Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czytanie bajek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Czytanie bajek

    Zacząć czytać można bardzo wcześnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, bo niemowlak po prostu lubi słyszeć nasz głos. Na początku mozna nawet czytać nie bajki a swoje książki gośno.

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Czytanie bajek

      Czytanie rzeczywiście jest niezastąpione. U nas jako popołudniowy relaks i obowiązkowo przed snem

      Skomentuj


        #78
        Odp: Czytanie bajek

        Czytanie bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Ja też czytam moim dzieciom kilka razy dziennie Dzieci uwielbiają słuchać bajek


        Skomentuj


          #79
          Odp: Czytanie bajek

          Mój synek notorycznie wypożycza książki z biblioteki i niektóre czytam mu czytam po dwa trzy razy i pani w bibliotece nawet mówiła że czy zerówiaki czy starszaki bardzo duzo książek wypożyczają

          Skomentuj


            #80
            Odp: Czytanie bajek

            Od najmłodszych lat powinniśmy oswajać dziecko z bajeczkami, zachęcać do czytania. Jestem zwolenniczką książek choć sama ostatnio mam na nie mało czasu.

            Skomentuj


              #81
              Odp: Czytanie bajek

              Ja czytałam też już w brzuszku i robię to nadal. Co do tego kiedy dziecko zaczyna rozumieć bajki to od mojej koleżanki córeczka ma 1,5 roku i już wie co i jak. Ale to pewnie w dużej mierze zależy od dziecka.

              Skomentuj


                #82
                Odp: Czytanie bajek

                Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                Ja czytałam też już w brzuszku i robię to nadal. Co do tego kiedy dziecko zaczyna rozumieć bajki to od mojej koleżanki córeczka ma 1,5 roku i już wie co i jak. Ale to pewnie w dużej mierze zależy od dziecka.
                Ja pamiętam jak mojemu brzuszkowi śpiewałąm piosenki, później synek bardzo lubił te samem melodie po porodzie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Czytanie bajek

                  Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                  Ja pamiętam jak mojemu brzuszkowi śpiewałąm piosenki, później synek bardzo lubił te samem melodie po porodzie.
                  Tak u mnie było podobnie z pewnymi rzeczami. Choć na przykład jak puszczałam w ciąży z internetu piosenki dla dzieci, a później te same jak mała już się urodziła to jakoś nie specjalnie zwracała na nie uwagę być może kluczowy jest tu głos mamy

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Czytanie bajek

                    Dokładnie! jestem pewna że chodzi właśnie o rozpoznawanie głosów. W piosenkach jest chyba zbyt dużo głosów by dziecko mogło je później kojarzyć

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Czytanie bajek

                      Pewnie tak. nawet jak mamie się wydaje że może ładniej zaśpiewa ktoś z internetu, to dla dziecka i tak ładniej będzie jak mama zaśpiewa

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Czytanie bajek

                        na nasze szczęście dzieci chyba nie rozpoznają fałszu w mamusiowym śpiewaniu hehe ))

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Czytanie bajek

                          Ja właśnie jak zostałam mamą to nauczyłam się śpiewać. Wcześniej kiepsko mi to szło i nawet mąż to zauważył. Synkowi chyba sie podobało, bo zawsze przy moim śpiewaniu kołysanek grzecznie sobie zasypiał, nie płakał, nie marudził.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Czytanie bajek

                            Głos mamy tak jak i dotyk to dla dziecka jest najlepsze co może być Ja też wprawiłam się w śpiewaniu dopiero przy dzieciach
                            A wracając do tematu czytania ; Wczoraj byłam w bibliotece i pani powiedziała że mój syn chciał wypożyczyć słownik ale pani poleciła mu książeczki z serii "Przedszkolak Badaczem " Bibliotekarka opowiadała też że dzieci bardzo często na przerwach chodzą do biblioteki i czytają a młodsze dzieci grają w gry planszowe

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Czytanie bajek

                              Ja czytalam jak dziecko w brzuszku bylo i teraz tez czytam to jest eazne aby zaszczepic w dziecku chec i milosc do literatury

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Czytanie bajek

                                Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
                                Ja czytalam jak dziecko w brzuszku bylo i teraz tez czytam to jest eazne aby zaszczepic w dziecku chec i milosc do literatury
                                Ja również już w brzuszku czytałam dzieciaczkom, później siedząc przy łóżeczku, a teraz jak chcą posłuchać bajki to same przynoszą książke

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X