Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

    Bardzo lubię Mamma Mia za cudowną, wiecznie młodą najlepszą aktorkę tej planety...Meryl Streep . A także za wspaniały klimat i piosenki Abby.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

      Kocham musicale za to, że jest w nich mnóstwo tańca, którym jestem zafascynowana i dużo dobrej muzyki bez, której nie potrafię żyć .

      Moim ulubionym musicalem jest CHICAGO. Rewelacyjne połączenie muzyki z super choreografią tworzy niesamowitą opowieść o zdradzie, korupcji i morderstwie. A wszystko osadzone jest w tajemniczym klimacie lat 20-tych. W wersji filmowej świetne kreacje aktorskie Renee Zellweger jako Roxie Hart i Catherine Zeta -Jones jako Velma Kelly.
      aredzimska

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

        Na pytanie „Za co kocham musicale?” nie można odpowiedzieć w pełni. To tak jakby ktoś pytał „Za co kocham moje dzieci?”. Nie wiem za co. Po prostu KOCHAM. I dzieci i musicale. Musicale zbliżają do siebie ludzi. Pracuję w międzynarodowej firmie. Jakiś czas temu miałam spotkanie z Bardzo Ważnym Klientem (BWK) z Teksasu. Niestety podczas spotkania wyłączono prąd w całej dzielnicy i prowadzenie Bardzo Ważnych Rozmów nie było możliwe. Zaczęłam więc rozmawiać z klientem na tematy mniej zawodowe. Okazało się że BWK jest tak jak ja wielkim miłośnikiem musicali Andrew Lloyd Webber’a. Trudne z początku rozmowy zakończyłam śpiewając piosenki z musicalu Jesus Christ Superstar na dwa głosy. Na szczęście znam prawie całe na pamięć.
        Mój ulubiony musical to jednak nie Jesus Christ Superstar lecz Upiór w Operze. Również niezrównanego Andrew Lloyd Webber’a, którego uważam za ABSOLUTNEGO GENIUSZA i MISTRZA ŚWIATA musicali.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

          Za co kocham musicale? Za porywającą muzykę, za połączenie słowa mówionego i śpiewanego, za piosenki i tematy muzyczne, które „chodzą” za człowiekiem nawet po kilka miesięcy od obejrzenia filmu.
          Mój ulubiony musical to „GREASE”. Po pierwsze to jest mój film na wszystkie smuteczki i niepowodzenia, muzyka i piosenki porywające do tańca – „You’re The One That I Want”, „Summer Nights” czy „We Go Together”. Świetna gra Johna Travolty i Olivii Newton-John, super stroje, śmieszne przykrótkawe spodnie, skórzane kurteczki, nieodłączny grzebyk w kieszeni, falbaniaste tiulowe spódnice, tenisówki, szybkie samochody, pościgi itp. A do tego piosenka i scena finałowa – cud miód!

          Skomentuj


            #20
            Hair forever!!!

            Kocham musicale, bo są jedną wielką muzyką. A muzyka jest dla mnie najbardziej sugestywnym sposobem przekazywania i poruszania emocji. Najsilniejszym bodźcem do tego, by obudzić to, co wewnątrz. Ona z jednej strony "łagodzi obyczaje", z drugiej jednak - może wyzwolić ukryte nawet głęboko pokłady wrażliwości, uczuć, również energii. Obraz i słowo (dla mnie) porusza mózg, muzyka porusza i mózg, i ciało (począwszy od pukania palcem do przytupywania nogami i kołysania całym ciałem, nie mówiąc o wirowaniu ekstatycznym czy transie...). A musical, na którym wyrosłam i który mimo,że przeminęła era dzieci kwiatów - jest ponadczasowy to "Hair" Formana. Z powodu daty powstania i ówczesnych mozliwości zrobiony był co prawda z mniejszym rozmachem niż późniejsze musicale, ale trwa we mnie poprzez nieprzemijającą muzykę, prostotę i naturalność obrazu. Kunsztu Formana nie trzeba uzasadniać,jego dzieła "bronią się" same, a "hippisowskie ideały" poruszają, na pewnym etapie dojrzewania, każdego chyba młodego człowieka. Mnie oczywiście też. Zatem "Hair forever"!!!

            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

              Kocham musicale bo kocham muzykę i taniec. Oglądając je mam szansę przenieść się w zupełnie inny świat - świat moich marzeń i niespełnionych dziecięcych nadziei.
              Moim ulubionym musicalem jest METRO - pierwszy musical obejrzany na żywo. Chyba każdy kto na nim był - wie dlaczego. To dwie godziny, jakby zupełnie wyrwane z rzeczywistości, gdzie zapomina się o swoim życiu, swoich problemach. Czuje się tą muzykę, taniec....
              ...i tak bardzo chciałoby się tańczyć tak jak oni... móc się wyrażać poprzez taniec....

