Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&Dry

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakończony: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&Dry


    Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
    Aby wziąć udział w konkursie "Jeseinna pielęgnacja", należy:
    • mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski,
    • napisać, jak pielęgnujesz swoją skórę jesienią i zimą w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum.

    Konkurs trwa od 20 września do 7 października 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 14 października 2018 r.
    Laureatami konkursu zostaną 3 osoby, których odpowiedzi zostaną wybrane przez jury.
    Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

    Nagrodami w konkursie są: 3 depilatory z linii Braun Silk-épil 5 Wet&Dry

    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

    "Jak pielęgnujesz swoją skórę jesienią i zimą"?

    Jesień i zima to czas gdy dbam o swoją skórę w szczególny sposób. Dlaczego? Lato zazwyczaj jest bardzo aktywne - leniwe poranki i towarzyskie wieczory nie sprzyjają w wygospodarowaniu czasu na dłuższą pielęgnację...

    Skutki niestety okazują się opłakane: sucha i spalona od słońca i wody cera, niezbyt wypeelingowana i nawilżona skóra ciała. Dlatego moje ciało z utęsknieniem wyczekuje jesieni i zimy, kiedy to lubię wieczorami przeprowadzać rytuały z ekologicznymi kosmetykami, których skład opiera się na naturalnych składnikach - czy to ekstraktach roślinnych czy wyciągach ziołowych.

    Fajnie, gdy wiem, że produkt ma w sobie minerały i witaminy. Witamina A (w maści do buzi) czy witamina K, które działają ochronnie i regeneracyjnie. Świetną sprawą - czymś co uwielbiam - jest wieczór SPA, który sama sobie robię od czasu do czasu: peeling, masaż, domowa sauna i świetna maska lub serum.

    Zawsze pamiętam też o tym, że właśnie w nocy, gdy organizm wypoczywa - substancje z kosmetyków wnikają najchętniej i tworzą cuda, gdy ja śpię.

    Czymś co jest równie ważne, a czego nie zawsze pilnuję jest nawadnianie skóry od "środka"... czyli picie dużej ilości wody (tutaj sprawdzają się w moim przypadku specjalne aplikacje na smartfona;p).

    Oczywiście nie można też zapomnieć o jesiennej depilacji, manicure czy pedicure - które są wisienką na torcie, kropką nad "i" oraz zwieńczeniem działań o atrakcyjny wygląd w chłodne dni i wieczory.

    Po takim sezonie, na wiosnę moja skóra jest zdrowa, nawilżona i promienna pomimo mrozu i suchego powietrza w mieszkaniu.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

      Staram się zawsze dbać o swoją skórę czy to jesień czy lato, ale oczywiście jesienią zawsze skóra porzebuje więcej uwagi...
      Kiedys ze względu na to by jak najdłużej zostwić opaleniznę, bała msie wykonywać peelingów, teraz już wiem że to była głupota Ale człowiek uczy się wszystkiego z wiekiem...Usuwam martwe komórki z całego ciała, dzięki czemu kolor skóry stanie się równy!

      Jesienią robię tak nazwane przeze mnie kopresy - maske do ciała nakładam na siebie a potem owijam przezroczystą folią tak na 15 min potem zdejmuje ja a reszte paski wklepuje ( robię to na nogi)
      Najgorzej dla mnie dbać o skóre twarzy gdyż mam nieco problemów właśnie na jesień- przesusza się, mam trochę problemów z wypryskami....
      Na buzi też wykonuje peelingi, u mnie super sprawdza się enzymatyczny - ze względu na moja wrażliwą cere. Codziennie smaruje się dostosowanym do mojego wieku kremem nawilzajacym, nie zapominam również o kremie na noc...Dobrze też zaprzyjaźnić się z maseczkami nawilżającymi i odżywczymi - wykonuje je 2 razy w tygodniu... Twarzy nigdy nie myje zwykłym mydłem,, wole antybakteryjny żel od twarzy, który nie wysusza skóry
      Kolejnym moim problemem po leci są stopy- wyglądają na stare i są mega szorstkie ale teraz to już nie problem, używam masek złuszczających które zawsze nakłaam jesienią ze względu na to jak wygladaja stopy w trakcie złuszczania....
      O włosy raczej dbm tak samo cały rok - więc tu bez zmian odżywiam je specjalnymi odżywkami które regenerują- stara msie wybierac produkty z prostym składem...
      dodatkowo witaminka D która wkracza jesieni az do wiosny - biore ja codziennie!!
      Staram się jak mogę by moje ciało jesienią wyglądało na zdrowe, było zawsze nawilżone, ładnie pachniało, było gładkie!! :-) Choć nie ukrywam ze mi to tak do końca wychodzi hehe

