Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piesek dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Piesek dla dziecka

    Tak czy siak, jestem kategorycznie na NIE jeśli piesek, kotek, czy świnka morska ma być prezentem! To nie jest zabawka!

    Ja osobiście już posiadam pieska i królunkę, więc nie będę miała problemu. Myślę jeszcze o jednym piesku, ale na pewno nie dla dziecka czy w prezencie, chce, bo kocham zwierzęta.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Piesek dla dziecka

      Napisane przez J.Bylica Pokaż wiadomość
      Tak jak Pani pisze, posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność, w przypadku dziecka 4-letniego, w całości spadająca na dorosłych. Pies to wspaniały przyjaciel rodziny, także dziecka. Opieka nad zwierzęciem bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka - uczy opieki, odpowiedzialności, planowania. Ale warto myśleć dwustronnie, czyli nie tylko co pies da rodzinie, ale także, co rodzina da zwierzęciu (czas, miłość, odpowiednie miejsce, codzienne spacery). Pies to wspaniałe zwierzę, ale jednocześnie ogromny obowiązek.
      To, że Państwa dziecko lubi się bawić w "psie zabawy" może przedłożyć się na opiekę nad rzeczywistym psem, kiedy pojawi się w waszym domu. Jednak niekoniecznie musi tak być. Dziecko ma bowiem swoje wyobrażenia, a rzeczywistość może okazać się dla dziecka inna. Może lubi się po prostu z wami bawić? A pies to tylko pretekst do tego? Warto to przeanalizować.
      Pies nie powinien być dla dziecka żywą maskotką. Musicie zatem Państwo zdecydować, czy wasz maluszek jest już wystarczająco duży, aby to zrozumieć.
      Jestem mamą trójki dzieci, mamy psa i wiem, jak dużo dobrego wnosi on w życie naszej rodziny i każdego z nas. Wiem także, że warto myśleć długoterminowo, także pod kątem wyjazdów weekendowych i wakacyjnych.
      Czyli pies jak najbardziej tak, pytanie tylko, czy wasza rodzina jest na to gotowa.
      Cytuje ponieważ pytanie było o pieska dla 4latka (rozwój, emocje) a nie podarowanie jako prezentu i myślę że jest to dobrze tu opisane przez Panią Psycholog .
      Pies, zwierzę nigdy nie jest tylko dla dziecka- jest dla całej rodziny, a rodzice muszą sprawować nad tym wszystkim piecze.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Piesek dla dziecka

        Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
        Ja jestem strasznie źle nastawiana na tego typu pomysły, gdyż jestem obrońcą zwierząt z zamiłowania i jak słyszę, że rodzić chce kupić pieska czy kotka swojemu 2,3,4 czy więcej letniemu dziecku to mnie coś strzela!

        Bądźmy poważni, mamy problem z tym, że dziecko szybko nudzi się zabawkami, prosimy na forum o rady jak zabawić dziecko na dłużej a tu pomysł z żywym zwierzęciem? Jego do kosza też tak wyrzucimy, jak zabawkę, która się znudziła, a może pozostawimy w lesie?

        Nie dajmy się oszukiwać, dziecko zabawi się tydzień, dwa i znudzi mu się sprzątanie po piesku, kotku, śwince morskiej czy rybce i te obowiązki tak czy siak staną się obowiązkiem zapracowanego rodzica! Jeśli to rodzina naprawdę odpowiedzialna, gdzie zwierzęciu nie stanie się krzywda, to jestem za, ale przeciw kupowaniu żywych zwierząt w prezencie dzieciom!
        Ja zacytuję ponownie moją wypowiedź.
        "...swojemu 2,3,4 lub więcej letniemu dziecku..."
        Nie ma się co licytować co do wieku.
        Tutaj dużą rolę odgrywać będzie zawsze odpowiedzialność i zaangażowanie rodziców, bo jeśli chodzi o małe dziecko.... Nie oszukujmy się.
        Dzieci szybko się nudzą "nowymi zabawkami". I żeby piesek potem nie wylądował w lesie czy w worku na autostradzie...
        A to, że zwierzątko rozwija i wiele uczy, do tego jest przenajleprzym przyjacielem człowieka, jest NIEPODWAŻALNE i co do tego nie mam wątpliwości

        Skomentuj


          #19
          Odp: Piesek dla dziecka

          Zgadzam się z ladybzyk. Siłą rzeczy ktoś kto zadaje pytanie jakiego pieska kupić dziecku, to widoczne ma na myśli kupno go DLA DZIECKA co nie jest dobrym pomysłem. Dziecko za 10 lat stanie się nastolatkiem który będzie miał swoje sprawy a może wyjedzie już na studia czy do szkoły a piesek zostanie...
          Coraz więcej Polaków uświadamia sobie, iż sex shop to taki sam sklep jak wszystkie inne - co jak co, ale bez najmniejszego cienia wątpliwości jakiekolwiek obawy nie mają w tym momencie sensu.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Piesek dla dziecka

            Napisane przez bronislawa Pokaż wiadomość
            Zgadzam się z ladybzyk. Siłą rzeczy ktoś kto zadaje pytanie jakiego pieska kupić dziecku, to widoczne ma na myśli kupno go DLA DZIECKA co nie jest dobrym pomysłem. Dziecko za 10 lat stanie się nastolatkiem który będzie miał swoje sprawy a może wyjedzie już na studia czy do szkoły a piesek zostanie...
            To akurat jest oczywiste.
            Tyle się mówi w telewizji, prasie, portalach społecznościowych...
            NIE KUPUJCIE ZWIERZĄT W PREZENCIE...
            Attached Files

            Skomentuj


              #21
              Odp: Piesek dla dziecka

              Witam.U nas w domu mieszkaja dwa koty pies.Corka ma poltorej roku ale opiekuje sie koami faktycznie sa to mniej wymagajace zwierzeta,szczególnie nasze bo sa nie wychodzace,mieszkaja tylko w domu.Pies to ogromny obowiazek wiec dziecko musi byc gotowe ba pewne wyrzeczenia- i rodzic tez bo wiekszosc obowiazkow spada na doroslego.Trzeba pamietac ze szczeniaja trzeba nauczyc wszystkiego - np.sikania na podworku a to trudne zajecie szczegolnievze szczeniak czasem wymaga takuego samego zainteresoeania co dziecko a czasem bywa bardziej absorbujacy niz pociecha.Co do kotow to u nas sprawdzaja sie super.Inka je glaszcze,rozmawia z nimi!karmi,pokazuje kiedy trzrba sprzatnac pi kotku nie bylo problemu z nauczeniem ze kuwety nie wolno dotykac ani nie wyrzucac karmy z miski.Jednak piesek to duzy obowiazek i osobiscie nie porwalabym sie na posiadanie psa przy malym dziecku ( ten ktory z nami mieszka to pies dziadkow i to oni sie nim opiekuja).

              Skomentuj


                #22
                Odp: Piesek dla dziecka

                Ja jednak polecam kota - mniej obowiązku bo nie trzeba chociażby go wyprowadzać (jak siedzie w domu). Wystarczy posprzątać kuwetę i nakarmić, a no i pogłaskać
                W więzieniu strachu kluczem do wolności jest słowo...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Piesek dla dziecka

                  my mieliśmy do niedawna ( niestety skończył żywot po 10latach) królika i to jest fajny pomysł jeśli da się go oswoić. nasz nie miał klatki tylko kuwetę i miejsce do spania

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Piesek dla dziecka

                    Ja kiedyś nie pieska, a kotka chciaąłm mieć w domu, jak mój synek podrośnie. Ale zrezygnowałam z tego pomysłu, dlatego że moja mama ma kota i próbował wielokrotnie rzucić się na mojego synka ;/

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Piesek dla dziecka

                      My mamy pieska u rodziców na działce, synek bardzo jest z nim. Labladro idealny pies dla dzieci, ona go tak smao kochan. Fajnie się zawsze bawią. Ale trzeba mimo wszytsko uważać pies to pies i zawsze może złapac nie wazne jakiej rasy trezba być czujnym

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Piesek dla dziecka

                        Myślę, że mały york będzie odpowiedni. Wiadomo, że rodzice w głównej mierze będą musieli się nim opiekować, ale mogą przecież również uczyć dziecko jak zajmować się psem. By pies nie był większym "ciężarem" warto raz na jakiś czas zamówić w sieci większą paczkę jedzenie. Tutaj: http://copino.pl/ wysyłają wszystko w ciągu 12 godzin.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Piesek dla dziecka

                          Moim zdaniem żaden piesek nie będzie dobrym pomysłem jeżeli naszym głównym celem jest nauka odpowiedzialności naszego dziecka,na pewno nie tędy droga i główny obowiązek spadnie na nas jako rodziców,w końcu jest to żywe stworzenie,co jeśli nagle znudzi się dziecku?

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Piesek dla dziecka

                            Mały york
                            Nie polecam psów małych z długim włosem, te psiaki są sliczne i słodkie zwłaszcza jak są małe i zadbane, przy Yorku niestety trzeba mieć dużo czasu na szczotkowanie pielęgnacje włosa, a jeśli jest strzyżony to trzeba się liczyć z kosztami strzyżenia, nie zapominajmy o kosztach leczeniach, gdyż ta rasa niestety lubi chorować;/
                            Druga opcja to temperament tej rasy, pisze o tym bo sama posiadam psa tej rasy.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Piesek dla dziecka

                              Mi się straszliwie marzy psiak i zawsze chciałam żeby moje dziecko od małego wychowywało się ze zwierzakiem ale ja marzę o labradorze a maż o malamucie a jeszcze nie mamy funduszy ani warunków na takie psy :/

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Piesek dla dziecka

                                z jednej strony to duża odpowiedzialność, ale dzieci świetnie się rozwijają ze zwierzętami
                                Najlepsze kredyty Warszawa http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl. Nie czekaj tylko poproś o ofertę kredytu dla Ciebie.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X