Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Powracający ból po zatkanym kanaliku mlecznym

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Powracający ból po zatkanym kanaliku mlecznym

    Witam,

    Od 17tu miesięcy karmię córkę piersią. Do tej pory nie miałam żadnych problemów, jednak trzy tygodnie temu miałam zatkany kanalik mleczny w prawej piersi. Po masażu oraz przystawieniu dziecka wszystko wróciło do normy, ale zauważyłam że ,,czopek mleczny'' jakby nie odpadł a został na sutku, z białego zmienił się w różowy. Byłam trochę zaniepokojona ponieważ pojawiło się tam coś jak skaleczenie - byłam u ginekologa który po obejrzeniu piersi powiedział że nie mam się czym martwić. Nie mam zastoi pokarmu, ale przy karmieniu (karmię w nocy kilka razy) gdy córka pije mleko z prawej piersi bardzo boli mnie sutek. Czasami jest twardy. Czy wogóle powinnam karmić tą piersią? I czy powinnam się tym przejmować?
    Koleżanka poradziła mi bym wybrała się na mammografię lub usg piersi (i była zdziwiona że lekarz tego nie zaproponował). Czy mogę zrobić takie badanie bez skierowania? np prywatnie bądź w centrum onkologii ? Dodam że mam dopiero 27 lat i była to moja pierwsza ciąża, a w rodzinie nie mam przypadków raka piersi.

    #2
    Odp: Powracający ból po zatkanym kanaliku mlecznym

    Ja też tak miałam, ale to było po prostu podrażnienie. Dziecko czasem potrafi skaleczyć.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Powracający ból po zatkanym kanaliku mlecznym

      Witam,

      Z tego co Pani opisuje jest to miejscowe zapalenie kanalika wyprowadzajacego mleko. Sądzę, że jest to stan przejściowy- należy karmić z tej piersi również oraz szczególnie dbać o higienę tej okolicy po każdym karmieniu- np.: przemywanie rumienkiem. Pomaga również rozmasowywanie tego typu zmian.
      W przypadku pojawienia się gorączki, nieustąpienia bądź powiększenia się zaczerwienienia należy zgłosić sie na konsultację- najlepiej najpierw do poradni laktacyjnej- takie poradnie znajdują się we wszystkich większych ośrodkach położniczych.

      Pozdrawiam serdecznie,
      Marta Blumska-Janiak
      specjalista położnictwa i ginekologii
      ginekologia estetyczna
      www.blumska-janiak.pl
      e-mail: marta@blumska-janiak.pl

      Mężatka. Mama trójki wspaniałych dzieci. Z pasją i uśmiechem pracuje zarówno w szpitalu ginekologiczno-położniczym jak i prywatnym gabinecie ginekologicznym. Zajmuje się problemami ginekologicznymi, prowadzi ciąże.
      Wykonuje zabiegi ginekologii estetycznej. Czas wolny spędza aktywnie z dziećmi oraz gra w tenisa ziemnego.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Powracający ból po zatkanym kanaliku mlecznym

        Moja koleżanka stosowała liście kapusty... Njapierw sie śmiałam, a potem nie wiem sama, jej pomagło.
        Czy coś w tym jest jednak?

        Skomentuj

               
        Working...
        X