Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Intercyza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    colleen chodzi o to ze dom zostal postawiony na jego dzialce,mogli kupic dzialke i przeprowadzic na siebie ale ten gosc mowil ze duzy koszt itd.widocznie to zaplanowal:\
    A dom i tak juz sprzedal razem z dzialka wiec nie ma o co walczyc niestety...
    Cyprianek

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Sobi85 ja się kurka nie znam za bardzo na prawie ale coś mi tu smierdzi, bo
      skoro byli małżeństwem przez 4 lata mi razem wybudowali dom, to za dom
      jak nic się coś należy (już pal licho z działkom) ale budowali sie będąc
      małżeństwem. A przecież papiery/świadkowie na to, że dom był są.
      Raczej mi to wygląda na niechęć sądzenia się przez Twoją ciocię i walczenia,
      pewno machnęła ręką i dała sobie spokój.

      Skomentuj


        #33
        Colleen napisalam ze mieszkali 4lata i wzieli slub dom zostal postawiony w rok pol roku prze slubem i pol roku po slubie jak go wykonczyli to ja zdradzil i tez sie dobrze na tym nie znam ale tez to chyba ma znaczenie ze przed slubem zaczeli budowe na jego dzialce
        Ale to juz nie wazne,juz po rozwodzie
        Cyprianek

        Skomentuj


          #34
          Tak to jest jak sie w tzw.koszuli idzie do meza czy narzeczonego
          Mysle ze lepiej jak oboje nic nie maja i sie pobieraja,nie ma co moje twoje,wszystkiego sie po slubie dorabiaja i nie ma problemu
          Cyprianek

          Skomentuj


            #35
            ja mam spisaną intercyzę z moim mężem. Wcale nie jesteśmy bogaci.
            A z tego względu, że kilka lat temu były bardzo tanie grunty i teściowie kupili nam ziemię, mój mąż brał kredyt na budowę domu jeszcze tylko na siebie i na synka, bo na 3 osoby nie miałby zdolności kredytowej.
            Pod tym względem ufam mojemu męzowi, ale wiem ze sam tego nie wymyslił, że to pomysł mojej teściowej( która też nie jest bogata), na szczęście teraz na ziemi stoi juz dom,do którego mam pełne prawo, bo dostałam spadek i właściwie jest wybudowany za moje pieniądze + kredyt (na męża).
            I niestety teściowa nie wszystko przewidziała
            Do dziś mam do niej uraz i do końca nie ufam w 100%, bo próbuje wszystko kontrolować- nawetkolor płytek i paneli w moim domu

            Skomentuj


              #36
              czemu teściowa niestety??raczej "stety" że wszystkiego nie przewidziala?

              Skomentuj


                #37
                Odp: Intercyza

                Napisane przez froch Pokaż wiadomość
                co myslicie o intercyzie przedmalzenskiej??
                planujecie byc razem..jako prezent od rodziców meza dostajecie mieszkanie,ale warunek- intercyza przedmalzenska musi byc spisana.
                Co sobie myslicie??hmm 'pewnie mi nie ufaja...'czy glupio by Wam sie zrobilo??
                zalozylam ten watek,zebyscie opisaly wlasne przezycia z tym zwiazane i opinie.
                Wychodząc za mąż nikt nie bierze pod uwagę rozstania i intercyza wydaje się nie na miejscu. Ja byłam w zwiazku małżeńskim prawie 9 lat ,a znałam ex męża 16 lat i nigdy by mi do głowy nie przyszło , że dojdzie do rozwodu. Ale po jakimś czasie cos się popsuło i straciłam zaufanie do byłego w związku z czym na szybko spisywałam odrębność majatkową jeszcze przed rozwodem. W życiu niczego nie można być pewnym tego jestem pewna w 100%

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Intercyza

                  intercyza nie świadczy o braku zaufania, ma być formą zabezpieczenia jeśli na przykład maż prowadzi firmę. W razie jakichś problemów komornik nie zajmie prywatnego majątku. Jak zawsze plusy i minusy

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Intercyza

                    Zgadzam się, że intercyza nie oznacza braku zaufania. Ja z mężem nie mam i nie wyobrażam sobie mieć intercyzę. Ale sporo ludzi prowadzi właśnie własną działalność, robią spore interesy i wówczas taka intercyza to wręcz zabezpieczenie dla drugiego małżonka. Intercyza często nie jest podpisywana tuż po ślubie czy przed, często, a nawet najczęściej jest to nawet po kilku latach małżeństwa.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Intercyza

                      Ja również uważam, że intercyza to nie brak zaufania, a jedynie troska o przyszłość Niestety decydując się na rozdzielność majątkową też trzeba zapłacić.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Intercyza

                        Obecnie to trzeba uważać na odziedziczenie po kimś długów.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Intercyza

                          Intercyza to bezpieczne rozwiązanie i pewne zabezpieczenie, jeżeli mamy jakieś wątpliwości

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Intercyza

                            Intercyzę można sporządzić u takiego notariusza

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Intercyza

                              Co do sprawdzonego notariusz to ja mam dobra opinię o kancelarii notarialnej pani Anny K na Długiej w Krakowie. Pani notariusz to dobry fachowiec i miły człowiek.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Intercyza

                                Jak szukacie dobrego notariusza w Toruniu to sprawdzi się Profesjonalnie, fachowo, miło, tak jak powinno być.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X