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

        Jak dbam o skórę jesienią i zimą?
        Mam kilka sprawdzonych sposobów które sprawiają że moja skóra zawsze kusi swym naturalnym blaskiem i pięknem. Przede wszystkim nie zapominam o odpowiednim nawilżeniu. Przesuszonej skóry nie zamaskuje żaden nawet najlepszy podkład. Krem nawilżający to podstawa w mojej kosmetyczce. Dwa razy w tygodniu stosuję peeling , wybrałam ten enzymatyczny ponieważ mam wrażliwą cerę. Złuszczenie to skuteczna metoda na wygładzenie i rozświetlenie skóry.
        Pod oczy stosuję kremy nawilżająco-odżywcze które zapewniają mi promienne spojrzenie, redukują cienie i sińce pod oczami. Staram się dobrze odżywiać i wysypiać. To najlepszy sposób na zdjęcie z twarzy zmęczenia, niestety najbardziej czasochłonny;-)
        Staram się jednak spać nie krócej niż 7 -8 godzin dziennie.
        Jem dużo warzyw i owoców, dbam o zrównoważoną i zbilansowaną dietę.Raz na jakiś czas pozwalam sobie na maseczki i zabiegi rozświetlające.
        W sklepach i drogeriach mamy obecnie szeroki wybór kosmetyków, warto poszukać tych najbardziej odpowiednich dla naszego typu cery. Kremy z filtrami SPF stosuję nie tylko latem.
        Słońce przyspiesza procesy starzenia się skóry, nadużywane może być przyczyną powstania czerniaka.
        Staram się pamiętać o codziennej aktywności fizycznej, zamiast auta często wybieram rower a gdy mam trochę więcej czasu chętnie idę na basen lub jogging. Jogging koniecznie z moim kochanym psem Nie palę papierosów. To sprawdzone, naturalne metody które zapewniają mi zdrowo wyglądającą, promienną skórę jesienią.
        Do tego zawsze obowiązkowo uśmiech na usta i pozytywne nastawienie. Jesień z zimą też mają swoje zalety i ja o tym pamiętam. Często myślę o pięknych kolorowych liściach i o tym jak ładnie wyglądają oszronione drzewa po pierwszych przymrozkach. Narzekanie nie odpędzi gorszej pogody, lecz skutecznie wprowadzi mnie w zły nastrój. Uśmiech i optymizm to podstawa. Wtedy każdy dzień będzie dla mnie udany. Nie tylko w tych porach roku

