Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przejść na butelkę....?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Przejść na butelkę....?

    Natalia 1 grudnia synek skończył 4 miesiące, wić 1 lutego skończy 6 i będziesz już miała swoje magiczne 6 miesięcy Więc chyba nie masz o co się martwić? Spokojnie od stycznia możesz ściągac mleczko, zamrażac na wszelki wypadek a małego oswajać z butla

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Przejść na butelkę....?

      Mamy duży problem.
      Próbujemy przejść na butelkę już jakieś 3 tyg. albo lepiej i synek w ogóle nie toleruje smoczka. Jest płacz i prężenie gdy tylko przystawię mu butelkę do ust. Wypróbowałam już chyba wszystkie smoczki jakie są możliwe i sylikonowe i kauczkowe, i podobne do piersi i te bardziej spłaszczone a on i tak odmawia. Przy dobrych wiatrach było tak, że u mojej mamy wypił 2 razy trochę herbatki za pierwszym razem 40 ml a za drugim 60 ml.
      Czy miał ktoś z was taki problem ? że dziecko nie chciało w ogóle butelki ? bo nie wiem jak mam sobie poradzić. Już pomysłów brak. Nawet mojego mleka z butelki nie chciał pić.

      Skomentuj


        #18
        Odp: Przejść na butelkę....?

        U nas tak było przy pierwszych próbach, więc aby maluszka nie zniechęcić do butelki, niczego nie robiliśmy na siłę i zaniechaliśmy prób z butelką na kilka tygodni. Po czym znowu kilka razy próbowaliśmy i gdy miała ok. pół roku zaczęła pić najpierw mój pokarm ściągnięty, a później pokarm + mm.
        Za to później, po tygodniu tylko z butelką, o piersi już nie chciała słyszeć.
        Wydawało mi się, że problem tkwi po prostu w naturze, czyli jak się przyzwyczai to będzie w porządku, dlatego nie zmienialiśmy smoczków ani butelek i okazało się, że mieliśmy rację.
        Tak więc cierpliwości, przyjdzie czas, że i Wasze maleństwo będzie piło z buteleczki. Najważniejsze to go nie zniechęcić w tej chwili przez ciągły nacisk i prześladowanie nowymi pięknymi butelkami i smoczkami

        Skomentuj


          #19
          Odp: Przejść na butelkę....?

          Daliśmy rade !

          Mały pije z butli na początku wypijał tylko 80 ml, ale teraz już wypija całość.
          Myślę, że nasze pociechy jeszcze nie raz nas zaskoczą .


          Pozdrawiamy.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Przejść na butelkę....?

            Gratulacje!
            Wiedziałam, że tak będzie, ale rodzice i tak zwykle przejmują się za dużo - my mamy tak samo a dziecko i tak do wszystkiego dorasta i daje sobie radę.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Przejść na butelkę....?

              hmmm... u mnie też było tak że synek w szpitalu tydzień był na butli bo ja byłam po cieżkim porodzie, po podaniu krwi, atybiotyki itd. A jak wróciliśmy do domku dostawał cycka i przez miesiac jadł ładnie, po czym odrzucił i musiałam ściągać.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Przejść na butelkę....?

                możesz spokojnie poświęcić miesiąc albo nawet 2-3 tygodnie by go stopniowo odstawiać, moje dziecko bardzo ładnie ssało i pierś i butelkę

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Przejść na butelkę....?

                  Napisane przez werna Pokaż wiadomość
                  możesz spokojnie poświęcić miesiąc albo nawet 2-3 tygodnie by go stopniowo odstawiać, moje dziecko bardzo ładnie ssało i pierś i butelkę
                  Zgadzam się z moją przedmówczynią.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Przejść na butelkę....?

                    Czasami wystarczy zmienić smoczek, aby maluszek chętniej pił z butelki.
                    Czasami kształt jest taki sam, jednak już z innego tworzywa jedne sa bardziej miekkie a inne odwrotnie

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Przejść na butelkę....?

                      Ja na butelkę przestawiłam córkę po miesiącu. Miałam tak poranione piersi że karmienie było dla mnie mega stresujące i źle wpływało ogólnie na karmienie. Poza tym mała cały czas jadła. Postanowiłam kupić laktator i okazało sie,że mam za mało pokarmu. Podawałam jej butelką pokarm i mm. I tak robię do dziś, a ma już sześć miesięcy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Przejść na butelkę....?

                        ja karmiłabym butelką ale najpierw swoim mlekiem póżniej stopniowo zastępowałabym swoje mleczko porcją mleka modyfikowanego i tak aż do momentu aż doszłabym tylko do karmienia mm najlepiej się nie spieszyć żeby nie zaszkodzić dziecku

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Przejść na butelkę....?

                          Pokarm matki jest najbardziej dostosowany do potrzeb dziecka. Moja siostra ma bliźniaki i od ponad 3 miesięcy ściąga swój pokarm i podaje go maleństwom. Powiedziała, że będzie to robić dokąd starczy Jej sił


                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Przejść na butelkę....?

                            podziwiam kobiety które karmią piersią bliźniaki moja kuzynka niedawno urodziła 2 dziewczynki i karmi je piersią i daje radę bez ściągania pokarmu zazwyczaj obie na raz są głodne

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Przejść na butelkę....?

                              Ja nie miałam problemu z przejściem na butelkę, ale musisz robić to stopniowo i mieszać swoje mleko z mlekiem modyfikowanym, żeby dziecko miało łatwiej bo wiadomo to zupełnie inny smak.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Przejść na butelkę....?

                                Napisane przez justyna612 Pokaż wiadomość
                                podziwiam kobiety które karmią piersią bliźniaki moja kuzynka niedawno urodziła 2 dziewczynki i karmi je piersią i daje radę bez ściągania pokarmu zazwyczaj obie na raz są głodne
                                justyna612 moja siostra ma bliźniaki, ale z powodu bardzo dużego biustu nie dawała sobie rady z przystawianiem ich. Cały czas ściąga pokarm i podaje go dzieciom, ale od niedawna zaczęła dawać im również mm.
                                Moje dzieci raczej nie są "butelkowe". Starszy synuś pił z butelki do 1,5 roku, potem wolał jeść łyżeczką, a młodszy ma rok i w ogóle nie uznaje butelki.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X