Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Łazienka marzeń"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Łazienka marzeń"

    Przedszkolak to żywe srebro – wszystkiego chciałby dotknąć, spróbować. Dlatego tak ważne jest to, w jakich warunkach maluch spędza czas. Czystość to podstawa. Ty idziesz do pracy, a Twój brzdąc dzielnie macha do Ciebie rączką na progu przedszkola – miejsca, gdzie spędzi kilka godzin, zanim z powrotem zabierzesz go do domu. Założymy się, że czystego i schludnego domu. Dlatego wierzymy, że takim miejscem jest również wybrane przez Ciebie przedszkole.

    Weź udział w naszym konkursie i sprawdź, jak łatwo i szybko możesz zabdać o czystość i pozbyć się groźnych zarazków z Twojej łazienki.

    Aby zdobyć jeden z 10 zestawów produktów DOMESTOS wystarczy na forum mamacafe.pl opisać jak powinna wyglądać czyściutka łazienka marzeń w przedszkolu Twojego dziecka.

    Czas trwania konkursu: 01-31.03.2010 r.

    Zobacz galerie:


    Do zdobycia jeden z 10 zestawów produktów DOMESTOS, w którego skład wchodzą:
    • sześć dezynfekujących kostek toaletowych Domestos ActiBlitz (koszyk + zapas)
    • dwa zagęszczone płyny czyszcząco-dezynfekujące Domestos 24H 1250 ml

    • dwa dezynfekujące żelowe płyny do toalet usuwające kamień Domestos Zero Kamienia 750 ml
    • poręczne dwukomorowe wiadro ułatwiające sprzątanie
    oraz
    • dla Twojego dziecka płyta DVD z bajką – niespodzianką


    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy uważnie przeczytać Regulamin »


    Sponsor konkursu:
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

    Moja córcie jeszcze nie chodzi do przedszkola, ale planujemy to zmienić, kiedy Julia skończy 3 latka. Określenie żywe srebro pasuje do Julki w 100%! Wszędzie jej pełno i wszystko ją interesuje. Dotyk i smak to zmysły, jakimi najchętniej poznaje świat, więc absolutna czystość jest w domu niezbędna! Chciałabym, aby taka czystość panowała również w przedszkolu, do którego córeczkę zapiszę!
    Czyste, błyszczące kafelki, również fugi regularnie dezynfekowane. Absolutnie żadnej pleśni czy grzyba, które są zabójcze dla układu oddechowego malca, a także dla całego organizmu. Umywalki oczywiście na odpowiedniej wysokości, a prócz tego pozbawione rdzawych zacieków czy osadu z mydła, czyste i myte płynem dezynfekującym. Przy umywalkach oczywiście mydełko w płynie odpowiednie do rączek dziecka, z naturalnym ph, nie wysuszające wrażliwej skóry, a jednocześnie dokładnie usuwające brud i bakterie z małych rączek. Do wycierania rączek czy buźki koniecznie jednorazowe ręczniki papierowe zapewniające higienę. Podobnie WC - idealnie czyste i pachnące. Toaleta musi być czyszczona płynami antybakteryjnymi i antywirusowymi, usuwającymi zarówno brud, kamień, jak i wszelkie drobnoustroje. To bardzo ważne dla higieny, zdrowia i bezpieczeństwa każdego przedszkolaka! W WC oczywiście kostka bądź wkład żelowy czyszczący przy każdym spłukaniu. Ważny jest również zapach - łazienka powinna być wyposażona w odświeżacz powietrza, jednakże taki, który nie będzie podrażniał wrażliwego noska malucha.
    Krótko mówiąc łazienka w przedszkolu mojej córci powinna być tak czysta, aby nawet dotknięcie kafelków na podłodze czy polizanie kranu nie było niebezpieczne dla jej zdrowia!

    Hmmm... Widzę, że napisałam odpowiedź jeszcze przed rozpoczęciem konkursu Ten wątek pojawił się na chwilę, a potem zniknął
    Last edited by OlkaG87; 01-03-2010, 10:32.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