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

          Nawet mama małego dziecka nie musi mieć (chociaż często niestety ma nawet mimo usilnych starań) wypisane na twarzy zmęczenie i nieprzespane noce, a ogólne zaniedbanie sfery urodowej to taki utarty atrybut macierzyństwa bez względu na porę roku. Zabiegi pielęgnacyjne nie muszą zabierać cennych godzin, a wiele z nich można śmiało połączyć z codziennym życiem z małym dzieckiem lub noworodkiem. Jestem mamą przedszkolaka, a od miesiąca moim życiem dyryguje kolejny mężczyzna – Piotruś Żeby nie tracić czasu (jakoś przy dwóch małych mężczyznach i jednym wyrośniętym wyjątkowo szybko płynie – wykorzystuję do pielęgnacji ciała i zmęczonej buźki produkty dostępne w domu, wykonane przy okazji przygotowywania np. kolacji/śniadania dla starszaka (maseczka z ugotowanych płatków owsianych wymieszanych z kefirem albo jogurtem - doskonałe nawilżenie i odżywienie skóry przesuszonej słońcem i letnim wiatrem, a za pasem kaloryfery) czy korzystając z soku pomarańczowego i grubego cukru przygotowuję peeling, który przy okazji wieczornego prysznica działa cuda na całej rozciągłości mojego mamowego ciała, a do tego pięknie i energetycznie pachnie, przywodzi na myśl wspomnienia o lecie, słońcu i poprawia nastrój, co jest ważne na jesienną chandrę czy obronę przed depresją poporodową, którą doświadczyłam przy pierwszym dziecku . Codziennie przecieram twarz wodą z cytryną (tonik), która również służy mi do picia Może to nie do końca poprawne działanie, ale wymagający prawie całą dobę mojej piersi osesek sprawił, że nie bawię się już w krem pod oczy i do twarzy, ale całe swoje niedospane lico odżywiam i regeneruję cudownym olejkiem z pestek dzikiej róży (bomba z witaminą C, a o dobroczynnym działaniu na skórę witaminy C już nie będę się rozpisywała). Piękne, odżywione i błyszczące włosy zapewnia mi płukanka z piwa pszenicznego, które podbieram mężowi raz w tyg. oraz herbatka z kozieradki (poprawia laktację, a do tego jest zbawienna dla włosów, poprawia cerę i jeśli przy tym pachnę później jak rosołek – to tylko wzmaga apetyt moich chłopaków . Do tego najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym i nie zastąpionym pod każdym względem jest SEN – tego akurat mam deficyt, ale śpię już nawet na siedząco podczas karmienia piersią, śpię gdy maluszek śpi, śpię w wannie (choć chwilę), a raczej swój sen opisałabym padaniem z nóg To takie moje uproszczone mocno triki urodowe, które pozwalają mi wyglądać i czuć się całkiem nieźle jak na kobietę 6 tyg.po porodzie, a gdy do tego dodam dietę dla mamy karmiącej noworodka ze skazą białkową i hektolitry wody mineralnej wypijanej szklankami (intensywne zabiegi nawilżające to oczywiście hektolitry wypijanej wody mineralnej, ale nawadnianie ciała najlepsze zawsze jest od środka (zdaniem i specjalistów i laików) to mogę się pochwalić wagą 60kg i ubraniami sprzed ciąży, które już na mnie pasują Fakt, patentu na zbędne owłosienie oprócz wosku czy golarki nie mam, ale może z Waszą nagrodą zdobędę jeszcze trochę czasu na karmienie moich mężczyzn i nie tylko

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

            Mróz i mała wilgotność powietrza, to największy nieprzyjaciel naszej skóry, która w chłodne jesienno-zimowe dni jest bardziej sucha, pęka i łuszczy się. Codzienne nawilżanie, delikatne oczyszczanie i witamina D - to kilka sposobów na to, jak temu zapobiec.

            Warto być przygotowanym na zimę nawet, jeśli przypomina o sobie już w listopadzie. Mróz i zimny wiatr, to bowiem największe zagrożenia dla naszej skóry o tej porze roku. Zła pielęgnacja i brak zabezpieczeń przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi sprawiają, że traci ona swoją witalność, staje się sucha i nadwrażliwa. Oto dziesięć wskazówek na to, jak cieszyć się miękką skóra i promienną cerą przez cały rok.

            Pierwszym krokiem jest odpowiednie nawilżenie mojej skóry twarzy, która jest najbardziej narażona na przesuszenie. Wybieram w tym celu kremy nawilżające i produkty kosmetyczne na bazie petroletum, które zapobiegają nadmiernemu odparowywaniu wody z jej powierzchni. Są one o wiele bardziej skuteczne niż balsamy i emulsje do skóry normalnej lub suchej. Warto też unikać substancji zapachowych i tych z dodatkiem lanoliny. Kremy i balsamy należy stosować na mokrą skórę, tuż po kąpieli. pamiętam nie tylko o nawilżaniu skóry, ale i o utrzymaniu odpowiedniej wilgotności w mieszkaniu. Suche powietrze w pokojach może absorbować wodę ze ciała.Równie istotne jest to, jak i ile razy oczyszczamy skórę. Przesadne stosowanie środków myjących i oczyszczających może pozbawić ją naturalnego nawilżenia i bariery ochronnej. Jesienią i zimą mniej, znaczy zdecydowanie lepiej.Warto też ograniczyć używanie ciepłej wody i mydła. O wiele lepszym rozwiązaniem jest krótki, letni prysznic lub kąpiel w wannie bez dodatków drażliwych płynów. Następnym krokiem jakim stosuję jest delikatne osuszenie ciała i zastosowanie dużej ilości balsamu, masła pielęgnacyjnego lub galaretki naftowej.Najczęstszą przyczyna pękania skóry jest zimny wiatr. Dlatego lepiej dobrze się przed nim chronić zasłaniając twarz i smarując usta wazeliną lub tłustymi balsamami.Bezpośrednią przyczyną chorób skóry, odmrożeń i osłabienia jej kondycji jest z kolei ekstremalne zimno. Ciepła odzież i rękawiczki mogą powstrzymać przeszywający mróz. Jednak by skóra mogła prawidłowo funkcjonować, potrzebna jest odpowiednia dawka powietrza. Zalecane są, zatem materiały naturalne i jedynie krótkie, ale za to regularne spacery.Nie tylko latem należy zabezpieczać się przed niebezpiecznymi promieniami UV. Jesienne i zimowe słońce potrafi być zdradliwe, zaleca się wiec stosowanie kremów z filtrami przez cały rok. Unikam opalania się w solariach. Zbyt duża różnica temperatur może przyczynić się do uszkodzenia naskórka. W celu zachowania letniej opalenizny lepiej stosować intensywnie nawilżające kremy samoopalające.Koloryt skóry poprawia także witamina D, którą naturalnie organizm wytwarza pod wpływem promieni słonecznych. Kiedy jednak jesienią coraz trudniej o jej najbardziej podstawowe źródło, warto wprowadzić do diety posiłki, które pomogą mi uzyskać tą istotna substancje odżywczą: kakao, ryby, żółtko jaj lub suplementy witaminy D.Ostatnim, a zarazem ostatecznym krokiem w walce o zadbaną skórę ciała jesienią i zimą jest wizyta u dermatologa.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

