Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Wychowanie i nauka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wychowanie i nauka Wasze metody i porady wychowawcze

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-05-2016, 21:21
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Domyślnie Odp: Zajęcia dodatkowe

Fajnie, to często dobry początek. Maluszkom warto pokazywać różne dziedziny, aby właśnie zobaczyć co je zainteresuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-05-2016, 23:17
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Cytat:
Napisał wyakin Zobacz post
Fajnie, to często dobry początek. Maluszkom warto pokazywać różne dziedziny, aby właśnie zobaczyć co je zainteresuje.
Chcę wybrać dla dzieci coś co im się podoba i w czym będą dobre. Bo co z tego ze będą uczyć się grać na gitarze albo śpiewać jak nie bedą miały do tego dobrego słuchu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-05-2016, 07:06
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Pewnie nic na siłę, grunt to poprzez dzieci nie spełniać swoich niespełnionych ambicji i marzeń. Rodzic ma być przewodnikiem i pomóc wybrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-11-2017, 08:22
jagna87's Avatar
jagna87 jagna87 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jagna87.polki.pl

Zajęcia dodatkowe to nic złego ale tak jak tutaj dziewczyny wczesniej piszą : Nic na siłe. Dziecko nie powinno mieć grafiku zawalonego w całkości dodatkowymi zajęciami. Powinno mieć czas dla siebie.Tak aby trochę się ponudzić.

Jeśli chcecie wysłac malucha na jakieś dodatkowe zajęcia to polecam język angielski. Zaprocentuje to na przyszłość.

Fajne młodzieżowe kursy angielskiego ma Speak up:
https://speak-up.pl/pl/oferta/dla-mlodziezy

Na kurs chodzi moja córka ( aktualnie jest w 1 gimnazjum) i przynajmniej nie stresuje sie jak zda test gimnazjalny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-01-2018, 11:28
ninka21 ninka21 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ninka21.polki.pl

Dla starszych dzieci i dla nas mamusiek dobrym pomysłem na spożytkowanie wolnego czasu jest nauka języka obcego, jest to przydatna umiejętność zarówno w szkole jak i w pracy. Niezależnie jakiego języka chcemy się nauczyć fajną ofertę ma ta szkoła https://lincoln.edu.pl/warszawa/terminy-zajec/, zajęcia są prowadzone w trybie stacjonarnym lub onlne, można również skorzystać z kursów wakacyjnych, oferta jest bogata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2018, 20:45
terat83 terat83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
terat83.polki.pl

Warto inwestować w pasje u dzieci. Słyszałem o przypadku, gdzie kilkulatek zafascynował się bilardem i rodzice kupili mu stół - https://www.trenujesz.pl/wiadomosc/j...ajlepszy/5538/. Tak się chłopak wciągnął, że szybko zaczął wygrywać różne zawody Dzieci mają duży potencjał
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-02-2018, 13:25
Julianka1984 Julianka1984 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Julianka1984.polki.pl

Ważne, żeby dzieciaka do niczego nie zmuszać, bo jemu to nic nie daje a my marnujemy pieniądze. Wyczuć, w czym jest dobry i co mu się podoba i dać mu możliwość rozwoju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 08:55
Maciekjakobs Maciekjakobs jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Maciekjakobs.polki.pl

mój syn już od małego czuł muzyke, rytm i był bardzo ruchliwym dzieckiem, wiec postanowlilismy zapisać go na zajęcia taneczne od 5 roku życia. Chodzi na zajecia 2 razy w tygodniu i jest niesamowicie zadowolony, że zapisalismy go na takie zajecia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-02-2018, 22:06
antoni21 antoni21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
antoni21.polki.pl

Warto zastanowić się, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Waszego dziecka. Na pewno w dzisiejszym świecie ciężko sobie poradzić bez znajomości języków obcych. Takie szkoły językowe jak Archibald dają najlepsze perspektywy na opanowanie każdego języka. W https://www.archibald.pl/dorosli/jak...etoda-uczenia/ świetnie opisana jest stosowana przez nich metoda, więc zapoznajcie się z tym bliżej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-02-2018, 23:28
lobelia77 lobelia77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
lobelia77.polki.pl

Jeśli wasze dzieci nie przepadają za fizyką to może tu pomóc Fundacja Einsteina http://www.fundacjaeinsteina.pl/ Prowadzą ciekawe warsztaty i pokazy interaktywne związane z fizyką. Byli w szkole mojej małej i przeprowadzili warsztaty. Dzieci były zachwycone, wszystkim się podobało. Zawsze to jakiś wstęp do większego zainteresowania się przedmiotem, nawet jeśli na chwilę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania