Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezenty na komunię

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prezenty na komunię

    Sprawdź, co warto kupić dziecku na pierwszą komunię.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Prezenty na komunię

    No extra kartka jezus jest tu a tu tablet ....wiadomo że dziecko czeka na takie prezenty to jest nie do przeskoczenia -konsumpcjonizm....tak dzieci się nauczyły . Ja daje kartkę i kasę i umywa ręce od drogich prezentow niech zbierają na co chcą....


    Skomentuj


      #3
      Odp: Prezenty na komunię

      Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
      No extra kartka jezus jest tu a tu tablet ....wiadomo że dziecko czeka na takie prezenty to jest nie do przeskoczenia -konsumpcjonizm....tak dzieci się nauczyły . Ja daje kartkę i kasę i umywa ręce od drogich prezentow niech zbierają na co chcą....
      Dokładnie. Też daję kasę.
      Co się narobiło...nie oto chodzi w I Komunii Św. Niestety to nasza wina-wina rodziców.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Prezenty na komunię

        Teraz to na urodzinach dzieci patrzą zeby dostac kaskę na pierdoły, moj syn miał teraz 13-stke i co miał babci powiedzieć idz babcia do media marku i kup mi diablo....
        Kase dostał i niech uczy się oszczędzać albo kupi co tam chce. Teraz to nawet od chłopaków zaproszonych dostał kase -i kazali mu kupić sobie grę.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Prezenty na komunię

          Komunia jeszcze przede mną, ale pomysł z dawaniem kasy np. na urodziny uważam za kiepski. Dzieci oczekują prezentu, czyli czegoś, czym mogą się od razu cieszyć. Dając pieniądze wręczamy tzw. nagrodę odroczoną, co dla dziecka nie jest atrakcyjne. Oszczędzania uczmy na co dzień, a nie od święta (jakim są urodziny, czy komunia). Jak nie chcemy uczyć materializmu, dajmy jakiś piękny własnoręcznie, czy z niewielkich środków zrobiony prezent. Tylko to wymaga czasu, pomysłu i chęci, a łatwiej iść do sklepu lub po prostu wyjąć z portfela ...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Prezenty na komunię

            Z tym to jest coraz gorzej :/ dzieciaki nie traktują tego dnia jako ważny Dzień, ale jako dzień w którym dostaną prezenty. Sama pamiętam swoją komunię, jak dostawało się słowniki itp a swojej siostrzenicy kupiłam ładną statuetkę, coby nie zapomniała o tej uroczystości. A prezent dostała jeden, ale spory na który złożyła się cała rodzina - laptop. Zawsze się przyda a tu też sytuacja rodzinna nie pozwalała rodzicom kupić jej takiego sprzętu.
            Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 12-05-2014, 16:36.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Prezenty na komunię

              Ja tradycyjnie podchodzę do tematu i zdecydowałam, że kupie mojemu Chrześniakowi rower. Z resztą on sam już sobie wcześniej upatrzył model, mam nadzieje, że pojeździ nim parę lat. Dzieciaki trzeba zachęcać do aktywności na zewnątrz i ruchu, nie siedzenia na komputerze, a tym bardziej jeżdżenia na skuterach, co ostatnio jest popularne!
              Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 12-05-2014, 16:36.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Prezenty na komunię

                Rower to ciekawa propozycja jako prezent na komunię i dzięki temu nasze dziecko na pewno spędzi ten czas aktywnie,na świeżym powietrzu zamiast ciągle siedziec przed komputerem czy tv.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Prezenty na komunię

                  Niech prezent będzie ciekawy, typowy dla dziecka, kierunek. Trafiajcie w zainteresowania. Nie niszczcie dzieciom święta, które powinno mieć dla nich spore znaczenie...
                  Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 12-05-2014, 16:36.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Prezenty na komunię

                    Mój chrześniak ma komunię dopiero za 2 lata, ale stwierdziłam, że w życiu nie kupię mu tabletu, telefonu czy laptopa. Uważam, że zdecydowanie nie jest to prezent dla 9-letniego dziecka, sama w ich wieku bawiłam się zwykłymi zabawkami i byłam szczęśliwa.
                    Nie chciałabym jednak iść na łatwiznę i dać dziecku pieniędzy - nigdy w sumie nie wiadomo, na co przeznaczą je rodzice i ile z tego będzie miało dziecko (i słynna zagadka z dzieciństwa "gdzie są moje pieniądze z komunii?" :P
                    Chyba postawię na sprawdzony prezent, czyli rower, ewentualnie jakieś rolki czy zafundowanie wyjazdu na obóz. Do tego chciałabym dodać jakiś słodki, ale ciekawy upominek, np taką tabliczkę czekolady z napisem:

                    xxx

                    Wiem, że pewnie jeszcze tego samego dnia zostanie zjedzona, ale może chociaż na zdjęcia się załapie :P
                    Last edited by disne; 26-08-2020, 19:30. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Prezenty na komunię

                      Czy ja wiem??? Myślę, że tablet to spokojnie takie dziecko może już dostać. A co do komputera, to można jeszcze przemyśleć. Na pewno nie można rozpieszczać dziecka drogimi gadżetami, ale coś jednego może być a do tego chcę kupić ładną, pamiątkową xxx
                      Last edited by disne; 26-08-2020, 19:30. Powód: link

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Prezenty na komunię

                        Rower to moim zdaniem lepszy pomysł na prezent z okazji komunii niż tablet bo przynajmniej dzięki temu zachęcimy dziecko aby spędzało czas aktywnie.


                        xxx
                        Last edited by disne; 26-08-2020, 19:30. Powód: link

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Prezenty na komunię

                          Ja uważam,że mimo wszystko i zwłaszcza w dzisiejszych czasach, prezent powinien pomóc dziecku wyjść na dwór i zachęcić je do zabawy.Rower jest świetnym prezentem na tę okazję.Można też z dzieckiem pojechać w ramach prezentu na tygodniową wycieczkę np. w góry.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Prezenty na komunię

                            Mam takie samo zdanie na ten temat i dlatego też uważam,że warto kupić dziecko rower lub rolki aby mogło spędzać czas aktywnie na dworze,a nie z myślą tylko o komputerze,grach i elektronice.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Prezenty na komunię

                              Dokładnie, trzeba dbać o rozwój naszych dzieci
                              Ja też proponuję modele do sklejania, które mogą rozwinąć manualne zdolności: xxx
                              Last edited by disne; 26-08-2020, 19:30. Powód: link

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X