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                Musicale kocham za to, że są : inne, kojące, inteligentne oraz zabawne. Konkretna fabuła, miła dla ucha (uszu) muzyka, niekiedy humor i ta wszechogarniająca człowieka możliwość "przeniesienia się" wraz z aktorami do filmu...Mój ulubiony musical to Moulin Rouge, ponieważ to kwintesencja wszystkiego, co powinien musical zawierać. Nic dodać, nic ująć!!!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                  "za co kocham musicale?" za muzykę, śpiew, pozytywną energie jaką mi dają i miło spędzony czas.
                  Jest klika musicali, do których wracam( wrócę) i oglądam kilka razy np. Upiór w operze,Mamma Mia! ...
                  Takim też, który obejrzę na pewno jeszcze raz jest, chyba największy przebój indyjskiej kinematografii. Pełen wspaniałej muzyki ,świetnego tańca i oryginalnych strojów.Opowieść pełna humoru,o uczuciu, które pokonuje wszelkie przeszkody.Piękna historia o prawdziwej miłości.
                  Czyli mój ulubiony musical to...."Czasem słońce, czasem deszcz"
                  Last edited by INTA; 11-05-2010, 09:32.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                    Musicale kocham za to,że po prostu są,pozwalają mi się zrelaksować po ciężkim dniu i pokazują rzeczywistość czy też fikcję,w której sama chciałabym uczestniczyć. Moim ulubionym musicalem jest ten pt: "Dirty dancing",to na nim się wychowałam,do niego często wracałam i nadal wracam w chwilach smutnych i w chwilach wesołych. Jako nastolatka marzyłam,aby znaleźć miłość w tańcu,aby mój partner życiowy umiał,chciał i prowadził mnie w tańcu. Moje marzenia się spełniły

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                      Kocham musicale za to, że jest to wspaniałe połączenie największych pasji mojego życia - muzyki i tańca. Piękne jest też to, że można poprzez muzykę i taniec opowiedzieć w bardziej dynamiczny sposób jakąś historię, zdarzenie czy też zająć stanowisko wobec jakiejś sprawy.
                      Moim ulubionym musicalem jest Hair - przede wszystkim za swój wydźwięk antywojenny połączony, ale też za możliwość przeniesienia w czasy Dzieci Kwiatów.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                        Kocham musicale bo uważam, że to naprawdę piękny gatunek filmowy. Dzięki muzyce i tańcowi - nawet trudniejsze tematy są przekazywane w sposób bardziej delikatny. Uwielbiam musical Grease za niesamowitą muzykę!

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                          No cóż - moja odpowiedź jest prosta kocham musicale bo kocham muzyką i taniec!!! W ostatnim czasie zachwycił mnie bardzo musical "Mamma Mia". Zauroczyło mnie to, że na podstawie repertuaru piosenek jednego zespołu - udało się stworzyć historię fabularną. Myślę, że to pewnego rodzaju fenomen - najpierw były piosenki - a po tylu latach udało się je połączyć w logiczną całość i opowiedzieć piękną historię o miłości

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                            Za co kocham musicale?
                            Za to kocham je, że dzięki nim śpiewać się chce, śpiewać, tańczyć podskakiwać i fikołki wywijać. Historie piękne opowiadają, i przy tym cudnie grają i śpiewają.
                            Mój ulubiony musical to Mamma Mia ponieważ rozśmiesza, wzrusza i zachwyca. Rozsiewa dokoła miłość i pozytywną energię
                            cytrynkowa

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                              Zamykam oczy...
                              Lazur nieba, zieleń winnic na stokach, soczysta paleta barw dojrzewających warzyw...
                              Leżę na jaskrawozielonej trawie i podziwiam zapach świeżej bazylii unoszący się z oddali, z pobliskiej greckiej tawerny.
                              Uwielbiam sałatkę grecką, nawet tą spolszczoną wersję. W tak upalny dzień delikatne małe co nieco jak najbardziej wskazane. Do tego łyk soczystego wina Xerolithia. I jestem w raju. W oddali słychać już greckie rytmy ukochanej Zorby. Nadchodzi wieczór i tyle planów...spotkanie z wyśnionym mężczyzną i spacer na wzgórzu wśród skał z zachodem słońca w tle. Tak, to wspomnienie musicalu Mamma Mia. Jest doskonały!!! Problemy miłosne, wspaniałe krajobrazy, ponadczasowa muzyka i niezwykła obsada. Do tego odrobinę humoru i mamy już wystrzałowy, prawdziwy wulkan pozytywnej energii!!! Czyż nie mamy na co dzień podobnych życiowych problemów? Czyż nie marzymy o pełnej, idealnej rodzinie? Czyż nie śnimy od dzieciństwa o spełnionej wzajemnej, spontanicznej i do końca życia miłości? Czyż nie kochamy podróżować i podziwiać i czuć wszystkim zmysłami pięknych miejsc? Czyż nie uwielbiamy się śmiać, żartować i cieszyć się całym ciałem, umysłem i duszą? Czyż nie kochamy przebywać z kochającymi nas wkoło ludźmi? Czyż nie ubóstwiamy poznawać nowych osób, szczególnie takich,z którymi mamy wspólny język i tematy? Czyż nie uwielbiamy greckiej, śródziemnomorskiej kuchni, dzięki której czujemy się zdrowo, lekko? Czyż nie chcemy być wspaniałą, potrzebną i zaufaną osobą dla córki, która zawsze, kiedy tylko będzie potrzeba, przyjdzie do nas z problemem? Wszystko to sprawia, że film poprawia humor, dodaje mi pozytywnych myśli, dzięki którym moje życie staje się prostsze!!! Polecam wszystkim!!!

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Konkurs dla Mam "Kocham musicale"

                                Kocham musicale ponieważ stanowią jednocześnie piękne widowisko i wspaniałe słuchowisko.Mój ulubiony musical to "Upiór w Operze", ponieważ jest oparty na kanwie mojej ulubionej powieści napisanej przez Gastona Leroux.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X