              Im bliżej zimy, tym bardziej moja twarz wygląda jak ze zdjęcia w paszporcie. Upodabnia się do szarego kolorytu nieba. Wiosną i latem rozgrzewa i rozwesela nas słońce i soczyste kolory wokół. A jesień to szare chmury, kałuże, błoto, na termometrze kreska w dół – to wszystko nie dodaje optymizmu i sprawia, że czujemy się apatycznie i ponuro. Oprócz nastroju cierpi moja skóra. Zmiany temperatury, chłód, silny wiatr, klimatyzacja, suche powietrze w pomieszczeniach – wszystko to negatywnie wpływa na jej stan. Skóra traci aksamitność, miękkość i urok.
              Moja skóra wymaga szczególnej troski w tym okresie. Specjalna pielęgnacja pomoże skórze przetrwać jesień i zimę.
              Aby utrzymać skórę w idealnej kondycji w okresie jesiennym regularnie robię peeling. Zabieg regeneruje skórę. Ja używam scrubów w połączeniu z maskami i masażami, które odżywiają skórę mikroelementami i uelastyczniają ją. Ponieważ pochmurna pogoda sprzyja wykonuję peeling chemiczny za pomocą kwasu. Ponadto początek zimnej pogody jest dobrym powodem, aby sprawdzić zawartość kosmetyczki. W mojej pojawiają się kremy ochronne i odbudowujące chroniące przed złymi warunkami pogodowymi. Skład kosmetyków stosowanych w okresie jesienno-zimowym powinien zawierać więcej składników tłuszczowych niż latem.
              Jesienią nasza skóra praktycznie nie oddycha, cierpi na zmiany temperatury, a przez to staje się sucha i łuszcząca się. Dlatego w tym okresie staram się nosić ubrania tylko z naturalnych tkanin, używam nawilżających balsamów i żeli. Stosuje je głownie wieczorem, aby balsam mógł swobodnie się wchłonął. W okresie jesiennym, szczególnie potrzebne są zabiegi wzmacniające skórę. Ja stosuję kremy zawierające żeń-szeń, wodorosty, bluszcz, ponieważ dają one doskonały efekt tonizujący. Ponadto wspomagam utrzymanie skóry w dobrym stanie, stosując olejki eteryczne z cyprysu, jałowca i drzewa sandałowego.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                Mój sposób na jesienną pielęgnację skóry to jej codzienne nawilżanie.
                Jestem mamą na pełen etat, a moja dwójka urwisów nie pozwala mi odpocząć, wciąż pragnę dbać o siebie. Dlatego dużą wagę przywiązuję do zdrowego stylu życia, który nierozerwalnie łączy się z codzienną dawką ruchu, zrównoważoną dietą, odpowiednią ilością snu oraz z unikaniem i zwalczaniem stresu. Moją cerę poddaję systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym każdego dnia, zarówno w domu oraz tym przeprowadzanym od czasu do czasu w gabinecie kosmetycznym. Peeling kawitacyjny, masaż twarzy, zabiegi z kwasami - to moi sprzymierzeńcy w walce o pięknie nawilżoną i młodą skórę. Podstawą mojej jesiennej pielęgnacji jest przede wszystkim regularna, domowa pielęgnacja. Mój domowy program pielęgnacyjny obejmuje staranny demakijaż wodą termalną, tonizację oraz nakładanie serum i kremu pod oczy. Codziennie wykonuję masaż skóry twarzy oraz szyi i dekoltu, połączony z aplikacją kremem na dzień/noc. Tylko systematyczna pielęgnacja jest kluczem do osiągnięcia wypoczętej, tryskającej blaskiem cery. Dlatego codziennie, bez względu na okoliczności, znajduję chwilę tylko dla siebie, aby zapewnić odrobinę luksusu dla mojej zmęczonej wieczną gonitwą skóry, ponieważ uważam, że zasługuje ona na odpowiednie traktowanie.
                A ja, choć lekko po trzydziestce pragnę być wciąż zadbaną Mamą i Żoną- chcę wciąż słyszeć „Mamo, Kochanie jesteś Piękna”.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                  Kiedy nadchodzi jesień żółte, czerwone i brązowe liście traktuję jako przestrogę!
                  Nie chcę bowiem by moja skóra wyschła jak one i przypominała wióra!
                  Z tej przyczyny dbam o odpowiedni poziom nawilżenia,
                  tym bardziej po letniej dawce nasłonecznienia!
                  Na skórę kładę krem nawilżający z olejkiem dobrze natłuszczający.
                  To jednak za mało na posłoneczne przebarwienia,
                  Chrostki, grudki i inne zaczerwienienia.
                  Na takie liczne na skórze przypadłości pomoże peeling lub kwas – skuteczny, ale nie za mocny!
                  Dobrze jest też codziennie skórę szczotkować.
                  Pomyślicie zaraz, że głupoty opowiadam i zamiast do włosów, do twarzy szczoteczkę przykładam.
                  Nic bardziej mylnego, szczotkowanie jest dobre na cerę, oczyści, odświeży przez co cera nowym blaskiem zapała.
                  Szczotkowanie dobre jest również dla ciała.
                  Niestety tak to bywa, że z wiekiem skórka z nektarynki w brzoskwinkę się zamienia,
                  a pomarańcza zamiast z kolorytem związku innego nabiera znaczenia.
                  Na cellulit bronią wprost idealną jest więc szczotka, którą niczym rycerz z kopią,
                  rzucamy się na miejsca szczególnie tkliwe, by z cellulitem rozstania przeprowadzić burzliwe!
                  Z taką pielęgnacją niestraszne pożegnanie lata, jak i nadejście zimy,
                  a nadto możemy być pewne, że swojej urody w żadnym stopniu nie nadwątlimy!

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                    By móc cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem swojego ciała działam kompleksowo. Nie zapadam w sen zimowy, nie zapominam o codziennym oczyszczaniu i nawilżaniu skóry oraz o aktywności fizyczne, którą jedynie przenoszę z zewnątrz do pomieszczeń (treningi z filmikami w internecie czy hula hop wypełniają sporo moich jesiennych wieczorów). Z kosmetyków stosuję peeling, osobno kremy na dzień i na noc. A czasem także, by dodatkowo spotęgować ich działanie sięgam również po serum, które stanowi dodatkową dawkę składników odżywczych. Równie dokładnie co skórę twarzy oczyszczam i odżywiam skórę całego ciała. Mam świadomość, że aby na wiosnę móc swobodnie odkryć nogi w krótkich sukienkach muszę o nie dbać przez cały rok. Pamiętam również, że same kosmetyki nie wystarczą. By moja walka o piękne i zdrowe ciało zakończyła się sukcesem dbam także o zbilansowaną dietę. Jesienią staram się dalej jeść jak najwięcej warzyw i owoców oraz pić ok 2 litrów wody każdego dnia.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                      Jesień to dla mojego ciała bardzo ważna pora roku. Wracając z urlopu nie tęsknię za wakacjami, a pełna energii z naładowanymi bateriami nie mogę doczekać się jesiennych rytuałów. Kocham się opalać, uwielbiam leżeć na plaży i czuć jak moje ciało ogrzewa słońce, a wiatr je delikatnie chłodzi. Mimo intensywnej pielęgnacji przez cały rok, to wystawianie skóry na działanie promieni UV jest dość szkodliwe... Promieniowanie UVA niszczy włókna kolagenu oraz elastyny co powoduje starzenie się naszego naskórka, doprowadzają do powstawania przebarwień, natomisat promieniowanie UVB mimo pozytywnego działania na nasz organizm oraz samopoczucie przyczynia się do powstawania nowotworów. Pamiętajcie dziewczyny krem z wysokim filtrem to podstawa podczas kąpieli słonecznych! Prócz promieniowania problemem jest również słona morska woda która też wysusza oraz ściąga skórę. Wróćmy jednak do pielęgnacji... Grunt to SYSTEMATYCZNOŚĆ. Dla mnie jesień to super czas aby zregenerować i zrewitalizować skórę, wieczory są długie, mogę pozwolić sobie aby więcej czasu spędzić w łazience i zająć się sobą. Kosmetyki nawilżające oraz natłuszczające to must have, uwielbiam masła do ciała, maja genialną gęstą konsystencje, a o zapachach już nie wspominam, bo każda z Was znajdzie na pewno swój ulubiony, zaczynając od słodkich po orzeźwiające, czy kompozycje zapachowe które będą nam się kojarzyły ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Kocham kawę więc do złuszczania naskórka jako peeling stosuje fusy z kawy oraz olej kokosowy który przy okazji super nawilża. Przyznam się również do podkradania kosmetyków mojego dziecka, szczególnie tych w których składzie znajduje się wit.A, d panthenol oraz alantoina, działają cuda na podrażnienia i przyśpieszają regenerację. Jeśli chodzi o twarz to stosuje maseczki które w składzie mają kwas hialuronowy, jest to najlepszy składnik który nawilża skórę, dostępne są również balsamy do ciała z tym oto kwasem, sama posiadam jeden, ale stosuje go w lecie ponieważ bardzo szybko się wchłania oraz chłodzi opalone ciało. O ile na moim ciele nie powstają przebarwienia po opalaniu to moja twarz bywa w opłakanym stanie, wszystko to dlatego, że produkuje zbyt dużo melaniny, ten problem miałam również w ciąży, więc oczywiście mam na to swój sposób. Moim hitem na przebarwienia są kosmetyki z kwasami owocowymi, mają one mniejsze stężenie niż kwasy w salonach kosmetycznych, ale przy regularnym stosowaniu u mnie doskonale się sprawdziły. Jeśli chodzi o pielęgnacje u kosmetyczki to zawsze wybieram mezoterapie igłową, która pobudza i regeneruje twarz, a na ciało działa ujędrniająco i dzięki niej można pozbyć się cellulitu oraz rozstępów co jest moją kolejną zmorą po przebarwieniach na twarzy. Korzystając z pełnej gamy kosmetyków które pomogą naszej skórze odżyć nie zapominajmy o diecie, jest ona najważniejsza, zwracajmy uwagę na to co jemy, owoce, warzywa, staram się spożywać dużo witaminy A, witaminy C oraz witamin z grupy B. Nie wspominałam o właściwej ilości wypitej wody, pewnie się zdziwicie, ale niestety to, że woda nawilża naszą skórę od środka to mit. Woda nie ma szans aby dotrzeć do wierzchniej warstwy skóry, lecz mimo wszystko zachęcam do picia minimum 2,5l wody dziennie. Mam nadzieję, że wspominałam o wszystkich sposobach z których korzystam, aby moja skóra po lecie mogła poczuć ulgę. Może którejś z Was pomoże. Jeśli macie pytania o konkretne marki kosmetyków z których korzystam zapraszam na priv, nie chce robić reklamy, bo nie po to znalazł się tu mój post.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                        Wczesną jesienią stawiam się u kosmetyczki na dogłębne oczyszczanie, bo po lata trudach, muszę się pozbyć niechcianych niedoskonałości, a mojej kosmetyczce z pewnością się to uda!
                        Regularnie, ze 2 razy w tygodniu wykonuję peeling, lub maseczki stosuję, a codziennie cerze solidny demakijaż serwuję!
                        Ostatnimi czasy odkrywam moc olejku z drzewa sandałowego i bardzo się cieszę, że natrafiłam na niego!
                        Zwłaszcza teraz, gdy warunki trudne panują na dworze, on świetnie nawilża, odżywia, w potrzebie pomoże.
                        Z kremu z filtrem ponadto wcale nie rezygnuję, a w diecie dużo wody organizmowi serwuję.
                        Korzystam z uroków jesieni, na spacerki czasem, chodzę z Mężem i Córką, chociażby pod lasem.
                        Mieszkanie często wietrzę, aby być wyspaną, by cera promieniała, bym czuła się kochaną!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                          Jesień.
                          Zima.
                          Czas dla mnie.