      MOJEGO SYNA MAM ZAMIAR WYSŁAC DO PRZEDSZKOLA OD WRZEŚNIA ,A TOALETA POWINNA NAPRAWDE LŚNIC CZYSTOŚCIĄ ..POWINN BYC PACHNĄCE MYDŁO I CZYSTE BAWEŁNIANE RĘCZNICZKI DO WYCIERANIA RĄCZEK LUB PAPIEROWE DOSTEPNE DLA KAŻDEGO BRZDĄCA. uMYWALKI I KLOZETY PACHNIEC CZYSTOŚCIĄ,PŁYNEM ,KTÓRY BY NIEPODRAŻNIAŁ DZIECI ,ABY CHĘTNIE Z NIEJ KORZYSTAŁY.tOALETA ZDEZYNFEKOWANA I WIETRZONA ,GDY JEST TO TYLKO MOŻLIWE.BEZ ŻADNYCH WYCIEKÓW WODY ,KTÓRE MOGŁYBY BYC PRZYCZYNA WYPADKU.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

        Moja królewna ma 6 miesięcy lecz gdy będzie starsza z pewnością zapiszemy ją do przedszkola gdyż jest towarzyska i do zabaw skora. Wszędzie jej pełno i uwielbia psoty, wszystko pcha do buźki bo testuje smaki. Staram się by dom zawsze lśnił czystością, a moja królewna nie natknęła się na żadne groźne zarazki. Gdy będzie z uśmiechem maszerować do przedszkola, chciałabym by nigdy nie wróciła chora. By lśniło czystością i pachniało świeżością , a mój i każdy smyk by czuł się jak w domku, bezpieczny i szczęśliwy. Chciałabym by podłogi były czyste i pachnące, by po kątach siedziały kotki maskotki nie te kłęby kurzu. By na półkach siedziały misie bez brudu i kurzu, by zabawki były czyste i zadbane. By dzieci jadały przy stole na którym leży czyściutki kolorowy obrusik, a obiadek podany w kolorowych talerzach . By odpoczywały w łóżeczkach z czystą pościelą w misiaczki ,a czytały bajki na puszystym i czyściutkim dywanie pachnącym słońcem. Gdy pobiegną siusiu by mogły spokojnie dotknąć wszystkiego bo będzie bialutkie i czyste, umyją spokojnie rączki pachnącym mydełkiem i wytrą w mięciutki ręczniczek. By moja córcia czuła się jak w raju gdzie dzieci w czystym miejscu spokojnie się bawią. By przedszkole było dla niej przykładem do posprzątanego i czystego pokoiku w którym będzie kończyła zabawę.

        Pozdrawiam Sylwia i Amelia

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

          Moja Zuzia najpierw chodziła do przedszkola, w którym nie widziałam łazienki. Teraz chodzi do prywatnego,w którym łazienka prawdopodobnie spełnia moje wszystkie wymogi
          Kibelki nieduże, koniecznie niskie - by same mogły siusiac dzieci wszystkie!
          Papier toaletowy pachnący i mięciutki - nie podrażniający delikatnej pupki!
          Podłoga czysta jak łza - bo dziecko różne pomysły ma!
          Dezynfekcja toalety raz na dobę - to zapewni jej "urodę"!
          Na co dzień kostka w WC zawieszona - odkaża i malucha swym zapachem przekona!
          Absolutnie żadnej rdzy,pleśni i kamienia - przecież to wszystko zarazki rozprzestrzenia!
          Na umywalce antybakteryjne mydełka - wyczyszczą rączki małego diabełka!
          Świeżośc zapewni częste wietrzenie - zarazki wygoni, dzieciom da zadowolenie!

          Tak wygląda łazienka mych marzeń - powinna dostarczac nam miłych wrażen

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

            Łazienka moich marzeń w przedszkolu to przede wszystkim łazienka bezpieczna dla mojego dziecka.Łazienka ta powinna być sterylna,ze stabilnymi i mocno zamonatowanymi elementami ponieważ małe dzieci są dociekliwe, często próbują do czego coś służy i mogą niechcący taki element wyrwać.Poza tym umywalki jak i toalety powinny być umieszczone na wysokosci dostosowanej do wieku dziecka, świetnym rozwiązaniem byłoby takze zainstalowane koło toalety uchwytów by dziecko mogło sie przytrzymać, gdy będzie wstawać.Ręczniki, papier toaletowy jak i mydło powinny być najlepszej jakości , antyalergiczne i dostosowane do wielu dzecka.Kafelki w takiej łazience powinny być antypoślizgowe ponieważ kiedy dzieci myją rączki często chlapią wodę ,łatwo wtedy o poślizgnięcie.W łazience moich marzeń nie powinno być ostrych przedmiotów, ostrych krawędzi a kontakty powinny być zamieszczone poza zasięgiem dzieci.Wspaniałym rozwiązaniem byłaby także strylizacja toalety po każdorazowym skorzystaniu przez dziecko , widziałam coś takiego we Francji i uważam ,że to wspaniały pomysł, który można by zastosowac i u nas.Łazienka moich marzeń to łazienka bezpieczna, funkcjonalna i przyjazna dziecku.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

              Dzień dobry.>
              jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców, Kuba mój starszy syn już chodzi do szkoły , ale jak był w pszedszkolu to łazienki błyszczały i zawsze było czysto i pachnąco. Mój drugi syn Maciuś chodzi do przedszkola 3 rok i również jest tam bardzo czysto. Dzieci mają swoje ręczniczki małe przy umywalkach stoją mydła w płynie , na parapecie stoi zapach króry co jakiś czas się włącza, na ubikacji wisi kostka zapachowa.. Syn jak pytam go o łazienkę to mówi że tam pachnie ,, i najbardziej podoba mu się mydło w płynie i co chwila myje rączki....

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                Łazienka marzeń w przedszkolu moich dzieci powinna być jak z bajki: czysta, magiczna i pachnąca.. Taka do której przedszkolaki będą chętnie chodziły, a mamy nie będą się martwiły o zarazki czy bakterie.

                Moją idealną przedszkolną łazienkę wyobrażam sobie tak:
                .. cała pomalowana na błękitno, na ścianach morskie obrazki... wodnych zwierząt i roślin. Dookoła roztacza się delikanty zapach morskiej bryzy. Pod ścianą stoi rządek malutkich umywalek.. na których leżą małe mydełka i szczoteczki do pazurków. Obok każdej wisi ręczniczek (który jest wymieniany codziennie), oprócz tego rolka z kolorowym ręcznikiem papierowym.
                Pod każda umywalką leży mata antypoślizgowa, tak żeby podłoga nie była śliska od rozchlapanej wody.

                Deski toalet przyozdobione morskimi i kolorowymi obrazkami, czyste i pachnące, pozbawione jakichkolwiek bakterii.. a zarazem bezpieczne dla dzieci. Dodatkowo wyposażone w kostki, które po każdym spłukaniu dają błętkiny kolor wody, odkażają i dezynfekują.

