Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chce jeść sztućcami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie chce jeść sztućcami

    Witam, moja córka ma obecnie 2 lata i 4 miesiące. Od dawna chce jeść sama, z czego się cieszę, że jest samodzielna, ale nie chce jeść widelcem, ( zupe zje łyżką bo wie, że inaczej się nie da ) drugie danie za to je rękami, widelec trzyma w jednej a drugą ręką je. Nie moge jej w żaden sposób zachęcić, w domu jak w domu nie zwracałabym na to uwagi, ale w gościach... nie pozwala się karmić więc jest problem, bo jedząc ręką wszystko wokoło jest brudne razem z nią, pozatym uważam, że jest już na tyle duża, że powinna umieć jeść sztućcami. Miała któraś z was taki problem, jak sobie z tym poradziłyście? Przeczekać aż sama zacznie jeść widelcem, czy wręcz zmusić ją do tego? Chociaż tego drugiego wolałabym uniknąć, bo moge ją całkowicie zrazić.





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

  •    
       

    #2
    Odp: Nie chce jeść sztućcami

    Moim zdaniem nic na siłę Jeszcze ma czas żeby zacząć używać widelca. A może kup jej taki plastikowy, specjalnie dla dzieci. Kolorowy. Może to ją zachęci?
    U nas jest taki niby problem, że Lilka nie chce jeść z tych dziecięcych sztućcy tylko z tych normalnych, dla "dorosłych". Łyżka jest ok, ale czasami widelce są bardzo "ostre" więc noszę jej poza domem taki jej :dorosły: tylko trochę przytępiony



    Skomentuj


      #3
      Odp: Nie chce jeść sztućcami

      No właśnie, chce jej jeszcze dać czas, ale niektórzy na mnie naciskają, dlaczego ona jeszcze nie potrafi widelcem jeść tylko je rękami, i później cała brudna jest





      Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nie chce jeść sztućcami

        Nie przejmuj się innymi. To twoje dziecko i ty wiesz najlepiej co dla niego dobre
        A lepiej nie naciskać, bo jeszcze się zrazi i wszystko rękami będzie jadła. Każde dziecko rozwija się indywidualnie. U nas nie raz przy jedzeniu samodzielnie jest strasznie nabałaganione, ale cieszę się że mała chce być samodzielna.



        Skomentuj


          #5
          Odp: Nie chce jeść sztućcami

          zachęcaj ale nie zmuszaj
          spróbuj kupić jakieś ciekawe sztućce dla dzieci a najlepiej niech sama je sobie wybierze
          a innymi się nie przejmuj jak pisze ULCIA
          moi mieli 1,5 roku jak jedli sami sztućcami ale do dziś czasem pomagają sobie rękami bo tak im się podoba coprawda publicznie tego nie robią ale ważne że dziecko chce jeść
          ULCIA moi na roczej dostali takie normalne sztućce, nie plastikowe ale przystosowane dla dzieci czyli nie ostre
          Last edited by bagnes; 04-09-2013, 07:49.


          Skomentuj


            #6
            Odp: Nie chce jeść sztućcami

            Wiecie co Dałam córce czas. Pozwoliłam jej jeść jak chce, i w końcu jakiś czas temu sama nauczyła się jeść widelcem, i to tak perfekcyjnie, że nic jej nie spada. W końcu wokół niej jest czyściutko





            Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nie chce jeść sztućcami

              jak będzie musiał sprzatać po sobie, to zacznie jeść sztućami, bo będzie mniej syfu dookoła ;p

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nie chce jeść sztućcami

                A swoją drogą to są takie specjalne kolorowe sztućce dla dzieci - czasem działają jako zachęta do nauki jedzenia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nie chce jeść sztućcami

                  To fajna i ciekawa opcja,myślę że na początek nauki jedzenia sztućcami,takie dla dzieci będą dobrym rozwiązaniem,tym chętniej będą po nie sięgać.



                  www.Amko.com.pl

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nie chce jeść sztućcami

                    Jesli dziecko nie chce posługiwac się sztućcami to może warto zainwestowac w takie specjalne dla dzieci, z jakimiś postaciami z bajek czy innymi motywami. Takie rzeczy są zazwyczaj w zestawach z kubeczkami i talerzykami.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nie chce jeść sztućcami

                      mnie tez sie wydaje, ze na wszystko przychodzi czas... i fajnie, że sa kolorowe sztucce, choc nie wiem, czy sztucce nie powinny byc jednak zwykle, nudne , zeby nie prowokowac do zabawy...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nie chce jeść sztućcami

                        Dwa tatka to wcale nie tak dużo, ja dałbym jeszcze czas dziecku. Im starsze tym więcej rozumie. Ja powiedziałam mojemu synkowi, że jak nie będzie jadł sam , to nie jedziemy nad morze, bo nie będę w restauracji oczami świecić. Podziałało/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nie chce jeść sztućcami

                          Na wszystko przyjdzie czas, jak nie teraz w domu to jak dziecko pójdzie do przedszkola to na pewno nauczy sie obsługiwać sztućce widząc jak to robią inne dzieci

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nie chce jeść sztućcami

                            Zgadzam się z wypowiedziami mam. Na wszystko przyjdzie czas i nie ma co pospieszać. Przedszkole w takich naukach świetnie się sprawuje. A może zaprosić dziecko, które ładne je i niech maluch podpatrzy. Dzieci często uczą się poprzez naśladowanie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nie chce jeść sztućcami

                              Można też spróbować kupić dziecku jakieś kolorowe sztućce z postaciami z ulubionej bajki. Ale nie zmuszać, dziecko samo musi chcieć

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X