Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

laktacja po odstawieniu od piersi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

    Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
    Byłam na kontroli u lekarza po 2 latach od zaprzestania karmienia i podczas badania piersi lekarz nacisnął brodawkę i jeszcze cos tam dało radę wycisnąć, jednak powiedział, że to normalne zjawisko.
    Czysta fizjologia, ja bym nie pchała się od razu w branie leków, w ogóle jestem przeciwna, bo na wszystko są leki. Jeśli to nie problem, nie przecieka za dużo to czekac.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

      Raczej jak sie ma juz rozbujała laktacje i chce się z dnia na dzień zakończyć karmienie to nie da rady odczekać bo piersi nie wytrzymają napięcia i może się wdać zapalenie- wtedy trzeba przyjąć leki. Jeżeli laktacja już zanika lub prawie jej nie ma to i tak musimy odciągac odpowiednia ilość az poczujemy ulgę bo nie da rady wytrzymać.

      Skomentuj


        #18
        Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
        Raczej jak sie ma juz rozbujała laktacje i chce się z dnia na dzień zakończyć karmienie to nie da rady odczekać bo piersi nie wytrzymają napięcia i może się wdać zapalenie- wtedy trzeba przyjąć leki. Jeżeli laktacja już zanika lub prawie jej nie ma to i tak musimy odciągac odpowiednia ilość az poczujemy ulgę bo nie da rady wytrzymać.
        Myślę, że jeśli nie ma jakieś większej potrzeby, to mama nie rezygnuje z dnia na dzień, bo wtedy faktycznie może być ciężko i bez leków ani rusz. Na osłabienie dobre jest picie szałwii.

        Skomentuj


          #19
          Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

          Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
          Myślę, że jeśli nie ma jakieś większej potrzeby, to mama nie rezygnuje z dnia na dzień, bo wtedy faktycznie może być ciężko i bez leków ani rusz. Na osłabienie dobre jest picie szałwii.
          Może nie często jednak sie tak zdarza - u mnie w pracy znajoma musiala mieć operacje i był konieczny pobyt w szpitalu- musiała odstawić dziecko z dnia na dzień. Wtedy koniecznie musiała przyjąć leki.
          Lub zatkane kanaliki mleczne - w żaden sposób nie można karmić - również trzeba podać leki na zatrzymanie laktacji.

          Skomentuj


            #20
            Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

            Ja musiałam wziąć tabletki na zatrzymanie laktacji - zmusiła mnie sytuacja rodzinna - piersi były obolałe i nabrzmiałe, ale po kilku dniach pokarm zanikł. Położna zaleciła mi abym do jednego z karmień dodała probiotyk ffbaby, który zawiera bakterie charakterystyczne dla dzieci kp, są niezbędne dla prawidłowego rozwoju brzuszka. Po 4 miesiącu zaczęłam wprowadzać kaszki, zupki i owoce. Teraz je już wszystko.

            Skomentuj


              #21
              Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

              ja długo po przestaniu karmienia synka miałam mleko w prawej piersi i jak już wybrałam sie do lekarza zeby przepisał mi tabletki pokarm znikł i tabletków nie musiałam brać

              Skomentuj


                #22
                Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

                I jak tu skończyc z tym karmieniem jak laktacja nie ustaje. Ja mimo ze karmie tylko w nocy, to mam jeszcze spory zapas.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: laktacja po odstawieniu od piersi

                  Tak to bywa
                  http://forum.mamotoja.pl/

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X