Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ściąganie napletka - czy jest konieczne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ściąganie napletka - czy jest konieczne?

    To jest chyba jeden z poważniejszych dylematów, jaki mnie gnębi od urodzenia synka. Połozna, która przyjechała na patronaż powiedziała, żeby napletka synkowi nie ruszać, bo to się samoczynnie zrobi samo do 2 roku życia. Nie zdziwiło mnie to, bo jako matka-debiutantka w zasadzie po raz pierwszy pielęgnująca jakiegokolwiek niemowlaka nawet na taki pomysł, żeby ściągać napletek bym nie wpadła. Tymczasem mój pediatra upiera się, że należy to robić. I nawet jak cytuję "trochę na siłę". Jestem rozdarta - ściągać czy nie ściągać?

    Znajoma powiedziała, mi że nie dbała o to zbytnio i uważa, ze przez to jej 3 letni synek miał coś tam nacinane dokładnie nie wiem i że musiała za nim biegać z kieliszkiem rivanolu i maczać chłopcu co trzeba w tym kieliszku...

    Z drugiej strony czytałam, że to ściąganie może dziecku zaszkodzić!

    Co robicie/robiłyście?




    http://moj-dzikus.blogspot.com/
  •    
       

    #2
    Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

    ja z szymonem niestety mam problem do tej pory bo nadal każą nie ściągać, że przyjdzie czas to sam sprawę załatwi... ale nie wiem czy mają rację bo wiem że szkoły są różne... chirurga dziecięcego mamy tu jednego uznawanego za mało delikatnego niestety więc zastanawiam się czy nie pojechać gdzieś dalej...

    młodemu nie próbowałam ale chyba trzeba będzie żebym wiedziała czy wogóle schodzi bo starszy ma tylko troszkę przyklejone... ale mimo, że sam ćwiczy to nie dało to rezultatów

    ciężko mi coś poradzić... sama jestem w kropce i pewnie wiele mam tak ma słysząc różne opinie z różnych stron... sama jestem ciekawa jak inne mamy się tu wypowiedzą


    Skomentuj


      #3
      Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

      no właśnie z jednej strony konkretnie się nakazuje z drugiej wręcz zakazuje. U nas stanęło na tym, że co jakiś czas po kąpieli mąż się tym zajmuje. Ale nie robi raczej tego "na siłę" - jak lekarka kazała... nie wiem czy to właściwe robić dziecku coś co ma boleć, ale z drugiej ten zabieg w przyszłości przeraża! A to z Twoim synem już wiesz, że musisz jechac do chirurga?




      http://moj-dzikus.blogspot.com/

      Skomentuj


        #4
        Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

        Mi tez nie kazano ,az wreszcie zrobil sie na końcu czerwony i pod napletkiem zebrała sie mastka i trzeba było jechac na ostry dyzur bo Grzes przy sikaniu piszczał.Pan doktor pociagnał raz a dobrze i poszło-wyszła cała ropa i trzeba było pisiaka obwiazywac gazą i moczyc w riwanolu-tak ze ja polecam szybki zabieg i po sprawie a takie historie sie nie przydazą.A wcale nie prawda ze samoistnie sie oddzieli -chrześniakowi mojemu wręcz się skleił tez dziecko cierpiało dostal goraczki bo pewnego pieknego dnia nie mógł siku zrobić.
        Jak sie same boicie to poproscie meza o stanowcze pociagniecie lub do chirurga.


        Skomentuj


          #5
          Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

          co Ty mój mąż prędzej da się pokroić... a do chirurga to nie wiem czy muszę bo nikt nie potrafi jednoznacznie dać mi odpowiedz.. odezwę się po bilansie bo w tym tygodniu się wybieram i zocbczymy co tym razem dr powie...


          Skomentuj


            #6
            Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

            Ja powiedziałam mężowi, choć też się wzbraniał, że prędzej i tak on lepiej się tym zajmie niż ja. Na pewno ma większe doświadczenie Ale z tego co widzę, to dosyć delikatnie to robi. choć upiera się że za każdym razem więcej. Oby się skończyło na jakiejś ropie i zabiegu! miękko mi na widok takich rzeczy. Ledwo się gojącym pępuszkiem zajęłam




            http://moj-dzikus.blogspot.com/

            Skomentuj


              #7
              Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

              nasza pediatra nie kazała nic ruszać ,na badaniach zawsze sprawdza i wszystko jest ok.na szczęście

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                Nasz pediatra wręcz odwrotnie. U Twoich synków już raczej wszystko będzie dobrze, jak jest do tej pory... A jak ja słyszę, że słabo tą skórkę ściągamy tzn, że ona widzi, że powinno być bardziej ściągnięte? NIe wiem naprawdę. Wolałabym uniknąć zabiegu, bo to na pewno nic miłego. Ale na siłę tez nic nie będziemy robić...




                http://moj-dzikus.blogspot.com/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                  U mojego synka też robi to mąż, ja się boję że mu krzywdę zrobię.
                  Last edited by realmadryt; 04-03-2013, 11:00.
                  moja strona Oakley warszawa zapraszam

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                    U nas po kontroli okazało się, że już prawie cała skórka schodzi! Mąż odwalił dobrą robotę




                    http://moj-dzikus.blogspot.com/

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                      nam w szpitalu powiedzili, że nie trzeba, położna w domu, że tak. pediatra w sumie jak się boję, to lepiej nie, bo własnie można krzywde zrobić. natomiast dermatolog, kiedy sprawdzała siusiaczka małemu powiedziała, że jest w najlepszym porządku i raz w tygodniu chociaz żeby przy kąpieli to zrobić, a kiedy zauwazymy, że zmienił się strumień siusiania albo pieluszki bedą suche to żeby do lekarza od razu i sprawdzić, co jest przyczyną.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                        i ja się odyzywam po bilansie
                        i tak
                        sz. nie ruszać nie tykać nie bawić się pdostawa odklejona reszta sama z czasem i przy potrzebie zejdzie umyć oczywiście ale nic na sił nie odrywac

                        b. sciagnęła tylko z czubeczka i powiedziała to samo

                        tak więc co lekarz to inna historia...

                        dla pewnosci porposze kolezanke zeby zapytała profesora jak pojedzie na inny zabieg ze swoim chłopakiem

                        trzymajcie się chłopackie mamuśki


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                          mi tez jedno każą inni nie...
                          tak wiec czasami ja troszkę naciągnę podczas kąpania ale minimalnie...
                          bo już sama nie wiem ;/ ile ludzi tyle opinii a ty bądź człowieku mądry

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                            Mi narazie nie kazali, ale też się boję że potem będzie musiał mieć jakiś zabieg, a nie chcę by go bolało. Narazie jeszcze ie próbowałam. On jeszcze taki delikatny. Trochę się boję

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: ściąganie napletka - czy jest konieczne?

                              Ja rowniez borykalam sie z tym tematem sciagac czy nie...
                              To fakt ze jedni mowia inaczej drudzy jeszcze inaczej..

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X