Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

    Witam. Moja Julię budzi szczekanie psa. Zawsze jak domofon zadzwoni to piesek nasz kochany szczeka tak że Julka ma oczy szeroko otwarte i ręce rozłożone jak by szukała kogoś bądź czegoś do przytulenia, no i niestety ciężko później żeby znowu zasneła. Bardzo była by zadowolona z szumisia :-)

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

      Nasze Maleństwo obecnie ma 1,5 miesiąca i początkowo podczas snu nie przeszkadzało jej nic. Już na sali poporodowej, gdzie leżałam z inną kobietą, a jej dziecko dosyć mocno płakało, bałam się, że moje pewnie też będzie się przez te głośne odgłosy budzić. Jednak się pomyliłam. Budziła się tylko na jedzenie co kilka godzin. W domu początkowo było podobnie.
      Jednak kiedy skończyła miesiąc zaczęła bardzo reagować na głos naszej starszej córeczki Podczas drzemek w ciągu dnia, kiedy starsza siostra zapomni się i zacznie głośniej opowiadać coś lub podczas zabawy śmiać się, to nasze Maleństwo od razu się budzi. Otwiera szeroko oczy, jakby była mocno zdziwiona i robi śmieszne miny, nasłuchując co się dzieje.
      Dzięki tym reakcjom, które towarzyszą jej po takich pobudkach zaczęliśmy nazywać ją zdrobniale kropeczka

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

        Krzyk? Szczekanie psa? Trzaśnięcie drzwiami? Nic z tych rzeczy. Naszego malucha budzi dźwięk... odciąganego do buteleczki mleka. Za każdym, kiedy tylko zabiorę się za przygotowywanie zapasów, maluszek zaczyna się wiercić i otwiera oczy. Nie wiem jakim cudem pośród tylu dźwięków, to właśnie strumień mleka uderzający w ścianki butelki zawsze go wybudza. Zupełnie jakby nie mógł pozwolić, żeby jego jedzonko trafiło gdzieś indziej niż prosto do jego brzuszka...

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

          "Które dźwięki budzą nasze dzieci" ... u Nas, którego dźwięku BRAK budzi dziecko. Mój syn uwielbia bliskość więc każda próba odłożenia go do łóżeczka gdy uda się mu zasnąć kończy się pobudka. Moje dziecko uwielbia czuć bicie serca, szum... czuje się bezpieczniej dlatego najlepiej śpi mu się na mojej piersi. Szumiś byłby idealnym rozwiązaniem dla mojego syna, najlepszym przyjacielem a ja mogłabym w końcu troszkę odetchnąć.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

            Dźwięk , który budzi mojego maluszka to burczenie jego pustego, głodnego brzuszka Reaguje na niego wielkimi oczami jak Kot ze Shreka namierzając tym samym lokalizację swojego ukochanego cycusia dodatkowo mieląc usteczkami

            Skomentuj


              #36
              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

              Dźwìęk który budzi moją córeczkę to głośne chrapanie Tatusia,a on potrafi to naprawdę głośno robić ;-) Maleńka wybudza się i zaczyna kręcić się z boku na bok w łóżeczku i macha rączkami żeby ją przytulić...Taki miś działałby super i uspokajająco i jako przytulanka :-)

              Skomentuj


                #37
                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                Chronisz, zapobiegasz, z czułością i najwyższą starannością opiekujesz się, usypiasz.. odkładasz do łóżeczka i na paluszkach wymykasz się z pokoju. Po cichutku biegniesz w skarpetkach do kuchni i chwytasz kubek z zimną już kawą, bierzesz duży łyk.. i prawie się krztusisz. Twój sąsiad znowu wierci dziury w ścianie! Kurczę!!! Czemu akurat zawsze w tedy kiedy uśpię Igę, kurczę.. czy on ma jeszcze w mieszkaniu jakąśkolwiek ścianę bez dziury, czasem wydaje mi się, że ściany w jego mieszkaniu przypominają ser Szwajcarski, słysząc jego "hobby". Magia mieszkania w bloku, czar pryska a Iga zaczyna płakać. Biegnę szybko, siadam w fotelu wyjmuję pierś i zaczynam karmić, by uspokoić moje maleństwo.
                Tak.. sąsiad i wiercenie - dźwięk który najczęściej wyrywa Igę ze snu budząc ją.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                  Co prawda mój synuś jeszcze mieszka w brzuszku, ale już teraz potrafi nieźle poszaleć . Został nam miesiąc do planowanego terminu porodu.
                  Co go budzi najczęściej? Muzyka disco polo Chyba będzie z niego niezły tancerz Jak tylko usłyszy piosenki Zenka od razu fika koziołki, daje kopniaki pod żebra ile tylko ma sił

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                    dźwięk otwieranych szeleszczących cukierków i głos taty wracającego z pracy "cześć Dziewczyny!"

