Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Orzechy w menu dziecka. Od kiedy można podawać?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Orzechy w menu dziecka. Od kiedy można podawać?

    Czy wasze pociechy maja uczulenie na orzechy? Moje starsze miały lecz wyrosły z tego ,Ola ma.

    Orzechy włoskie są bardzo dobrym źródłem błonnika, nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, selenu, tiaminy, niacyny, witaminy E. To właśnie orzechy włoskie zawierają najwięcej przeciwutleniaczy, w tym kwasu elagowego, dzięki czemu spożywanie ich nawet codziennie pozytywnie wpływa na zdrowie. Wykazują właściwości przeciwzapalne, bakterio i grzybobójcze, poprawiają koncentrację, pamięć i jakość snu. Kwas omega 3 zawarty w orzechach włoskich wspomaga pracę mózgu, a pozostałe witaminy i składniki mineralne są idealnym budulcem mięśni.

    Rodzice dbający o prawidłowy rozwój i zdrowie swojego dziecka bez wątpienia chcieliby wprowadzić do diety malucha wszystkie niezbędne składniki odżywcze, jednak nie powinni zapominać, że pomimo dobroczynnych właściwości orzechy należą do jednych z silniejszych alergenów, a uczulenie na orzechy prowadzić może do wstrząsu anafilaktycznego.

    Najbardziej niebezpieczne okazują się orzeszki ziemne, nawet w niewielkiej ilości bywają przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Śladowe ilości orzechów zawarte w cukierkach, lodach, ciastkach, lub płatkach śniadaniowych wywołać mogą reakcję skórną w postaci uporczywej, swędzącej wysypki, obrzękiem warg i języka.

    Pomimo, że orzechy są cennym źródłem witamin wprowadzanie ich do diety dziecka powinno być bardzo ostrożne. Jeżeli dziecko wcześniej wykazywało objawy alergii na którykolwiek składnik odzywce, a w szczególności na owoce i pyłki, najlepiej zrezygnować z podawania orzechów do momentu ukończenia 3 roku życia. Oczywiście nadal należy zachować precyzyjną wręcz ostrożność.

    Większość pediatrów zaleca podawanie orzechów od 2 roku życia, ale niektórzy rodzice wprowadzają je do jadłospisu malucha już po ukończeniu 12 miesiąca. Nie należy zapominać, że każde dziecko jest reaguje inaczej, dlatego rozwaga dorosłych jest bardzo istotna. Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości najlepiej wykonać test skórny, który potwierdzi ewentualne obawy, lub całkowicie je wykluczy uczulenie. Alergia na orzechy w przeciwieństwie do innych alergenów występuje najczęściej przez całe życie, a objawy w większości przypadków nie ustępują.


  •    
       

    #2
    Odp: Orzechy w menu dziecka. Od kiedy można podawać?

    Ponieważ nasz maluch często reagował objawami alergicznymi dlatego z orzechami postanowiliśmy nie co poczekać, oczywiście w ram,ach wprowadzania orzecha do diety robiliśmy to stopniowo, objawów alergii nie było ale małej zbytnio nie posmakowały

    Skomentuj


      #3
      Odp: Orzechy w menu dziecka. Od kiedy można podawać?

      orzechy sa bardzo alegizujace, moja mala tez dostala po nich alergii, dlatego teraz wstrzymalismy sie z podawaniem moze za jakis czas spobuje

      Skomentuj


        #4
        Odp: Orzechy w menu dziecka. Od kiedy można podawać?

        Orzechy są podobnie jak miód i cytrusy produktami silnie alergizującymi, dlatego jeśli u maluchów wcześniej pojawiały się sytuacje z wysypkami pod kątem produktów spożywanych, powinni poczekać z nimi

        Skomentuj


          #5
          Odp: Orzechy w menu dziecka. Od kiedy można podawać?

          witaj, ja jeszcze na porodówce jadłam czekoladę z orzechami poterm karmiłam dziecko, a małemu rozkruszone orzechy dałam jeszcze przed skończeniem roczku i się cieszył

          Skomentuj

                 
          Working...
          X