Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Samodzielne jedzenie dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

    Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
    u nas tez nauka jedzenia przegala dosc czystko i Zosia dosc szybko nauczyła posługowania sie sztuccami, ale moja cora to czysciochi niestety jak cos spadnie obok talerza t musi byc zebrane ;/ taki pedancik po tatusiu
    a to moja ma tak jak się troszeczkę ubranko pobrudzi to biegnie zaraz do szafi po nowe i chce przebiarać i ciągle by stała przy umywalce i rączki myła.
    A z tym jedzeniem to nie jest az tak czysto, trochę zdażało jej się nabrudzić, czasem też rzucała na podłogę i potrzyła jak spada, ale w moim odczuciu te brudzenie było umiarkowane

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

      jjmka -mój Kuba ma to tej pory tak że ledwo się ubrudzi czy obleje chociażby wodą już się musi przebrać bo nie wytrzyma już tak ma chociaż nie zdarza mu się to tak często ale jednak

      Skomentuj


        #33
        Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

        moja tez pedantka jest straszna, nic nie moze byc brudne choc odrobine bo sie denerwuje i kazuje sie przebrac - choc nie uczylismy jej tego i jak cos miala lekko ubrudzonego nie przebieralismy jej natychmiast juz, bo brudne - ona ma tak od siebie samej , moj maz jest pedancikiem strasznym i ona to chyba odziedziczyła bo zabawki tez musza byc poukładane

        Skomentuj


          #34
          Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

          A czy to nie jest taki okres dziecka?
          Bo moja mała do tej pory jakoś pedantycznie do takich spraw nie podchodziła ale teraz zauważyłam, że lekko pochlapie bluzkę, to sama się przebiera ostatnio chyba ze 4 bluzki zmieniła w ciągu dnia

          Skomentuj


            #35
            Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

            Anis dzieciaczki moze i maja taki czas, ale moja od poczatku tak ma, nie lubi jesc rekowa pewnych rzeczy taki jak gruszka, jabłko - cos co jest sliski nie weźmie w łapki ;/ - jak je jabłko to musze jej dzielic, do miseczki i je jałbuszko widelczykiem - taki pedancik

            Skomentuj


              #36
              Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
              Anis dzieciaczki moze i maja taki czas, ale moja od poczatku tak ma, nie lubi jesc rekowa pewnych rzeczy taki jak gruszka, jabłko - cos co jest sliski nie weźmie w łapki ;/ - jak je jabłko to musze jej dzielic, do miseczki i je jałbuszko widelczykiem - taki pedancik
              Hehehe... taka prawdziwa panienka to chyba faktycznie zależy od dziecka u nas wczoraj mała kiślem wysmarowała wszystko co możliwe

              Skomentuj


                #37
                Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                Moja córka ma rok i od około dwóch miesięcy gdy chce ją nakarmić ona woli być samodzielna i sama jeść łyżeczką lub widelcem. Jeśli chodzi o jedzenie stałych pokarmów to przeważnie nakładam jej na widelec i daje do rączki, żeby sama sobie zjadła natomiast jeśli chodzi o zupę i bardziej płynne pokarmy to daję jej drugą łyżeczkę aby próbowała między czasie coś zjeść ale głównie ją karmię. Zawsze jest przy tym brudna ale i staje się coraz bardziej samodzielna

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                  10 miesięczne dziecko nie musi już wszystkiego jeść samemu może nie podoba mu się śliski owoc który musi trzymać w ręce po prostu go wypuszcza? dla dziecka w tym wieku jedzenie powinno być jeszcze bardziej nauką przez zabawę niż nawykiem

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                    Mój synuś ma 11 miesięcy i nie potrafi jeszcze sam jeść za pomocą łyżeczki. Bardzo lubi się nią bawić i raczej bez mojej pomocy większość jedzenia wylądowałaby na Jego ubranku. Ma jeszcze dużo czasu żeby się tego nauczyć


                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                      Bardzo fajnie jest, gdy dziecko zaczyna samodzielnie jeść Ale na pewno jest więcej prania i sprzątania po takim obiadku, trzeba to wliczyć w koszty i pozwolić malcowi na samodzielność.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                        Teraz są specjalne fartuszki przeznaczone do samodzielnej nauki jedzenia. Mam taki jeden w domu i kilka razy się sprawdził


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                          ja dopiero jestem na etapie nauki dziecka zupełnie samodzielnego jedzenia zaczynałam spokojnie od dawania owoców do rączki teraz jesteśmy na etapie jedzenia widelcem a moje dziecko samo potrafi pić z kubka ma 1,5 roku

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                            Takie dziwne zachowanie dziecka jest normalne choć dla nas może wydawać się, że dziecku jest coś nie tak Moja córka jak miała około 1-1,5 roku to bedą na plaży nie chciała wyjść poza kocyk bo bała się piasku a o wejściu do wody nie było mowy - był wielki płacz a kochała się pluskać w wannie .

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                              Teraz są specjalne fartuszki przeznaczone do samodzielnej nauki jedzenia. Mam taki jeden w domu i kilka razy się sprawdził
                              Te fartuszki są świetne, aż dziwię się, że wcześniej nikt na to nie wpadł.
                              Nauka opanowania sztućców zawsze jest trudna, mama mi opowiadała, że jak byłam mała i jadłam zupe i nie mogłam sobie na łyżkę kluseczek nałożyć, to brałam je w palce i kładłam sobie na łyżce i wtedy jadłam

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Samodzielne jedzenie dziecka

                                Hej
                                Moje dziecko skończyło właśnie 4 miesiące i zaczęłam interesować się tematem rozszerzania diety u dziecka. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami, kiedy rozszerzać dietę niemowlaka? Z góry dziękuję za pomoc!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X