                    Nasze Maleństwo jest jeszcze w brzuszku (8 miesiąc ciąży). Helenka ma nie tylko stałe godziny budzenia się, ale za każdym razem reaguje na dźwięk otwieranych przeze mnie cukierków oraz głos tatusia, który się z nami wita po powrocie z pracy

                    Gdy Maleństwo usłyszy, któryś z tych odgłosów zaczyna ruszać nóżkami i rączkami oraz przeciąga się w brzuszku jak kot. Gdy już się przeciągnie (co czuć), wystawia głowę (mam wtedy taką duuuużą gulę na brzuchu) i czeka aż zjem cukierka. A potem wiadomo.. impreza w brzuszku po dawce cukru. Gdy usłyszy głos taty, zaczyna kopać i zachęcać do zabawy. Gdy kopnie, czeka aż tata połaskocze miejsce kopnięcia, by znowu kopnąć Gdy tata nie dotknie brzuszka, Helenka cały czas go zachęca do zabawy i będzie dotąd kopać, aż tata skusi się na zabawę.

                    Ah, co to będzie, gdy Maleńka będzie z nami na świecie.

                    Szczęśliwa Mama i Tata i Córcia

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                      U mnie zdecydowanie jest to dźwięk otwieranych drzwi od łazienki, kiedy próbuję udać się na szybki prysznic 😁😁
                      Uspokaja się dopiero w momencie kiedy do niego wrócimy, dajemy buziaka i lekko głaszczemy po główce 😁
                      Taka nasza mała mądrala, która nie da rodzicom zaczerpnąć kąpieli 😉 żaden inny dźwięk tak na niego nie działa jak ten. A najbardziej Uspokaja dźwięk odkurzacza, więc chyba będzie mały pedant 😂😂

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                        Odkąd w moim domu pojawiły się kotki ,to moja córcia budzi się gdy tylko kotki zaczynają głośno miałczeć .Ich donośnie dziwięki sprawiają że każdy nasz poranek wygląda tak samo .Córcia na ich odgłosy reaguje radosnym gaworzeniem .A gdy tylko uchylę drzwi do naszej sypialni ,kotki wskakują do naszego łożka .Gabi próbuję je głaskać .Jej malutkie rączki dotykają ich sierści .W jej oczach widzę radość i szczęście .Kocham te nasze leniwe poranki z naszymi słodkimi przyjaciółmi .Każdy poranek to radość ,szczęście.Nie wyobrażam sobie by mogło być inaczej .

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                          Moje dziecko budzi się zawsze kiedy ja... myję zęby.
                          Koniecznie musi przy tym być więc zwyczajnie wyskakuje ze swojego łóżeczka i pędzi do łazienki dobijając się do drzwi.

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                            Jestem mamą dwóch córeczek. Obie są delikatnymi i wrażliwymi dziewczynkami. Uważam, że to ich wielka cnota, ale to, że nie należą do śpiochów już taką cnotą nie jest. Najczęściej budzą się nawzajem. Pola ma prawie trzy lata i nie ma już drzemki w dzień. Za to 6 miesięczna Nela śpi najlepiej podczas spaceru. W domu, w dzień nie ma czasu bo musi obserwować starszą siostrę, więc nawet jak zmruży oko na kwadrans to z łatwością ją budzi aktywność siostry. Ponieważ dzieci są jeszcze małe to wszyscy mamy wspólną sypialnię, choć dziewczynki mają osobne łóżka. Wieczorem pierwsza zasypia Nela, ale jest bardzo czujna i jak usłyszy śmiech Poli to zaraz otwiera oczka. Pola, z kolei śpi w swoim łóżeczku do czasu, kiedy Nela nie zbudzi się na karmienie. Chociaż Nela bardzo subtelnie dopomina się mleczka, Pola wykorzystuje sytuację i przychodzi, wraz z poduszką i kocykiem do łóżka rodziców. Może w nim spać spokojnie i nic ją nie zbudzi, do czasu, aż z łóżka nie wstanie mama. Nela natomiast po karmieniu wraca do swojego łóżeczka i choć w dzień śpi jak mysz pod miotłą to w nocy nic jej nie przeszkadza. Może dlatego, że jej idolka też smacznie śpi? Wydaje mi się, że nic konkretnego jej nie budzi, ja przynajmniej rano nie słyszę, żadnych dźwięków. Mnie natomiast budzą dźwięki dochodzące z łóżeczka. Jak tylko otworzę oczy widzę uśmiechniętą buźkę. To radosne powitanie sprawia, że nawet jak na zegarku jest 5.45 to i tak jest mi bardzo przyjemnie.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                              Nasza córeczka- kiedy jest zmęczona- ma baaardzo mocny sen. Właściwie to wtedy ciężko "niechcąco"Ja obudzić. Ale kiedy jest w trakcie krótkiej drzemki, budzi sie od razu kiedy ktoś obok Niej- zakaszle. Obojętnie czy to ja, czy mąż. Od razu ma oczka szeroko otwarte, patrzy sie przez chwile w sufi po czym ponownie zasypia.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Konkurs "Które dźwięki budzą nasze dzieci". Wygraj 1 z 3 Szumisiów Lily

                                Moją córcię jeśli już muszę obudzić, to budzi ją mój głos. Mówię do niej najpierw cicho kochanie budzimy się i powtarzam to trochę głośniej. Wówczas mój szkrab otwiera oczy patrzy na mnie i uśmiecha się od ucha do ucha uśmiech jest tak rozbrajający, że za każdym razem chce mi się śmiać

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X