Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co dziś robicie na obiadek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Ja dzis salatkowo jem salatke z piersi kurczaczka wlasnie napisalam przepis na innym watku z tego wszystkiego hehehe
    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...0580#post30580

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      coś nikt tu nie zagląda ostatnio chyba wszyscy na pizzy żyją

      ja dzis miałam ryz,kotlety z piersi kurczaka i surówkę z pekińskiej z pomidorkiem i kukurydzą

      Wczoraj miałam ziemniaczki ,mielone i buraczki

      a jutro gotuję zupę -barszczyk ukraiński
      Sylwia 9 latek
      Damianek 17 m-cy


      02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

      Skomentuj


        #63
        pizza może nie ale spagetti jak najbardziej dzisiaj u nas,
        a zupka coś w stylu/ w smaku barszcz czerwony- barszczyk ukraiński

        na jutro planuję krupniczek
        Julek 15.o2.2oo7r



        Skomentuj


          #64
          U nas dzis frytki i kurczak na butelce ,jako z emezus wraca dosc pozno z pracy nie chce mi sie robic normalnego obiadu.

          Skomentuj


            #65
            Nicola u mnie obiad to dwa dania - jako ze staramy sie nie jesc po godz 18 bez sensu jest robic wspomniane dwa posilki. Zreszta kto by to zmiescil o 21 wieczorem .

            Skomentuj


              #66
              Ja też nie robię obiadu jak mężulek w pracy. Wczoraj i dzisiaj pracuje będzie
              dopiero o 22, a odgrzewam zawsze zupę. Drugie danie zawsze robię by
              móc od razu zjeść.

              Goplana a napisz, też kurczak na butelce to on "opiera" się o stojącą tak?? W niej jest woda, tak?
              Czy jakoś inaczej robisz??
              Bo ja jeszcze słyszałam, żeby puszkę z piwem np włożyć w dupkę

              Skomentuj


                #67
                Nicola moj wraca czesto o 23 i juz wtedy nic nie je - staram sie mu dac jakas salatke do pracy i kanapki.A jesli wraca tak jak dzis to staram sie zrobic cos beztluszczowego.

                Colleen ano wsadzam w dupke ale albo sloik np po dzemie albo butelke po smietanie - pamietacie kiedys byly takie fajne Puszki wkladac nie radze bo sie zegnie pod wplywem ciepla Ja do tego sloika wlewam piwko albo wode z kostka bulionowa.Kuraka nabijam tak by sie nie przewracal i byl stabilny i stawiam na blaszce wylozonej folia - wtedy skapujacy tluszcz sie tak łatwo nie pali.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Goplana a no też mi się wydaje, że z tą puszką to kiepski pomysł.
                  Po pierwsze z aluminium a po drugie przecież puszka jest pomalowana
                  farbami, a wiadomo pod wpływem wysokiej temp. pewnie się roztopi.
                  Noooo tak butelka po śmietanie byłaby idealna, ciekawe czy można jeszcze
                  taką kupić

                  Skomentuj


                    #69
                    Moja mama ma taka jeszcze Sama podobnej szukałam lecz niestety ...
                    Sloik po dzemie jest lepszy - bardziej stabilniejszy bo ma szersze dno.

                    Skomentuj


                      #70
                      Chyba nikt nie gotuje

                      ja miałam dziś gołąbki
                      Sylwia 9 latek
                      Damianek 17 m-cy


                      02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        U nas wczoraj barszczyk i kasza z gulaszem - dzis to samo bo malo czasu mamy - trza do "babciow" jechac
                        Jutro pieczone ziemniaki, piersi z kurczaka zmajonezem ,pieczarkami i serem, no i rosolek

                        Skomentuj


                          #72
                          ja nic nie robię przytyłam trochę i nie jem obiadów,gotuje tyle co dla dziecka

                          Skomentuj


                            #73
                            Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                            U nas wczoraj barszczyk i kasza z gulaszem - dzis to samo bo malo czasu mamy - trza do "babciow" jechac
                            Jutro pieczone ziemniaki, piersi z kurczaka zmajonezem ,pieczarkami i serem, no i rosolek
                            Kurcze Goplana rzuć przepisik na ten drugi obiadek bo aż mnie zassało

                            ja dzis mam również gołąbki
                            Sylwia 9 latek
                            Damianek 17 m-cy


                            02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                            Skomentuj


                              #74
                              a ja dzisiaj gotuję ziemniaki z sosem i pulpeciki

                              Skomentuj


                                #75
                                SILEK prosze bardzo
                                Kurze piersi z piekarnika

                                składniki:
                                cebula - 1 szt
                                majonez - 2-3 łyżeczki
                                pieczarki - 5-6 szt
                                pieprz czarny - 2 szczypta
                                pierś z kurczaka - 1 podwójna
                                sól - 2 szczypty
                                żólty ser - 15-20 dag

                                Piersi rozbić jak na kotlety i doprawić do smaku jak kto lubi. Na blaszce do pieczenia rozłożyć folię aluminiową i ułożyć na niej surowe kotlety.
                                Na patelni podsmażyć pokrojone w kostkę pieczarki i cebulkę, doprawić do smaku solą i pieprzem. Tak przygotowane wyłożyć na kotlety.
                                Teraz na każdy kotlet wykładamy majonez (ok. 1 łyżka na kotlet, zależy od wielkości piersi) i posypujemy grubą warstwą serka żółtego. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec ok. 20 minut. w temp. 180-190 st.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X