Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co z tym smażonym i jak je zastąpić

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

    Mam go , ale nie próbowałam bo nie wiem jak wygląda w kwestii zużycia prądu - boje się, że rachuenk mi przyjdze taki że dostane oczopląsu :P Gaz kupujemy raz na 3 miesiące a gotuje codziennie. Dałam na wesele na prezent koleżance też to oni są zadowoleni z tego, ale osobiście według własnego doświadczenia nic Ci nie powiem.

    Robie często np dewolaje - schab faszeruje serem i ogórkiem zawijam , wykałaczkami wzmacniam i na parze, wyżej marchewke z groszkiem odmrażam (paruje), do tego kopytka, ziemniaczki ryz czy kto co lubi

    Nawet na gazie oszczędzasz bo smażysz na jednym a na drugim gotujesz np ziemniaki - a tu masz wszystko na jednym palniku

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

      Marzena czyli rozumiem ze jakas zasada odnośnie układania istnieje. Pierwsze mieso, potem warzywa i inne elementy. Kurcze powiem Wam ze jestem całkiem zielona w tym temacie parowania za pomoca garnka. Az musze sie zorientować jak to wygląda. Ja czasami używam tez woka zamiast zwykłej patelni.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

        Nie ja daję mięso niżej by się dobrze ugotowało, jak już widzę, że jest miękkie to zmieniam poziom i mięso idzie do góry. Ale Pierwsze co to parowanie mięsa - bo ten cały tłuszcz nie poleci Ci na warzywka tylko do wody.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

          A czyms konkretniej przyprawiasz czy tylko sol i pieprz? I kazde mieso mozna parowac? Chyba nie. Tak samo jak nie wszystko nadaje sie do smażenia.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

            Myślę, że chyba każde mięsko można "uparować". Kurczak, rybka, inne, kwestia chyba długości/czasu parowania. A co do soli/pieprzu, ja bym kombinowała z ziołami

            Skomentuj


              #21
              Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

              ja ma jeszcze takie jak to się nazywa Takie sitko z dziurkami Stawia się na garnek z wodą i się paruje

              Skomentuj


                #22
                Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                Smażone - też zależy na jakim oleju się smaży. Ponoć bardzo dobrze nadaje się do tego rzepak. Jako alternatywa dla smażenia może być gotowanie (duszenie), pieczenie w piekarniku czy też gotowanie na parze
                W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                  Popieram zdanie, że samo smażone nie jest złe, nie w tym jest rzecz, rzecz w tym, że smażymy na oleju lub innych kalorycznych tłuszczach. Można smażyć beztłuszczowo, oczywiście, jeśli posiada się dobrą patelnię. U mnie sprawdza się do tego patelnia na indukcję www.cookstore.pl/patelnie,c9.html Jeśli ograniczymy tłuszcz, wtedy możemy smażyć do woli bez obaw o naszą sylwetkę. Mi to pomogło bardzo w diecie, bo ja lubię smażone rzeczy bardzo.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                    Ja prawie w ogóle nie używam oleju, tylko czasami, kiedy nie mogę oprzeć się kotletowi w chrupiącym cieście piwnym mm Ale na ogół przygotowuję mięsa pieczone albo smażone na specjalnej patelni. Była droga, ale wcześniej olej kupowałam 2 razy w miesiącu, co daje ok 150 na rok. Więc doszłam do wniosku, że prędzej czy później taka patelnia się zwróci nie tylko finansowo, ale też dla zdrowia.
                    najlepsza agencja interaktywna w Polsce

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                      Jajecznicę można zrobić na parze bez smażenia i smak ma właściwie taki sam, ale szczerze mówiąc nie wiem jaki jest sens bo co za różnica czy zrobisz ją na maśle na patelni czy na parze

                      Ja większość smażonych potraw na początku karmienia robiłam na parze, ale po prostu gotowałam. Ale nie eliminuje smażenia, bo nie wszystko da się smacznie zjeść bez smażenia. Wiekszość jednak smażonych potraw można zrobić inaczej. PLacki ziemniaczane czy frytki przykładowo można upiec.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                        Ja często piekę łososia i jemy go z warzywami duszonymi na parze, podaję z kaszą jaglana perłową. Szybkie, proste i za razem smaczne danie.
                        Piekę też kurczaka z ziemniakami.
                        Karkówkę w sosie własnym- suszone przyprawy, olej rzepakowy, trochę keczupu i musztardy.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                          Wszystko zależy od dziecka, np. moim dzieciom to zupełnie nie przeszkadzało, na początku nie jadłam, ale potem to bez problemu. A mojej koleżance dziecku akurat bardzo, od razu były problemy z brzuszkiem.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                            Do szóstego tygodnia życia u nas były problemy z brzuszkiem później zaczełam rozszerzać dietę - równiez wprowadzać smażone i całe szczęście nie odbiło sie to na dziecku, akceptowało i nie reaqowało bólem brzucha.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                              Wszystko trzeba powolutku sprawdzać, nie można ciągle eliminować.
                              A zastąpić najprościej pieczonym, bo i ile można jeść gotowane tylko

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Co z tym smażonym i jak je zastąpić

                                Tak, jest zawsze jakieś wyjście z kazdej sytuacji. Pieczone nie jest jeszcze takie złe, najgorzej jest jeść nie przyprawione produkty...ale czego sie nie zrobi dla dziecka

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X