczalne nesquiki czy puchatki. Sama uwielbiam takie kakao i lubię je dużo bardziej od rozpuszczalnych, które są bardzo słodkie, a ja nie słodzę

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                            Też jestem przeciwniczką tych gotowych, słodkich i chemicznych. Najlepsze, bo najwięcej magnezu ma zwykłe kakao, które zawsze można posłodzić dziecku miodem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie kakao dla roczniaka?

                              ja też naturalne, sama często sobie trochę wypije

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X