Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19-04-2010, 18:06
garaXa garaXa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
garaXa.polki.pl

Miasto: Katowice
Domyślnie Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

Jak w temacie - czy trafiłyście na jakieś szczególnie interesujące zabawki, które raz, że podobają się dziecku, a dwa, że mogą je rozwijać? Co dla dwulatka, a co dla pięcio latka?
Zauważyłam, że większość zabawek obecnie ma jedynie super kolory i wydaje głośne dzwięki, ale nic ponadto raczej...
Stary 19-04-2010, 21:39
zebrrra zebrrra jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
zebrrra.polki.pl

Zdjęcia: 68
Domyślnie Odp: Zabawki rozwijające kreatywność - jakie znacie??

Moja córeczka ma dopiero 14 miesięcy więc nie do końca się orientuję w zabawkach dla starszych dzieci. Myślę jednak, że drewniane klocki są jedną z tych zabawek, które nigdy się nie nudzą, pobudzają wyobraźnię i zdolności manualne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-04-2010, 22:58
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

popieram drewniane klocki o roznych kształtach,ale i klocki z "cypkami" wielkoscia odpowiednie do wieku az po lego technic
fajnymi zabawkami sa figorki zwierzat czy ludziki ktorymi mozna sie bawic samymi, z klockami ,samochodami i innymi
z mojego dziecinstwa pamietam hit korkowa tablica gwozdziki mloteczek i drewniane roznego rodzaju kształty z dziorka na gwozdzik do nabijania.no ale to juz dla przedszkolakow.
od tygodnia hitem u mojego 2latka jest ciastolina, wycina foremkami do ciastek albo lepimy zwierzatka czy postaci z bajek(niestety zabawa w ktorej musze i ja bardzo aktywnie brac udzial)ale sa to same "wklady nie mamy zadnego zestawu zabawy do ciastoliny

jak dla mnie to czym mniej gra i swieci tym bardziej kreatywna zabawka, jest duzo gier zrecznosciowo edukacyjnych(np wyszywanie obrazkow sznureczkami)
Stary 20-04-2010, 11:02
dommmcia dommmcia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dommmcia.polki.pl

Ważne, by była kolorowa i miała jakiś element zaskoczenia. Np tu nadusi- tam wyskoczy. tu naciśnie- to zagra itp. To zachęca dzieci do próbowania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2010, 12:41
Wiola_K_84's Avatar
Wiola_K_84 Wiola_K_84 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Wiola_K_84.polki.pl

Ja na alegro ostatnio widziałam super żółwika i nie drogi był, za 20 parę złotych. Wkładało sie do niego klocki o odpowiednim kształcie oprócz tego grał melodie, świecił się i można go było prowadzic na sznurku. Super zabawka, chyba niedługo go kupie naszej małej.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2010, 13:25
MonikaPB21 MonikaPB21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
MonikaPB21.polki.pl

A mi przychodzi na myśl jedno - rodzic.
Wtedy każda zabawka może byc rozwijająca, bo możemy delikatnie naprowadzać malca na nowe pomysły, inne zastosowania. Książki staną sie tunelem lub garażem, z klocków można zrobić np. domek dla strażaków lub zabudowania dla farmera, tory kolejki stają się torem wyscigowym dla rajdówki lub elementem zoo.
Ale fakt, że wszystko zalezy od wieku i zainetresowań. Bo kiedy syn miał pół roku to najbardziej odpowiadała mu grzechotka z trzema małymi kółkami, które mógł przekładać na rączce zabawki.
Teraz np. nie interesują go zbytnio układanki i kredki. Ale wszelkie samochody (ma 2,5 roku), piłki, rowery to jest to. A jak samochody połączyć z klockami (domki, stacje benzynowe, wierze przeciwpożarowe itd.) i figurkami (strażak, elfik jako pan na stacji i jeszcze inne wedle pomysłów) to powstaje wielkie lub małe miasto.
Ale jeśli mam coś wybrać i doradzić to u nas ulubieniec nr 1 to dwie pacynki: Łoś i Ararar. One mogą wszystko i sa tak kreatywne, jak tylko tata jest w stanie wymyslić. A przy tym pomagały rozwijać komunikatywność, mowę i wyobraźnię naszego syna. Polecam całym sercem pacynki, fantastyczna zabawa. Tylko ręce bolą, zwłaszcza o 7 rano, kiedy Młody przynosi je do nas i każe tacie zakładać.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-04-2010, 15:57
garaXa garaXa jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
garaXa.polki.pl

Miasto: Katowice

Super pomysł te pacynki I wydaj się dobry dla dzieci w bardzo różnym wieku. Myślę, że czas nabyć takie. A w ogóle to chyba bardzo kreatywne było by zrobienie samodzielnie pacynek razem z dzieckiem
Jakie jeszcze zabawki uważacie za rozwijające?
Stary 21-04-2010, 11:01
chudagleba's Avatar
chudagleba chudagleba jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
chudagleba.polki.pl

Miasto: *Maruny*
Zdjęcia: 108

ja mam np kubeczki (12sztuk od najmniejszego do największego,kosztują 7zł) które wspólnie z moja roczną córeczka ciągle wkładamy jeden w drugi,robimy z nich wieżę.Bardzo tez lubi wkładać przedmioty różnego kształtu do odpowiednich otworków(to tez niedrogie bo okolo 10zł).Natomiast starsza córka-2 latka 8mc-bardzo lubi puzle.To takie najprostrze zabawki a uczą pamięć dziecka.
Stary 21-04-2010, 21:19
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Zdjęcia: 3

Dla 2-latka klocki Duplo i klocki drewniane (najlepiej w wózeczku), dla 5-latka zwykłe Lego.
Są też teraz rozmaite wynalazki klockowe, ale ile kasy by trzeba było mieć, żeby to wszystko ogarnąć

Dla obu grup wiekowych książki, dla 5-latka nie wiem co by się nadało, ale moja 2-latka lubi serię bajek o Findusie Nordqvista, Melę Orłosia i Kuleczkę Widłaka.

Figurki, np. Schleich, albo pluszaki, dzieci bawią się aż miło, a takie scenki odgrywają, że głowa mała

Zabawa w "wymyśloną" kuchnie - żarcie to kawałki kredy, spinki, gumeczki, młoda gotuje, nakłada mi porcje, ostrzega że gorące a na koniec pyta, czy chcę dokładkę

W ogóle wszystko co nie-oczywiste, nie-nachalne, nie-wprost, rozwija kreatywność. Wszystko czego można użyć na milion dwieście sposobów. Do kitu są te plastikowe zabawki, co to sobie producent przewidział że tu trzeba wcisnąć, tam wyskoczy, a tam zaświeci - i cała przyjemność. Nudzą się z prędkością światła.
Stary 21-04-2010, 21:27
kasiakozmin's Avatar
kasiakozmin kasiakozmin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiakozmin.polki.pl

Zdjęcia: 22

Dziś pierwszy raz wprowadziłam nową zabawę. Wkładanie kształtnych przedmiotów w odpowiednie miejsce. Mam 2 typy takich zabawek. Aż się zdziwiłam, ze chłopców to zainteresowałao- na zabawkach jest napisane, że to od 3go roku życia. Oczywiście póki co wybrałam kilka najprostszych kształtów typu: kwadrat, koło, książyc...a nie np. skomplikowane kawałki, co do których nawet ja muszę pomyśleć- gdzie je umieścić

Chłopcy mają niecałe 18mies.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania