Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    2 latek kontra nocnik

    Kiedy ruszyć z nocnikiem?
  •    
       

    #2
    ja ruszylam po ukonczeniu 9 miesiaca
    zrobilam to tylko dlatego ze mala za bardzo krecila mi sie jak byla zakupana
    na razie uzywamy nocniczek tylko do lapania kupy
    Dianeczka mama czy tata?

    GG ? 11887428

    Skomentuj


      #3
      Ja myślę,że tak 1,5 roku to odpowiedni moment, mówią że dziecko zaczyna kojarzyć koło 2 roku, ale różne są dzieci. U mojego synka było cięzko, dlatego że gdy miał niecałe dwa lata zaczął już dobrze mówić, zaczął mieć swoje zdanie i zaczął się troszkę buntować.
      Myślę,że 1,5 roczne dziecko niekoniecznie zacznie po kilku dniach robić do nocnika, ale się z nim oswoi i wszystko pójdzie łatwiej.
      U mnie wszystko zajęło 3 miesiące, teraz Mati ma 2,5 roku i ma pieluchę tylko na noc.

      Skomentuj


        #4
        3 latek w pieluszce

        jak mogę odzwyczaić dziecko od pieluszki?

        Skomentuj


          #5
          Za wcześnie nie można, bo dziecko może się zrazić i nie będzie chciało siadać na nocnik wcale.

          Skomentuj


            #6
            Hej
            Dzięki za odpowiedzi. Wiem, że za wcześnie nie można, bo w sumie, to i tak z tego nic nie będzie. Chciałam zrobić takie rozeznanie, jak to u innych mam wygląda. Najgorsze są po prostu ceny pieluch, aż szkoda że tyle kasy idzie w...

            Skomentuj


              #7
              zdejmij pieluchę,nałóż majtki, tylko musisz ich mieć sporo,bo pewnie bedzie sikać, mów ciągle, że siusiu robi się na nocnik,najlepiej sadzać na nocnik o stałych porach dla przyzwyczajenia, mój synek się buntował, trochę się namęczyłam,bo nie chciał zdiąc pieluchy, więc na dzień nie ma jej wcale, były ciężkie dni,biegałam ze ścierką i ręcznikiem papierowym, zmieniałam majtki,ale poskutkowało

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                siusianie

                jak najszybciej wyrobić u malca nawyk sikania do nocnika?

                Skomentuj


                  #9
                  Moim zdaniem im wczesniej dziecko oswoi sie z nocnikiem tym lepiej.Moj synek ma prawie 10 miesiecy a wysadzam go na nocnik od dwoch miesiecy czyli zaczelam jak mial 8.Na poczatku sadzalam go w ubraniu,pozniej w pampersie a teraz bez.Daje mu zabawki i staram sie go wysadzac po spaniu.Robi siku do nocnika,ale to jest tylko przypadek u tak malych dzieci.Oswajam go z nocnikiem,zeby w przyszlosci czyli np. w wieku 18 miesiecy nie bylo histerii.
                  Powodzenia

                  Skomentuj


                    #10
                    a u nas

                    My musielismy nauczyc 3 latka w 2 tygodnie. Poprostu mu wytlumaczylam, ze nie moze isc do przedszkola w pieluszce. Zdjelam pieluche i zalozylam majtki. Po tygodniu nie zdarzaly sie zadne wpadki.Ale na noc jeszcze zakladam pieluchy
                    D

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      my dopiero ruszyliśmy ... nasz syn ma 3 lata pewnie można było zrobić to wcześniej, ale czy jest sens męczyć siebie i dziecko

                      Skomentuj


                        #12
                        na razie idzie nam dobrze...mały zaczyna wołać siusiu nocą jeszcze sypia w pieluszce ale z czasem i to zmienimy
                        pozdrawiam

                        Skomentuj


                          #13
                          Basiu, fajnie że już nie męczysz się z małym i jego pieluszkami. Tak trzymać
                          Pozdrowionka

                          Skomentuj


                            #14
                            Napisane przez demira Pokaż wiadomość
                            My musielismy nauczyc 3 latka w 2 tygodnie. Poprostu mu wytlumaczylam, ze nie moze isc do przedszkola w pieluszce. Zdjelam pieluche i zalozylam majtki. Po tygodniu nie zdarzaly sie zadne wpadki.Ale na noc jeszcze zakladam pieluchy
                            D
                            To gratulacje! Niestety z dziećmi różnie bywa i nie każde przyjmie takie tłumaczenie, ale fajnie że Wam się udało

                            Skomentuj


                              #15
                              rezygnacja z pieluchy

                              drogie mamy!
                              ile wam zajęło czasu odzwyczajenie waszych dzieci od pampersa?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X