                Tak wyobrażam sobie idelną łazienkę, w której każdy przedszkolakj będzie się dobrze czuł.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                  Łazienka w przedszkolu powinna być czysta, co najmniej jak w domu. W przedszkolu jest większa ilość użytkowników łazienki, wiec napewno musi byc częściej sprzątana. Natomiast, osobiście jestem przeciwnikiem nadmiernie sterylnych warunków dla dziecka. Nie moze dzieciak chować sie "pod kloszem". To tylko w reklamach te zarazki wygladaja tak przerazajaco, w zyciu codziennym nie jesteśmy w stanie wyeliminować kontaktów z nimi. Jak we wszystkim w życiu, wystarczy zachować umiar i zdrowy rozsądek.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                    "Łazienka marzeń" zarówno moich jak i mojego dziecka powinna być przyjazna przedszkolakom, którzy poznają świat przede wszystkim przez dotyk, smak.
                    Powinno to być pomieszczenie widne, kolorowe i przestrzenne.Dzieci lubią żywe kolory dlatego proponowałabym min. kolor żółty,zielony, błękitny, czerwony.
                    Umywalki,toalety, ręczniczki powinny być umieszczone tak żeby dziecko z łatwością mogło dosięgnąć.
                    Najważniejsza jest czystość w przedszkolnej łazience,dlatego ważne aby była sprzątana codziennie skutecznymi środkami usuwającymi bakterie i grzyby.
                    Uważam, że najlepsze są produkty Domestos, ponieważ sama ich używam i moim daniem są skuteczne.
                    Powinny również znajdować kubki, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, papierowe ręczniczki lub zwykłe materiałowe, mydła.
                    Bardzo chciałabym w przyszłości znaleźć właśnie takie przedszkole z tak urządzoną łazienkę dla mojego dziecka.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                      "Łazienka marzeń" musi przede wszystkim ładnie wyglądać, żeby maluchy chętnie tam chodziły. Wyobrażam sobie przestronne wnętrze, ciepłe, kolorowe kafle z postaciami z bajek, umywalki dostosowane do wzrostu naszych pociech, kolorowe mydełka, duże lustra, do których można robić miny i szafeczki dla każdego dzieciaczka, w których mogą przechowywać ulubioną szczoteczkę i pastę do zębów. Każde dziecko ma swój kolorowy ręczniczek, mydełka są w dozownikach na odpowiedniej wysokości dla małych rączek, światło jest przyjazne, nie razi w oczy. Ubikacje zapewniają maluchom intymność, ale są też bezpieczne, tak aby pani przedszkolanka mogła mieć kontrolę i w razie czego służyć pomocą. Sedesy są odpowiednio mniejsze od standardowych, sterylnie czyste i pachnące, papier toaletowy kolorowy we wzorki, temperatura podwyższona, żeby nie przeziębić małych pupek, w tle może grać muzyczka. Cała łazienka lśni czystością, lecz środki czystości są bezpiecznie schowane przed ciekawskimi odkrywcami. To łazienka, do której dziecko chce chodzić, gdzie przyjemnością jest mycie ząbków i rączek.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                        Łazienka marzeń w przedszkolu - to łazienka przyjazna dla dziecka. Kafelki w ciepłych kolorach np.jasnoczerwone, bordowe, pomarańczowe.. motywy dziecięce na ścianach/powieszone niziutko umywaleczki, w sam raz na wysokości małych raczek, nisko powieszone muszle klozetowe, zeby dziecko nie musiało się wspinać.Ponieważ przedszkole to "drugi"dom dziecka , uważam , ze każde dziecko powinno mieć tam swój wieszaczek najlepiej z motywem dziecięcym, a na nim kolorowy ręczniczek.Na uymywaleczce kubek ze szczoteczką i pastą, kolorowe mydełko. No i najważniejsza sprawa; dezynfekcja; w łazience powinno być czysto; podłogi umyte, ubikacje wydezynfekowane, z kostką zapachowa w srodku. W kabinie powinien być podajnik z mięciutkim papierem toaletowym , na ścianie przymocowany odświeżacz powietrza. W łazience marzeń powinno być przytulnie , czysto i powinno ładnie pachnieć/Panie sprzatączki powinny pamiętać aby skontrolować ewent. umyć toalety po każdej wizycie dziecka, aby następne wchodziło do czystej kabiny. Myślę , ze każde dziecko będzie się czuło w takiej łazience.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                          W łazience moich marzeń powinny mieszkać krasnoludki. Wszystkie z nich powinny witać moją córeczkę już przy wejściu do łazienki (na drzwiach). Krasnoludek "Czyścioszek" powinien zachęcać dziecko do umycia rąk w jego magicznych umywalkach. Mała i wesoła "Klapka" powinna zachęcać moją córeczkę do załatwienia swoich potrzeb w indywidualnych pokoikach-sedesikach. A wszędobylski "Urzędasek" powinien sprawdzać, czy nie brakuje papieru toaletowego i mydła.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                            Łazienka dla malucha powinna być ciepła, czysta, sucha
                            Ściany kolorowe, Płytki odlotowe
                            Ręczniki papierowe, mydełka zapachowe
                            Żadnego kurzu, żadnych zarazków
                            By w przedszkolu pachniało świeżo i przyjemnie
                            I przede wzystkim moi mili
                            Aby chłopcy i dziewczynki ... mieli oddzielne dwie łazienki

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Łazienka marzeń"

                              Gdy malucha do przedszkola wyślę,
                              o łazience tam też pomyślę.
                              Czujnym okiem sprawdzę czystość,
                              żadnych pleśni, czarnych fug - to oczywistość.
                              Kolorowe kafeleczki,
                              niskie umywalki i kibeleczki,
                              tak by każdy maluch mógł załatwić swą potrzebę.
                              Zawsze znaleźć miękki papier, umyć ręce,
                              wytrzeć je do sucha w papier, nie o ścianę w łazience.
                              Bowiem różne pomysły dziecko ma,
                              na podłodze chętnie gra,
                              albo chowa się za sedesem,
                              przytula drzwi, dla nas jest to nonsensem,
                              dla dziecko świata odkrywaniem.

                              A tak na serio, każde przedszkole ma Panie sprzątające w nim. Więc powinny one zadbać o to, aby każde dziecko czuło się komfortowo nawet w łazience. Bo dzieci są różne i w różnym stopniu potrafią korzystać z toalety. Co innego sprawa mycia rączek, coraz popularniejsze są antybakteryjne mydła, środków czystości i dezynfekcji jest mnóstwo. Łazienka to nie tylko zalany domestosem kibelek, lecz również starannie umyte podłogi, nawet ściany. Dzieci są szalone ze swoimi pomysłami i należy te pomysły "wyprzedzić" i zadbać aby ich realizacja nie skończyła się nieprzyjemnie.
                              Co innego kolorowe ściany i ewentualne piękne malowidła na nich. Ale z czystej i pachnącej łazienki skorzysta chętnie każde dziecko.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X