                          Słyszę, jak dzwony w pobliskim kościele wybijają godzinę 22.00
                          Dzieci śpią. A kot melodyjnie mruczy, leżąc mi na kolanach. Nadeszła chwila wytchnienia po dniu pełnym przygód. Za oknem deszcz melodyjnie dzwoni o parapet. Słyszę, każdą kroplę.
                          Leniwie człapię do łazienki. W puchatych kapciach z głową króliczka. Zabieram ze sobą lampkę ulubionego wina.
                          Chwytam swoje bujne i długie włosy koloru głębokiej czekolady i wiąże je w finezyjny kok. Spoglądam w lustro. Moja twarz nosi znaki emocji i miłości, jakie otaczały mnie przez cały dzień.
                          Czas dla mnie.
                          Odkręcam kurki w kształcie gwiazdek. Ciepła woda, niczym kaskada, dźwięcznie wpada w misę wanny. Płyn do kąpieli zmienia się w biały puch.
                          Delikatnie zmywam makijaż. Puchaty płatek cierpliwie przylega do powiek. Nasączony mleczkiem do demakijażu oczekuje, aż barwne zdobienia w końcu się podają i bez problemu przenoszą się na płatki. Moje oczy oddychają. Po całym makijażu nie ma już znaku.
                          Czas dla mnie.
                          Wkładam stopy do ciepłej chmury, pod którą kryje się rozkoszna woda. Obmywam twarz. Z przyjemnością sięgam po piankę do mycia twarzy. To ostatnio mój ulubieniec. Jest delikatny i stanowczy jednocześnie. Szczoteczka, jak miotełka wymiata wszystkie niedoskonałości i zbyteczne pozostałości dnia. Moja skóra oddycha już teraz pełną piersią. Aby jednak dopełnić ten cudowny rytuał, sięgam po peeling. Moja skóra, nie dość, że jest krystalicznie czysta, to jeszcze zmotywowana. Pozbyła się starości i czeka na młodość.
                          Ciało moje doświadcza masażu zmysłowym kremem do kąpieli. Pachnący peeling odświeża mi skórę.
                          Czas dla mnie.
                          Woda różana przywraca równowagę, na którą moja cera czekała cały dzień. Euforyczne krople mgły otulają mnie, niczym najdroższy jedwab. A ja delektuję się cudownym i delikatnym aromatem, który rozpieszcza moje nozdrza.
                          Ciało pokrywa nawilżający i odżywczy balsam. Pieszczotliwie masuję każdy centymetr mojej skóry. Bo ona zasługuje na to. Każdego dnia dzielnie mi służy i nigdy nie zawodzi. Na uda wędruje dodatkowo specjalny krem modelujący, który wmasowuję masażerem. Każda z nas chce być piękna. Naet jesienią i zimą.
                          Moja cera domaga się nadal. Sięgam po serum. Nakładam kilka kropel. Ruchami okrężnymi otulam moją twarz. Czas na ostatni krok. Krem na noc. Dobieram go zawsze rozważnie i adekwatnie do mojego wieku i potrzeb mojej skóry. Regeneracja w nocy jest dla mnie niesamowicie istotna. Nakładam preparat z czułością. Moja twarz nie kończy się na brodzie, dlatego krem wędruje również na moją łabędzią szyję i głęboki dekolt. Tu skóra jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Potrzebuje mnóstwa uwagi. Wmasowuję krem ruchami od dołu do góry. Już dawno weszło mi to w krew.
                          Ostatni etap. Stopy. Obdarzam je masażem. Specjalny krem wspomaga regenerację moich stóp. Mimo tego, że to czas botków i kozaków, lubię widok moich zadbanych i pięknych nóg. Daje mi to luksusowe samopoczucie.
                          Czas dla mnie.
                          Choć mój jesienno- zimowy rytuał zajmuje kilka długich chwil, celebruję je z przyjemnością. Ten czas pozwala mi się czuć piękną i zadbaną. Po całym dniu pełnym przygód z przyjemnością przygotowuję swoje ciało do zbawiennego snu. I czynię to z miłością. Do swojego ciała. I do siebie. Bo jestem tego warta.
                          Czas dla mnie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                            Dbanie o skórę zarówno jesienią jak i zimą jest dla nas kobiet nie lada wyzwaniem w tym dzisiejszym zabieganym świecie. Zacznijmy od odpowiedniego nawodnienia naszej skóry, bo jak wiemy odpowiednio nawilżona skóra= zdrowa skóra. Więc chodzi tutaj nie tylko o stosowanie kremów nawilżających, ale również picie wody mineralnej- nawadniajmy nasz cały organizm. Pamiętajmy również o wietrzeniu naszych pomieszczeń w domu. Skóra zwłaszcza sucha lubi "zastrzyk świeżego powietrza". Maseczki owocowe? Jestem jak najbardziej na tak! Peeling? Najlepiej zrobić sobie samej- kawa, miód, sól i wybrany olejek. To wszystko wystarczy tylko wymieszać i mamy naturalny kosmetyk. Gdy wychodzimy na zewnątrz, a promienie słoneczne dają o sobie znać nie zapomnijmy o kremie z filtrami UVA i UVB. Do codziennej pielęgnacji polecam produkty na bazie naturalnych składników. Na noc nie zapomnijmy o zastosowaniu dobrego kremu przeciwzmarszczkowego do twarzy i pod oczy. Suche usta? To nie dla nas? Przed wyjściem smarujmy je pomadką ochronną i od czasu do czasu sprawiamy im maseczkę z miodu. Suche dłonie? O nie! Krem do rąk zawsze powinien znajdować się w naszej torebce. Raz, dwa, trzy i problem znika. Przebarwienia? Wcale o nie, nie trudno. W walce z nimi pomogą: rozjaśniające serum lub tonik z kwasami AHA.

