Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wychować geniusza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Jak wychować geniusza

    Geniusze rzadko sie rodzą. Uważam, ze najważniejsze ze zainteresowanie dziecka nauką, a już one samo sobie poradzi.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Jak wychować geniusza

      Moim zdaniem nie ma co się nastawiać, ze dziecko bedzie geniuszem - owszem może być ale nie ma co naciskać. Zobacz sobie jak wygląda rozwój dziecka - http://********************************/rozwoj-dziecka w pierwszych 3 latach i spróbuj dostosować dla niego jakieś zabawy które wpłyną na jego inteligencję. Pamiętaj jednak, żeby działać z umiarem.

      Skomentuj


        #48
        Odp: Jak wychować geniusza

        Napisane przez norunia Pokaż wiadomość
        Prawdziwa historia. Mamusia ciągnie za sobą półtorarocznego synka (wychodzą z zajęć z języka angielskiego) i pospiesza go "chodź szybciej, bo spóźnimy się na basen!" Wszystko o godzinie 19.30. Patologia...
        Niestety rodzice często dają dzieciom za dużo obowiązków :/ ale dziecko nie może wszystkiego doskonale robić Szczególnie kiedy rodzic jeszcze kładzie na to nacisk ! i to jeszcze od małego zaczynając to tym bardziej dziecko się może zrazić

        Skomentuj


          #49
          Odp: Jak wychować geniusza

          Trzeba od małego uczyć go matematycznych pojęć.
          W wieku dwóch lat powinien już wiedzieć ile wynosi pi. Tu pomoc naukowa w tym temacie: http://www.techpedia.pl/zagadka/1090 . Hehe
          Oczywiście żartuję. Tak naprawdę uważam, że do całej sprawy trzeba podchodzić na luzie. Nie ma co się spinać i za bardzo stresować dziecka, bo nic dobrego z tego nie wyniknie.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Jak wychować geniusza

            Ja uważam, że najlepiej rozwijać w dziecku pasję. Przeszliście trochę ze skrajności w skrajność. Od nierobienia zupełnie nic, do ciągania po wszelkich możliwych zajęciach. A można po prostu co jakiś czas dostarczyć rozrywki, która jednocześnie będzie czegoś uczyć i rozwijać naszego malucha. Ja zastanawiałam się ostatnio nad tym, tylko nie wiem, czy mój 9-latek nie będzie się na tym nudził http://uniwersytetrozwoju.pl/aktualnosci?typ=pokazy

            Skomentuj


              #51
              Odp: Jak wychować geniusza

              Mi udało się zaszczepić w dzieciakach taką szczerą chęć odrywania świata. Wspólnie jeździmy na wycieczki, uprawiamy sport, oglądamy wartościowe programy w TV (pewnie zaraz padnie pytanie które to ;D). Jakoś specjalnie nie musieliśmy się przy tym starać, dzieciarnia idąc za naszym przykładem sama w końcu wyrywała nas na jakieś wypady. Byliśmy już w Centrum Nauki Kopernik i niedługo jedziemy na pokazy Zortrax Inventure Warszawa. Złotej receptury na grniusza nie ma, grunt, to, żeby nie wywierać na dziecku presji i dać mu posmakować różnych zajeć/pasji, a samo już sobie swoją wybierze.

              Skomentuj


                #52
                Odp: Jak wychować geniusza

                Chyba dla każdej mamy, gdy dziecko jest malutkie, jest ono najmądrzejsze i najzdolniejsze i w ogóle naj... naj... naj... I chcemy, by tak było również potem np. w szkole. Ale chyba najważniejsze to pozwolić mu być sobą i rozwijać to co go interesuje, nie we wszystkim musi od razu być geniuszem.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Jak wychować geniusza

                  Moim zdaniem to już zdecydowanie przesada. Dziecko musi mieć czas na naukę, a także na zabawę, a kiedy od małego będzie przymuszany non stop do tego pierwszego, na pewno w przyszłości się to odbije. Z resztą można uczyć dziecko także w czasie zabawy i warto wybierać, kupując np. jakieś prezenty taki sklep z zabawkami, w którym znajdziemy produkty kreatywne, rozwijające pamięć, czy koncentrację.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Jak wychować geniusza

                    Jak zbytnio będziemy starać sie o to, aby wychować geniusza to moze nic nam z tego nie wyjść. Najlepiej zacząć uczyć przez zabawę, rozwijać spostrzegawczość, pamięć u dziecka. A jak zacznie do szkoły chodzić to dopilnować żeby odrabiał lekcje.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Jak wychować geniusza

                      Myślę, że im wcześniej dziecko zacznie czytać tym szybciej będzie zdobywał wiedzę. Ostatnio tutaj http://blogstyle.pl/jak-nauczyc-dziecko-czytac/ znalazłam porady jak w przystępny sposób nauczyć dziecko czytania. Bez tej wiedzy na pewno będzie bardziej poszkodowane. Im zatem wcześniej się zacznie, tym lepiej.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Jak wychować geniusza

                        Kiedy mój pierwszy syn poszedł do prywatnego przedszkola zapisywałam go na wszystkie zajęcia dodatkowe. Zachowywałam sie jak matka-idiotka i nieświadomie robiłam młodemu krzywdę. Najgorsze było to, że on nic nie mówił, nie żalił się, tak więc myślałam, że wszystko jest ok. Dopiero później dowiedziałam się od Pani prowadzącej zajęcia z tańca, że Filip nie bierze czynnego udziału, wykonuje wszystko niedbale i widać gołym okiem, że mu to nie sprawia przyjemności. Wypisałam go z wszystkich zajęć i czekałam na moment aż sam mi powie co go interesuje. No i doczekałam się Filip poprosił, aby go zapisać na zajęcia konstrukcyjne z klocków lego. Ma 4,5 roku i ogromną wyobraźnie. Potrafi z klocków lego technics konstruować przeróżne maszyny SAM! A przecież te klocki są przeznaczone dla dzieci przynajmniej trzy razy starszych od niego. Wiem, że z mojego syna nie będzie żaden tancerz ani sportowiec, bo jego to nie bawi. On ma wybitnie umysł ścisły i być może rośnie mi jakiś profesor robotyki czy mechatroniki
                        Dążę do tego, aby nie robić swoim dzieciakom krzywdy i nie mieć chorych ambicji.
                        Dla dzieci wczesnoszkolnych polecam squle - pełno zadań, łamigłówek, rozrywka

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Jak wychować geniusza

                          My nic na siłę nie robimy, ale fakt że synek ma 4 lata, a już potrafi dodawać i odejmować. Na razie nie czyta, ale zna litery i potrafi się podpisać.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Jak wychować geniusza

                            Nie można wywierać na dziecku presji. Owszem warto ćwiczyć i zachęcać malucha do aktywności. Ale nic na siłę, każde dziecko rozwija się w swoim tempie.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Jak wychować geniusza

                              Nie można dziecka do niczego zmuszać , bo to może go jeszcze bardziej zniechęcić. Jeśli jest w czymś dobre to trzeba to ćwiczyć ale nie na siłę

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Jak wychować geniusza

                                W internecie można znaleźć sporo ćwiczeń na inteligencję. Warto z dzieckiem poćwiczyć, najlepiej już od małego, kiedy dzieci są chłonne, jak gąbki.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X