Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

    Weź udział w naszym konkursie „Chcę być Mamą” - napisz o tym, dlaczego warto być mamą i dlaczego chcesz nią być (lub jesteś). Do wygrania 5 zestawów dla planujących ciążę Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą".



    Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?

    Bycie mamą to najcudowniejsza na świecie rola dla kobiety. Ale zanim nią zostaniesz, często musisz z dużym wyprzedzeniem zaplanować starania o dziecko, a także samą ciążę. Napisz nam, dlaczego warto być mamą, dlaczego chciałabyś rozpocząć starania o dziecko (pierwsze lub kolejne) albo czemu uważasz, że bycie mamą jest takie wyjątkowe. Napiszcie na naszym forum (w wątku konkursowym) kilka zdań na temat tego, dlaczego według ciebie macierzyństwo jest takie piękne.

    Do wygrania 5x zestaw pomocny przy planowaniu ciąży: Domowe Laboratorium "Chcę być Mamą - zobacz nagrody w konkursie!

    By wziąć udział w konkursie, napisz swoją odpowiedź na zadanie konkursowe poniżej.
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

    Dlaczego warto być mamą odpowiedz jest bardzo prosta, bo dziecko to CUD. Ja jestem mamą czteroletniego Kacperka i jest on moim oczkiem w głowie, gdy tylko jest mi smutno i źle, tyko na synka spojrzę wszystkie smutki idą w cień.
    Ja doceniam, to że jestem mamą bardzo mocno, gdyż już trzy lata staramy się o rodzeństwo dla Kacperka i nic z tych starań nie wychodzi.
    Wizyty u kolejnych lekarzy i znowu słowa, z medycznego punktu widzenia jest dobrze. Mnóstwo wykorzystanych testów owulacyjnym i ciążowych, czekanie na te upragnione dwie kreseczki i nic.
    Najgorsze jest to że wszyscy dookoła pytają o kolejnego dzidziusia, a mi łzy cisną się do oczu. Ostatnio ktoś mnie zapytał na co my czekamy, a ja na to że "na cud". Najgorzej boli to, jak ktoś z bliskich jest w ciąży i zamiast cieszyć się z tą osobą , ja w głębi duszy myślę "dlaczego nie ja". Chociaż mąż mnie wspiera i mówi, że wszystko będzie dobrze, ja i tak nie mogę przestać o tym myśleć.
    Cieszę się że do Państwa napisałam, w jakimś stopniu moje samopoczucie poprawiło się. Dlatego jeszcze raz napisze, dziecko to całe nasze życie, warto walczyć o nie. Po ja dalej wierzę i walczę o swoje szczęście.
    Pozdrawiam Redakcję.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

      Dla mnie macierzyństwo jest piękne bo uświadomiłam sobie dopiero mając dziecko że miłość matki do dziecka to coś niezwykłego i ta więź między nami jest magiczna już od samego poczęcia. To jest piękne kochać kogoś nawet go nie znając i wiedzieć że odda się za tą osobę całe swoje życie jeszcze zanim przyjdzie na świat. To jest miłość która nie oczekuje czegoś w zamian i ona nigdy się nie kończy. Te małe oczka powiedzą wszystko,nie potrzeba słów. Ze spojrzenia mojego dziecka umiem odczytać od początku "mamusiu dziękuję że jesteś przy mnie". A ten uśmiech rano mówiący "tak bardzo cieszę się że Cię widzę !" Wynagradza wszystko. Dzięki dziecku wiem że tak na prawdę to jest sens życia. Nie praca ,pieniądze czy wakacje. Tylko Ono i nasza miłość która każdego dnia jest silniejsza niż wczoraj a słabsza niż jutro. Ona nie ubywa choćby zmęczenie i nerwy brały górę. Kocham to że mam ważny powód dla którego bywam zmęczona i macierzyństwo przewartosciowalo całe moje życie i dzięki temu czuje że jestem dobrym człowiekiem.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

        Chcę by mamą ponieważ chce kochać tak jak nigdy nie kochałam i być kochana tak jak nikt mnie jeszcze nie kochał. Chce by tj milosci zazdroscil mi caly swiat. Wiem ze bycie matka jest trudne ale jest tez piękne. Wszystko co najcenniejsze przychodzi do nas trudna droga... dlatego jest tak ważne. Te uczucie jest mi potrzebne jak tlen...
        KOCHAM być MAMĄ

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

          Chcę być mamą po raz drugi ponieważ mój dwulatek potrzebuje towarzystwa a jak wiadomo dzieci najlepiej chowają się jak mają rodzeństwo. A mi tęskno za wstawaniem w nocy karmieniem piersią i tej bliskości z malutkim dzieckiem. Chciałabym usłyszeć od kolejnego dziecka słowo kocham bo to dzieci mówią takie rzeczy prosto z serca i tak jak czują to naprawdę. Ciąża to wspaniały czas dla każdej kobiety mimo ciągłego strach o maleństwo które rozwija się w brzuchu. Pierwsze usg na którym słychać bicie serduszka. Ruchy dziecka. Rozmowy z brzuszkiem. Nie ma nic lepszego od ciąży i macierzyństwa dlatego chciałabym przeżyć to po raz kolejny. Co miesiąc liczę że w końcu się uda i mój mały w końcu się dowie że będzie miał rodzeństwo