                            Tak więc...
                            Ja o odpowiednie nawilżenie mojej skóry jesienią i zimą dbam
                            i o moich sposobach w nietypowy sposób opowiem również Wam.
                            A więc tradycyjnie balsamy czy mleczka nawilżające do ciała codziennie stosuje
                            i picie dużej ilości wody- tego nie zaniedbuję.
                            Emolienty w stosowanych kosmetykach tutaj się pojawiają
                            i wiele cennych zalet mają.
                            Moją skórę odpowiednio nawilżają,
                            a także pojawianiu się zaczerwienienia zapobiegają.
                            Przed wyjściem na zewnątrz czy to latem czy zimą krem z filtrem UV używam,
                            a do solarium nie przybywam.
                            Maseczki owocowe są moim przyjacielem,
                            ja im zawdzięczam bardzo, bardzo wiele.
                            Peeling raz w tygodniu jest tutaj wskazany
                            i każdy centymetr mojej skóry jest tutaj odpowiednio zadbany.
                            A wieczorem moją twarz olejkiem masuję
                            i to mnie bardzo, bardzo relaksuje.
                            I pamiętajmy, że mieszkanie często wietrzymy
                            i dzięki temu odpowiednią wilgotność powietrza sobie zapewnimy.
                            I suchej skóry wtedy nie mamy,
                            gdy suche powietrze z domu przepędzamy.
                            Dbam również o to, aby moja cera była odpowiednio nawilżona,
                            więc odpowiednia ilość witamin jest jej zapewniona.

