Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dzieci wolniej rozwijające się

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dzieci wolniej rozwijające się

    Witam wszystkie mamuski Mam pytanie czy są tutaj jakies mamy ktorych dzieci wolniej sie rozwijaly tzn. chodzi mi glownie o rozwoj ruchowy, jesli tak to ile odbiegaly od normy i czy potrzebna byla im rehabilitacja czy moze same wziely sie w garsc?!
  •    
       

    #2
    Odp: dzieci wolniej rozwijające się

    nona26 jeśli pytasz,to pewnie sama się martwisz o swoje??
    Moja córka to jest przykład na "wolne rozwijanie sie"
    wszystko robi z opóźnieniem- mam na myśli rozwój ruchowy.
    podaje przykłady,z tego co pamiętam:
    pierwszy raz stópkę wsadziła sobie do buzi dokładnie w dniu kiedy kończyła 7 miesięcy,nigdy nie raczkowała,na 11m zaczeła chodzić-ale po prostym,po trawie na dworze- ok.15m.
    Na łóżko wchodzić i schodzić nauczyła się mając 1,5 roku( kuzynki synek na 9m wchodził i schodził) hmm co jeszcze...aha miała dokładnie 9m kiedy w łóżeczku się podniosła za szczebelki do stania
    teraz ma 2 lata i jeśli chodzi o małe stopnie,bądź krawężniki to schodzi po wcześniejszym kombinowaniu jak tu zejść, po schodach na stojaka sama nie wyjdzie- musi się trzymać barierki.

    Kiedy była w wieku niemowlęcym to troszkę się tym martwiłam,ale pediata mi powiedziała,że jest leniuszkiem i jej się nie chce robić dużó rzeczy,bo ja ją zawsze wyręczam,druga strona medalu jest taka,że moja córa ma spokojny temperament, jest ostrożna,mało ciekawska....ponoć mój mąż taki był.
    FROCH

    Skomentuj


      #3
      Odp: dzieci wolniej rozwijające się

      NONA26 ja Ci kiedyś odpisywałam na podobny temat.Moja córka byla rehabilitowana metoda Bobath od 8 do 16 miesiąca zycia z powodu wzmożonego napięcia mięsniowego i opóźnionego rozwoju fizycznego.Zaczeła siadać w 12 m życia a chodzić w 16.Lekarz powiedział że bez rehabilitacji mała będzie chodzić dopiero jak skończy 2 lata.Teraz ma prawie 3 latka i ruchowo jest rozwinięta jak 2-letnia córeczka MISS.I tak jest dobrze,ciesze się bardzo z jej rozwoju bo mogło byc gorzej bez rehabilitacji.


      Skomentuj


        #4
        Odp: dzieci wolniej rozwijające się

        Mój Maciuś jest rehabilitowany metodą Bobath od 3 miesiąca z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego, zaczął przekręcać się z brzuszka na plecy i odwrotnie mając 7 i pół miesiąca, teraz ma 9 i pół i dopiero od kilku dni sam siada, nie stoi jeszcze przy barierce łóżeczka, tylko jak się go potrzyma pod paszkami, raczkować też nie bardzo chce... rehabilitantka, neurolog i pediatra twierdzą, że to typ leniuszka, do tego jego ciężar nie pomaga mu w szybkim rozwoju ruchowym






        Skomentuj


          #5
          Odp: dzieci wolniej rozwijające się

          Mój Jędruś ma podobny problem. Długo nie podnosił główki kiedy leżał na brzuszku, bardzo się napinał, miał złą symetrie ciała. Neurolog zapisała synka na rehabilitację. Jędruś ma teraz 5,5 miesiąca, główkę trzyma pięknie, zaczął chwytać swoje stópki a na boczek przekręca sie tylko z lewej strony. Z brzuszka na plecki już nie potrafi sie odwrócić. Cały czas go ćwiczymy, bo dzieki temu ma szansę dogonić swoich rówieśników w rozwoju ruchowym. Aaa i co ważne, cieżko mu jest te ćwiczenia wykonywać, bo jest dużym dzieckiem, ma ok 69 cm i waży prawie 10 kg, nie jest przekarmiany, pije tylko nutramigen i od 3 tygodni dostaje po pół małego słoiczka zupek jarzynowych.