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

            Chcę być Mamą po raz drugi, bo to najlepsza rzecz na świecie - nigdy nie pozwala się nudzić i umożliwia ciągły rozwój na wszystkich płaszczyznach. Będąc Mamą, w oczach dziecka, jestem jednocześnie:
            - wytwórcą najpyszniejszego mleka,
            - najbardziej kreatywną animatorką,
            - najdelikatniejszą pielęgniarką,
            - lekarstwem na każde zło,
            - najlepszą kucharką,
            - utalentowaną tancerką,
            - wzorem do naśladowania,
            - niekończącą się studnią pomysłów,
            - przyjaznym budzikiem,
            - plastrem na stłuczone kolano,
            - wspaniałym pisarzem i aktorem,
            - dobrym kierowcą,
            - najbardziej atrakcyjną stacją radiową,
            - skuteczną kołysanką,
            - skarbnicą bajek,
            - chodzącą encyklopedią, która powie "a dlaczego?"
            - windą, która pozwala podjechać do najwyższych półek,
            - najlepszym kompanem,
            ...
            - i najukochańszą osobą pod Słońcem!
            Któż by tego nie chciał?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

              Jestem mamą ale chciałabym nią zostać jeszcze przynajmniej raz Może już niebawem to się uda...
              Dlaczego chcę? Dzięki mojej sześciolatce mogłam i mogę doświadczyć bezwarunkowej i ogromnej miłości. Nie wynika to z zakupu nowej zabawki czy masy słodyczy, córa przychodzi nieraz podczas swojej zabawy po to, żeby powiedzieć mi "Mamo, tak bardzo cię kocham!". To takie piękne, szczere i czyste... Miłość dziecka do rodzica jest bezwarunkowa i szczera. Usmiech córki poprawia mi w momencie nastrój, jej wiara w ludzi i w świat pomaga mi patrzeć z nadzieją w przyszłość. Dla dziecka chcę stawać się lepsza, mam chęć do działania. Myślę, że dzieci pomagają nam stawać się lepszymi, doceniać chwilę i kochać bezinteresownie. Pojawienie się kiedyś nowego członka rodziny sprawi, że te uczucia spotęgują się razy dwa



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                Szczęście.

                Ostatnio na wykładzie usłyszałam przerażające słowa. Wykładowca zapytał się o sens naszego życia i o to co da nam szczęście. Nie czekając na odpowiedzi dodał: „czasami za cel życia niektórzy uważają spłodzenie potomstwa i wychowanie go, ale to chyba za mało. Dziecko nie może być celem życia.” Dziecko nie może być celem życia ! Nie może ! Dziecko! Słowa odbijały się echem o tył mojej czaszki zostawiając w świadomości przerażający ślad. Świst tych wyrazów był nie do zniesienia. Dziecko nie może być celem życia! Z oczu popłynęły łzy. Wybiegłam z sali, chciałam uciec jak najdalej od tych brzęczących nadal w głowie słów. Zatrzymałam się w centralnej części budynku, w której były wystawione obrazy. Tematyka wystawy „Szczęście”, co za ironia !
                Mam na imię Marta, mam 20 lat. Młoda? Tak. Za młoda? Nie. Czy powinnam się uczyć? Oczywiście, ale dziecko nie zamyka mi tej drogi. Razem z partnerem jesteśmy w stanie zapewnić mu godne życie. Mamy dom, On ma prace, a ja na razie studia. Oboje mamy stałe dochody. Te kilka słów dodaje dla tych którzy mogą nie rozumieć. Staramy się o nasz skarb od roku. Pierwszy raz ujrzałam dwie kreseczki na teście po dwóch miesiącach starań, ale niestety poroniłam nasz wszechświat. Nadal czujemy smutek, ale postanowiliśmy się nie poddawać. Staramy się dalej. My, zdrowi, młodzi, ślini. Staramy się by począć tak kruchą istotkę. Cały czas walczymy.
                Dlaczego chcemy zostać rodzicami? Bo to uważamy za cel naszego życia. To nie jest za mało! To jest wszystko. Jesteśmy przygotowani na wszelkie przeciwności. To wyjątkowe uczucie. Walczmy Wszystkie Kobiety. Walczmy! Walczmy Wszyscy Mężczyźni. Walczmy! To cud, dar i moc. Teraz, zawsze i na wieki.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                  Droga Kobieto- szefowo, menadżerko, fryzjerko… -kimkolwiek jesteś…
                  Ty, Która mówisz, że nie chcesz dzieci, że nie lubisz, że noce nie przespane, piersi obwisłe, ciało już nie to i brak czasu na rozwijanie swoich pasji… Ty, która dziś wybierasz wygodniejsze, w Twoim mniemaniu „lepsze” życie, bez porozrzucanych zabawek, góry kaftaników do prasowania, bez kaszek, pieluch, nocnych koszmarów… Jesteś pewna co tracisz?
                  Czy jest na świecie ktoś, kto będzie Cie kochał bezwarunkowo? -Nie za to co osiągnęłaś czy jak wyglądasz, ale za to, że po prostu jesteś? Dla kogo jesteś najważniejsza na świecie, ba! Dla kogo możesz być całym światem? Czy jest ktoś, kto woła Twoje imię przez sen? Kto przytula, całuje nie chcąc w zamian nic więcej? Masz Kogoś takiego? -Ja mam. Jestem mamą. Czasem rozczochraną, niewyspaną, sfrustrowaną- często na ostatnim miejscu. Wiecznie nie mam czasu i dawno już nic sobie nie kupiłam-za to moje dziewczyny mają najnowsze Air Maxy a ja cieszę się z tego jak gdybym to ja miała w nich chodzić Ty wolny czas spędzasz na odnowie biologicznej czy zagranicznych podróżach, ja podróżuję w kosmos budując z dziećmi statki kosmiczne, które zajmują połowę naszej byłej sypialni- tak, oddaliśmy im sypialnię. Macierzyństwo to ogromny trud, wielkie wyrzeczenia, litry potu i łez, jednak jeden uśmiech i zdanie „Kocham Cie jak stąd do stacji benzynowej” wynagradza mi wszystko i dodaje ogromnej mocy! Ty masz wielu przyjaciół i prowadzisz inteligentne rozmowy- ja rozmawiam o kupach, diecie przedszkolaka czy edukacyjnych zabawkach... Jednak ja nigdy nie będę sama, -nigdy nie będę samotna. To ja dostaje najcenniejsze prezenty! Nie są one ze złota, a z kasztanów czy jarzębiny, to ja mam ubrania od najlepszych projektantów- nie z kaszmiru czy z jedwabiu a z worka na śmieci i ręcznika papierowego. To ja jestem w posiadaniu drogocennej kolekcji kamieni -raczej nie szlachetnych… Zobacz jaka jestem bogata, powiedz mi jakim bogactwem możesz pochwalić się Ty? 1490001523346.jpg

