Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

    Mój czteroletni synek bawi się tak:
    w domu:
    1. gry na komputerze
    2. układanie puzzli
    3. klocki lego
    4. zabawa w sklep
    5. rysowanie na tablicy
    6. zabawa w dom
    7. origami - tego uczy go dziadek, naprawdę fantastyczna sprawa, zwłaszcza, że Fabianowi się to bardzo podoba
    8. gry planszowe - najczęściej Chińczyk
    9. bierki, pchełki
    10. malowanie farbami, lepienie plasteliną...

    na dworze:
    1. gra w piłkę
    2. spacery
    3. jazda na rowerze, hulajnodze
    4. huśtanie
    5. "dłubanie" w ogródku
    6. zabawa w chowanego...

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

      Jak można wyjść na zewnątrz to na pewno jest łatwiej ale jak trzeba siezięc w domu dwa tygodnie to pomysły szybko sie kończą, my dzisiaj robiliśmny rycerski bal

      Skomentuj


        Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

        jest wiele ciekawych zabaw np.
        Teatrzyk cieni
        Wodne eksperymenty
        Zabawa w skojarzenia
        zabawa w poszukiwanie ukrytego skarbu
        rysowanie na baloniku

        Skomentuj


          Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

          My ostatnio jesteśmy na etapie układania puzzli, synek bierze się nawet za takie większe. Sam nie jest w stanie ich ułożyć ale z moją pomocą dobrze mu idzie

          Skomentuj


            Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

            Ja pozwalam córce grac na komputerze ale zawsze sprawdzam grę, do której siada ( przezorny zawsze bezpieczny). Zwylke są to kolorowanki albo inne gry dostępne darmowo w sieci. Są strony, na których są zebrane wszystkie takie bezpieczne gry dla maluchów:
            http://www.valhalla.pl/gry-przeglada...ia/dla-dzieci/ - chociażby tutaj.

            Córcia lubi szczególnie:
            Arenę mody - ubieranie własnej modelki
            Wolnych farmerów
            My little farm ( w co sama się nawet wciągnęłam)

            Skomentuj


              Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

              U nas obecnie ( córka 2lata, 4 miesiące) uwielbia ciastoline, wszelkiego rodzaju puzzle, lego duplo, oraz wszystko co się świeci:P no i przebieranki, to jej hit ostatnich kilku dni

              Skomentuj


                Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                Zresztą myślę też że nuda rozwija kreatywność. więc pozwalajmy czasem dziecku na odrobine nudy

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                  Jak dla mnie to świetnym pomysłem są place zabaw. wiem, że nie wszędzie są miejsca odpowiednie do zabawy, ale z drugiej strony warto się to postarać. Sa różne sposoby na to, by pozyskać środki na tego typu inwestycje. Jednym z nich jest budżet obywatelski. Tu podsyłam linka jakby ktoś potrzebowal: http://budzet-obywatelski.pl/

                  Skomentuj


                    Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                    Moja propozycja to jakieś pozalekcyjne, pozaszkolne zorganizowane zajęcia. Tak, aby musiał wyjść z domu. Jakiś klub sportowy, harcerstwo, szkoła muzyczna... Najlepiej razem coś wybrać.

                    Skomentuj


                      Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                      Ja bardzo często włączam dziecku jakieś filmy na YT i od razu przestaje się nudzić Znajoma poleciła mi ostatnio taką fajną stronę, za pomocą której mogę pobierać filmiki właśnie z YT - jeżeli chcecie to http://sciagara.pl/ - zostawię Wam jej adres

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                        Ja mam z tym problem, bo moje dziecko szybko się nudzi i tak:
                        - bajki
                        - czytanie książek
                        - zabawa klockami
                        - oglądanie zdjęć w aparacie
                        i tu w sumie się wszystko zapętla.

                        Skomentuj


                          Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                          u nas gry planszowe się sprawdzają

                          Skomentuj


                            Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                            Ja z moim synkiem bawimy się takimi zabawkami: https://www.samdlamam.pl/drewniane-zabawki-ekologiczne - ogólnie ja i on strasznie lubimy takie zabawki drewniane! Do tego są ekologiczne i bardziej wytrzymałe niż takie plastikowe. Dlatego moim zdaniem warto inwestować w tego typu zabawki.

                            Skomentuj


                              Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                              Gdy synek się nudzi to zabawki idą na bok i zaczynamy sami wymyślać zabawy które są szalone i śmieszne a przy tym dają nam się lepiej poznać

                              Skomentuj


                                Odp: Czym zająć dziecko gdy sie nudzi

                                Bardzo fajnym sposobem na zajęcie dzieciakom wolnego czasu są też różnego rodzaju masy plastyczne. Próbowaliście?
                                Tutaj można sobie poczytać trochę więcej na ich temat: http://www.hulahop.pl/wiadomosc/masy...i-zrobic/2809/ . Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się nimi bawić, myślę, że warto kupić.
                                Nie znam dziecka, które nie lubiłoby z nich lepić.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X