Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zęby po ciąży??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Zęby po ciąży??

    Przy pierwszej ciąży żadnych problemów nie miałam z zębami ale za to przy drugiej istny horror. Psuł mi się ząb za zębem. Dodam,że zęby przez zajściem w ciąże miałam zdrowe. Dwa zęby w trakcie ciąży miałam leczone kanałowo. Nie mogłam brać z wiadomych przyczyn żadnych środków przeciwbólowych. Dosłownie z bólu chodziłam po ścianie. Często słyszę nawet po moich koleżankach czy rodzinie,że przy drugiej ciąży zęby się sypią...



    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Zęby po ciąży??

      Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
      Przy pierwszej ciąży żadnych problemów nie miałam z zębami ale za to przy drugiej istny horror. Psuł mi się ząb za zębem. Dodam,że zęby przez zajściem w ciąże miałam zdrowe. Dwa zęby w trakcie ciąży miałam leczone kanałowo. Nie mogłam brać z wiadomych przyczyn żadnych środków przeciwbólowych. Dosłownie z bólu chodziłam po ścianie. Często słyszę nawet po moich koleżankach czy rodzinie,że przy drugiej ciąży zęby się sypią...
      nie strasz Kobieto !!! bo ja już się boję co będzie z zębami jeśli kiedyś uda się być w drugiej ciąży (marzy mi sie być ehh i znów te marzenia) ...

      Skomentuj


        #33
        Odp: Zęby po ciąży??

        Oj zęby zęby... od porodu jestem częstym gościem u dentysty ;/ po porodzie było jeszcze wszystko w miarę, jednak po okresie karmienia piersią, mam ciągle nie wyleczone zęby, co jeden wyleczę, psują sie następne.
        Czasami sie zastanawiam czy proteza nie byłaby tańsza

        Skomentuj


          #34
          Odp: Zęby po ciąży??

          Cały czas myślałam że po ciąży zepsują mi się zęby bo wcześniej miałam taki okres że strasznie mi się psuły, ale na szczęście nie ani jeden nie poszedł.
          Moja pani ginekolog powiedziała że mam brać wapno w tabletkach a nie rozpuszczalne i to chyba w pewnym stopniu pomogł

          Skomentuj


            #35
            Odp: Zęby po ciąży??

            Ja po jednej ciąży miałam do usunięcia ,po drugiej szybko zaczęłam leczyć więc ząb uratowałam ale po ciąży bardzo mi sie psuły :/ teraz mam nauczkę aby nie czekać z wizytą u dentysty

            Skomentuj


              #36
              Odp: Zęby po ciąży??

              Ja mimo iz nie czekam z wizytą do dentysty, to i tak ciągle powstają nowe dziury, mój portfel już jest tak spłukany że teraz musze czekać z 4 zebami na leczenie do przyszłego roku ;/

              Skomentuj


                #37
                Odp: Zęby po ciąży??

                Ja generalnie mam słabe zęby, większość już leczona kanałowo, ale nie zauważyłam po ciąży żeby było gorzej, chyba u mnie nie miało to wpływu na stan moich zębów. Chociaż muszę sie przyznać, że jak zaczeliśmy sie starać o dziecko to ja wyleczyłam wszystke swoje zęby.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Zęby po ciąży??

                  Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                  Ja mimo iz nie czekam z wizytą do dentysty, to i tak ciągle powstają nowe dziury, mój portfel już jest tak spłukany że teraz musze czekać z 4 zebami na leczenie do przyszłego roku ;/
                  ja mam jeszcze w jednym zębie dziurkę Dentystka mówiła aby długo nie czekać a tu już pór roku minęło Tylko kwestia pieniędzy bo nie dość wydatki non stop to jeszcze ta przyjemność tyle kosztuje

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Zęby po ciąży??

                    Dokładnie u dentysty zostawia sie majatek,mam nadzieję że mała odziedziczyła żeby po tacie. Mój mąż jest po 30 i ma tylko jednego zęba z plombą,podobnie teściowa ma bardzo mocne żeby więc może Majka odziedziczyła te geny

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Zęby po ciąży??

                      Gdyby tylko to tak dużo nie kosztowało miałabym inne zdanie i bez żadnych oporów częściej umawiałabym się do dentysty a tak zawsze te koszty są odkładane a później i tak na dentystę brakuje i tak w kółko

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Zęby po ciąży??

                        Kontrole co pół roku, nawet będąc w ciąży. Jest dobra pasta, ajona, rozsądna dieta i wszystko ok. Tylko zwracajcie również uwagę na szczoteczki - trzeba je wymieniać co kilka miesięcy. Dzięki temu zęby utrzymacie w zdrowiu.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Zęby po ciąży??

                          U mnie na szczęście przed planowaniem ciąży wzięłam się za siebie i wyleczyłam wszystkie zęby u stomatologa. Więc po urodzeniu mojego szkrabeczka nie było dużych problemów, jednak nie ukrywam- coś tam się zmieniło.
                          Last edited by gagatka; 21-07-2020, 10:54. Powód: link

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Zęby po ciąży??

                            Ja też starałam się regularnie chodzić do dentysty. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy potomstwo. Próchnica ma bardzo negatywny pływ na rozwijającego się dzidziusia. Dlatego lepiej wyleczyć ubytki już przed planowanym poczęciem


                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Zęby po ciąży??

                              O zęby trzeba dbac i pielęgnować bo jak się zaniedba to beda się psuły i nic ich nie uratuje

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Zęby po ciąży??

                                moje zęby w czasie ciąży i po ciąży nie zmieniły się. Są w takim samym stanie jak wcześniej. Może ósemki jeszcze mi trochę podrosły, ale reszta jest bez zmian

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X