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                    Kochani,
                    dziś przedostatni dzień konkursu! Zachęcamy wszystkie "starające się" o dodawanie wypowiedzi - zestaw, który można wygrać naprawdę jest pomocny przy planowaniu malucha i staraniu się o ciążę

                    Zachęcamy też do wzięcia udziału w naszych innych konkursach na Babyonline.pl
                    pozdrawiamy,
                    Redakcja MamoToJa.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                      Macierzyństwo jest piękne, ponieważ sprawia, że zmienia się całe nasze życie i systemy wartości. Nasze potrzeby, chwile egoizmu, momentami narcyzm - schodzą na dalszy plan. Liczy się tylko malutka, bezradna istotka, której chcemy pokazać piękno świata i nauczyć ją wielu rzeczy.
                      Macierzyństwo jest piękne, bo dzięki niemu mamy świadomość, że kiedy nas już nie będzie, zostawimy na ziemi cząstkę siebie. Dołożymy wszelkich starań, aby ta cząstka była wartościowym, szczęśliwym człowiekiem.
                      Niesamowicie jest patrzeć na maleństwo, które dosłownie rośnie w oczach, każdego dnia wie coraz więcej i już niedługo, zamiast ,,płaczącej kulki'' stanie się partnerem do rozmów.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                        Bycie mamą...
                        to bycie szczęśliwą osobą...
                        to poczucie spełnienia...
                        to wielki powrót do czasów dzieciństwa...
                        to duma...
                        to dzielenia się miłością
                        to siła...
                        to odpowiedzialność...
                        to przede wszystkim DAR.


                        Jestem mamą 4-letniego Sebastianka i od kilku miesięcy czuję, że przyszedł odpowiedni moment na kolejny krok jakim jest powiększenie rodziny. Chciałabym, aby mój synek nie był jedynakiem- rodzeństwo to jest dobra sprawa. Poza tym ja kocham dzieci, wszędzie mnie otaczają (w domku Sebuś, a w pracy cała przedszkolna gromadka).

                        Taki pomocny zestaw przy planowaniu ciąży byłby dla mnie w pewnym sensie drogowskazem, bo wiem, że nie zawsze wszystko jest takie proste, a zwłaszcza gdy ma się nieregularne cykle miesiączkowe tak jak ja i często ciężko mi określić moment kiedy mam te "lepsze dni". Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się ujrzeć dwie kreseczki

                        Chcę być mamą, bo macierzyństwo to magiczne chwile!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                          świetny pomysł z tym konkursem
                          Moja strona: http://de.next-immo.com

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                            Kochani,
                            Wasze wypowiedzi były piękne, niektóre naprawdę mocno nas poruszyły

                            Laureatkami zostają:

                            • pati0154

                            • voliaord

                            • ulcia04

                            • wentula

                            • aagnieszkaa1

                            Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do naszych innych konkursów na Babyonline.pl
                            pozdrawiamy,
                            Redakcja MamoToJa.pl

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wygraj 1 z 5 zestawów Domowego Laboratorium "Chcę być Mamą"

                              Dziękuję



                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X