Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

fundusz emerytalny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: fundusz emerytalny

    Ostatnio założyliśmy sobie z mężem fundusz emerytalny w ERGO Hestii jest do dobra sprawa i mam nadzieję dobra inwestycja na przyszłość..nie licze na to, że doczekam emerytyury z zusu bo mam nadzieję że tej instytucji juz nie bedzie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: fundusz emerytalny

      A ja powiem trochę coś co pewnie nie spotka się ze zbytnią aprobatą ale moim zdaniem warto oszczędzać samemu. To na prawdę nie jest problem co jakiś czas odłożyć pieniądz. Po paru latach możemy dysponować na prawdę spora kwotą którą można gdzieś bezpiecznie ulokować. Na państwową emeryturę to bym w ogóle nie liczyła...
      Życie mija szybko. Jeśli czasem się nie zatrzymasz, żeby się nim ponapawać, łatwo je przegapić

      Skomentuj


        #18
        Odp: fundusz emerytalny

        Napisane przez madziorek444 Pokaż wiadomość
        A ja powiem trochę coś co pewnie nie spotka się ze zbytnią aprobatą ale moim zdaniem warto oszczędzać samemu. To na prawdę nie jest problem co jakiś czas odłożyć pieniądz. Po paru latach możemy dysponować na prawdę spora kwotą którą można gdzieś bezpiecznie ulokować. Na państwową emeryturę to bym w ogóle nie liczyła...
        Myślę podobnie, państwowa emerytura to abstrakcja, patrząc co się stało z pieniędzmi z OFE to mam wrażenie, że niczego nie można być pewnym. Też jestem za oszczędzaniem samemu...

        Skomentuj


          #19
          Odp: fundusz emerytalny

          My z mężem oszczędzamy na kilka sposobów i jednym z nich jest trzeci filar w funduszu emerytalnym. Trochę tu, trochę tam i może uda się odłożyć na emeryturę

          Skomentuj


            #20
            Odp: fundusz emerytalny

            My na razie nie myślimy o emeryturze bo ciągle są inne wydatki i na coś człowiek zbiera choć pewnie to błąd. Boję się trochę odkładać teraz na III filar bo sytuacja gospodarcza jest bardzo niepewna

            Skomentuj


              #21
              Odp: fundusz emerytalny

              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
              My na razie nie myślimy o emeryturze bo ciągle są inne wydatki i na coś człowiek zbiera choć pewnie to błąd. Boję się trochę odkładać teraz na III filar bo sytuacja gospodarcza jest bardzo niepewna
              Wiesz co my may III filar już od dziecięćiu lat i to jest tak, ze jest miesiąc kiedy są straty ale są miesiące kiedy zarobek jest bardzo duży. To wszystko zależy gdzie otworzysz III filar i jak będziesz chciała inwestowac swoje pieniądze. U mnie mąż wybrał akcje ja mam bezpieczniejsze obligacje.
              Po krachu finansowym było tak że mąż dużo tracił, ale teraz ma wiecej niż ja

              Skomentuj


                #22
                Odp: fundusz emerytalny

                Ja nie liczę na żadną emeryturę. W niektórych krajach w ogóle nie ma emerytury i ludzie jakoś żyją :P
                Pozdrawiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: fundusz emerytalny

                  Osobiście uważam, że powinno się założyć swoją firmę, która będzie dochodem również na stare lata

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: fundusz emerytalny

                    Też bym chciała mieć swoją firmę. Ale jak widzę ile kłód pod nogi rzuca nam panstwo i ta cala buirokracja, to za przeproszeniem, rz*********c sie chce. Jeśli tutaj podejscie sie nie zmieni to ludzie nadal bedą emigrować tam, gdzie im pozwolą choćby stac na straganie i bulkami handlowac. Taka prawda.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: fundusz emerytalny

                      Czasem trzeba bardzo uważać na to, gdzie się inwestuje pieniądze zarówno jeśli chodzi o myślenie o przyszłości jak i o bieżącym życiu. Wiele osób popełnia błąd decydując się na polisolokaty, a wystarczy poczytać tutaj http://www.kancelaria-lex.org/oplaty-likwidacyjne/ by uświadomić sobie konsekwencje takiego posunięcia.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: fundusz emerytalny

                        Ja mam zamiar zainwestować w nieruchomości.
                        Move here

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: fundusz emerytalny

                          Założenie funduszu emerytalnego było moim zdaniem jedną z lepszych decyzji jakie podjęłam w swoim życiu. Z momentem, w którym go założyłam poczułam się bezpieczniej. Mam świadomość, że nie będę musiała być od nikogo zależna, bo sama finansowo dam sobie radę i nie będę obciążeniem dla swoich dzieci, które same będą miały dzieci, gdy ja przejdę na emeryturę. Co prawda wcześniej nie myślałam o założeniu funduszu emerytalnego, ale ten artykuł http://oszczednosciowo.blog.pl/2016/...rokiej-oferty/ dał mi do myślenia i w zasadzie po jego przeczytaniu zdecydowałam się założyć fundusz.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: fundusz emerytalny

                            To ja jeszcze tak daleko nie wybiegam myślami.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: fundusz emerytalny

                              Emerytura niestety prędzej czy później nadejdzie, dlatego już dziś musimy wiedzieć jak być na nią przygotowani mentalnie i finansowo. Myślę, że bardzo istotną kwestią jest nauka oszczędzania. Odsyłam do tego artykułu - porusza bardzo wiele istotnych kwestii. Tak na początek.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: fundusz emerytalny

                                ja po prostu opłacam składki w zusie https://www.mojeplatnosci.pl/nasze-u...ty-za-krus-zus i liczę na to, ze jakaś ta emerytur będzie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X