          Skomentuj


            #6
            Odp: dzieci wolniej rozwijające się

            Moja Majka także należała do leniuszków jeszcze do niedawna. Mimo że główkę ładnie dźwigała to na brzuchu leżąc miał z tym problemy; około 8 miesiąca życia nauczyła się przekręcać z brzucha na plecki odwrotnie nigdy nie umiała i nawet teraz jak zjedzie ze zjeżdżalni i wyląduje na plecach musi się natrudzić żeby wstać. Chodzić sama zaczeła jak miała rok i 3 tyg.
            oj pamiętam jak się martwiłam latałam po lekarzach że moja córka jakaś opóźniona -mimo iżwszyscy twierdzili że jest w normie. No ale ja miałam w pamięci jak starsza córka 3 miechy siedziała 9 chodziła więc się stresowałam

            obecnie od jakiegoś miesiąca może dłużej moje dziecko weszło w bunt 2 lataka i zaskakuje mnie strasznie, lata jak szalona chce łazić po największych górkach zjeżdżalniach drabinkach i to sama wcześniej tylko było Maja boi, a teraz Maja wysioko

            no ale muszę jeszcze w tym miejscu wspomnieć o mojej szwagierce i jej synku
            11 kwietnia skończył rok; jest noszony na rękach w pozycji leżącej;ledwo siedzi tzn. posadzą go to siedzi ale jak się obróci po zabawkę lub za kimś to się przewraca
            u lekarza byli ostatni raz na jesieni bo była zima i dziecko w domu trzymali
            oni uważają że wszystko jest ok ja bym umierała ze strachu


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Odp: dzieci wolniej rozwijające się

              majek alem się usmiała z tego "Maja boi, teraz Maja wysioko" hahaha

              przypomniałaś mi Kochana,że moja też miała zawsze trudności by się podnieść z plecków,chyba też ponad rok wstawała po swojemu tzn: obracała sie na brzuch i podnosiła tyłek a potem rączkami w pion i tak wstawała

              majek nie pisz proszę Cię o przypadkach patologicznych bo mi bardzo żal tego dziecka- a oni chyba urwali się z epoki kamienia łupanego- straszne to
              FROCH

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: dzieci wolniej rozwijające się

                Niestety u nas opóżniony rozwój lekarze wykryli dopiero w 8 m życia na szczęście córeczka jest teraz zdrowa.Ja też bardzo się bałam o jej zdrowie.
                A lekarze...szkoda słów..


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: dzieci wolniej rozwijające się

                  Napisane przez Miss Pokaż wiadomość

                  przypomniałaś mi Kochana,że moja też miała zawsze trudności by się podnieść z plecków,chyba też ponad rok wstawała po swojemu tzn: obracała sie na brzuch i podnosiła tyłek a potem rączkami w pion i tak wstawała
                  A robi tak do dziś??
                  Pytam bo Amelka właśnie tak wstaje ...zdarzy jej się inaczej ale zazwyczaj tak właśnie robi.
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: dzieci wolniej rozwijające się

                    Nam z opóźnieniami w rozwoju synka pomogła terapia w Lorem. Jestem bardzo wdzięczna za to, że trafiliśmy do tego gabinetu i teraz mogę polecić. Na początku się tego bałam. Było mi bardzo przykro, że moje dziecko będzie się męczyć, ale pani rehabilitantka była bardzo czuła i delikatna. Było widać, że kocha dzieci i ma do nich dobre podejście, dlatego na kolejne wizyty jechaliśmy już ze spokojem.

                    Życzę dużo zdrowia dla Waszych dzieciaczków

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: dzieci wolniej rozwijające się

                      Jakbyście potrzebowali dobrego ośrodka to w Gdyni to sprawdźcie sobie Instytut Wspierania Rozwoju https://www.plusik-minusik.pl/ Bardzo dobra placówka, z dużym doświadczeniem i wspaniałym podejściem do maluchów. Fajny, zaangażowani, profesjonalni terapeuci.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: dzieci wolniej rozwijające się

                        Niezbyt się na tym znam. Nie będę raczej w stanie pomóc.
                        Czas - bezlitosna potworność. Lecą godziny, dni, tygodnie, bez znaczenia i wagi, aż raptem sekunda i okazuje się, że nie sposób jej cofnąć, nie sposób wymazać.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X