Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podręczniki na komputer?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Podręczniki na komputer?

    Ostatnio przypadkiem usłyszałam o podręcznikach dla dzieci w wersji na komputery: http://www.wsipnet.pl/ i zaczełam się zastanawiać nad za i przeciw temu pomysłowi, bo napewno nie jestem zwolennikiem aby dziecko siedziało przed kompem i męczyło wzrok ale też niespecjalnie mi się podoba, że moje dziecko nosi cięższy plecak niż ja zakupy na cały tydzień. Czy nie sądzicie, że powinno być w szkole tak, że podręczniki są w szkole a w domu dziecko może właśnie wspomóc się tymi na komuter?
  •    
       

    #2
    Odp: Podręczniki na komputer?

    Ja też raczej nie jestem zwolennikiem takich podręczników, uważam że dzieci będę jeszcze mieć masę powodów do siedzenia przed komputerem. Jestem zdecydowanie na NIE

    Skomentuj


      #3
      Odp: Podręczniki na komputer?

      To noszenie całego plecaka książek na pewno jest męczące dla dziecka, ale można by było to rozwiązać tak żeby niektore książki mogły zostawać w szkole, a żeby do domu zabiaerać jedynie te z których dziecko ma odrobić zadanie. Bo dodatkowe przesiadywanie przed komputerem nie jest dobrym pomyslem, szkoda kregosłupa i wzroku.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Podręczniki na komputer?

        Nie da się ukryć - technika już wchodzi we wszystkie aspekty naszego życia. I o ile ja zawsze byłam raczej za nauką tradycyjną, tak odkąd mój siostrzeniec zaczął uczęszczać do takiej polskiej szkoły online dla dzieci Polonii zauważyłam, że zrobił ogromne postępy. Więc komputer wbrew pozorom nie jest taki zły.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Podręczniki na komputer?

          I dzieci już nic nie będą robiły tylko wgapiały się w ekran.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Podręczniki na komputer?

            Dzieci i tak będą to robić i należy je edukować, że ekran i internet nie są tylko do rozrywki, ale mogą służyć także rozwojowi i nauce. Myślę, że wykorzystanie komputera do nauki szkolnej może być naprawdę dobrym pomysłem.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X