Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem z karmieniem, jak zwiększyć ilość pokarmu ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problem z karmieniem, jak zwiększyć ilość pokarmu ?

    Dzień dobry mamy,

    Pojawił się u mnie problem z karmieniem, mam wrażenie, że tego mleka jest znacznie mniej. Macie jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie? Z góry dziękuję.
  •    
       

    #2
    Odp: Problem z karmieniem

    przystawiaj maluszka jak najczęściej się tylko da, dużo pij wody mineralnej niegazowanej, możesz spróbować herbatek laktacyjnych - ale wybieraj te bez cukru choć one raczej działają na psychikę niż ilosc pokarmu, możesz między karmieniami odciągać pokarm to powinno też pobudzić organizm do zwiększenia produkcji mleczka, ale metoda z częstszym przystawianie malca da największe efekty - trzymam kciuki za Was

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problem z karmieniem

      tak jak napisała koleżanka więc się nie będę powtarzać i nie myśl tak że masz mało pokarmu bo to jak powiedział nasz pediatra to siedzi w głowie masz myśleć pozytywnie Trzymam kciuki aby problemy zniknęły

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problem z karmieniem

        Herbatka z hIPPa jest dobra 3 x dziennie. Mi pomagała też kawa zbożona z orkiszem Anatol i nieznacznie zwiekszała mi się ilośc pokarmu jak pisłam Karmi. Ogólnie mam więcej pokarmu jak jem bardziej konkretne rzeczy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Problem z karmieniem

          Musisz jak najczęściej przystawiać dziecko na piersi. To jest najważniejsze. Poza tym kup a aptece herbatkę na laktację. Mi bardzo pomagały. Pij również codziennie kawę zbożową. to sprawdzony sposób mojej babci na pobudzenie laktacji.
          Życzę powodzenia

          Pozdrawiam
          Last edited by gagatka; 22-07-2020, 12:09. Powód: link

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problem z karmieniem

            Tylko częste przystawianie i myślenie pozytywne że będzie dobrze Ja niedługo już zakańczam proces karmienia córci także też mam zmniejszoną laktacje ale moja ma już prawie 8 miesięcy




            Skomentuj


              #7
              Odp: Problem z karmieniem

              Oprócz herbatek laktacyjnych można pić też herbatkę z morwy białej - ostatnio dowiedziałam się. A ja niedawno odkryłam też Inke orkiszową. Polecam. Jak nie lubię kawy zbożowej tak ta mi smakuje

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problem z karmieniem

                Na skład i ilość pokarmu duży wpływ ma dieta w czasie laktacji. Poleca się w ciągu dnia 5-6 małych, lekkostrawnych posiłków, bogatych w składniki odżywcze. Ważne, by jeść owoce, warzywa, produkty zbożowe (najlepiej kasze, pieczywo razowe i typu graham), nabiał, ryby, chude mięso, natomiast unikać produktów ciężkostrawnych i słodyczy.

                Kiedyś na poprawę laktacji polecano bawarkę. To jednak mit, że przyczynia się ona do zwiększenia ilości mleka w piersiach. Jeśli jednak karmiąca mama ją lubi (i ani ona, ani dziecko nie są uczuleni na mleko), może ją pić.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problem z karmieniem

                  Jejku, moja siostra miała dość spory obrzęk piersi, co bardzo utrudniało karmienie. Do tego znaczny ból...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problem z karmieniem, jak zwiększyć ilość pokarmu ?

                    Czasami to chwilowe, sama pamiętam miałam takie kryzysy laktacyjne. Ale nie ma co zaraz sięgać po butelkę, wtedy jest szansa że uda się z powodzeniem od nowa rozkręcić produkcję. Im dłużej karmimy tym lepiej dla maluszka. Zobaczcie na xxx . Widzę sporo artykułów dotyczących karmienia piersią, młodych mam, rozwoju i wychowywania takiego maluszka. W wolnej chwili warto poczytać. Na pewno w niektórych kwestiach wiadomości znalezione mogą uspokoić Szczególnie jak jest to pierwsze dziecko.
                    Last edited by disne; 26-08-2020, 19:09. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problem z karmieniem, jak zwiększyć ilość pokarmu ?

                      Chciałabym Wam polecić bloga, na którym jest mnóstwo nowości na tematy kobiece: moda, zdrowie, przepisy kulinarne i wiele więcej.
                      Last edited by gagatka; 02-10-2020, 12:02. Powód: link

                      Skomentuj


                        #12
                        Chętnie odwiedzę tego bloga. A co zaś się tyczy zwiększenia ilości pokarmu, na pewno pomoże częste przystawianie maluszka do piersi, jak i wypijanie dużej ilości wody. Przy czym jeżeli jednak zdecydujemy się na karmienie mm, warto wiedzieć, co na zaparcia u noworodka karmionego sztucznie . Niestety takie dolegliwości pojawiają się bardzo często i są naprawdę przyjemne, a wręcz bolesne, wobec czego zdecydowanie warto im zapobiegać.
                        Last edited by gagatka; 02-10-2020, 11:30. Powód: ukryty link

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X