                            Jak nawilżenie, to kolejnym istotnym krokiem jest oczyszczenie. I tutaj...

                            Oczyszczający migdałowy "zastrzyk urody", czyli moja oczyszczająca pasta migdałowa. To jest mój sposób na dodanie mojej skórze blasku w ten jesienno-zimowy czas.

                            Zaczynamy od tego, że potrzebne nam będą zmielone migdały. Najlepiej je zmielić w maszynce do orzechów. Następnie zmielone migdały wkładam do malaksera i tutaj zaczyna się tworzyć taka jakby papka, gdy dodamy do tego kilka kropelek olejku migdałowego. To wszystko przekładamy do miseczki i dodajemy łyżeczkę miodu, następnie mieszamy. Ową pastę delikatnie nakładamy na twarz ruchem wklepującym i zostawiamy na cerze ok. 10 minut. Zostaną tutaj oczyszczone pory, a nasza skóra poradzi sobie w walce z zaskórnikami. Po użyciu pasty skóra jest oczyszczona, nawilżona, rozjaśniona, mięciutka oraz pełna blasku. Pastę zmywam wodą z sokiem z cytryny.
                            Po takiej kuracji czuję się niczym Venus- Bogini Piękna!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Jesienna pielęgnacja". Wygraj 1 z 3 depilatorów Braun Silk-épil 5 Wet&D

                              Jak pielęgnuję swoją skórę jesienią i zimą?
                              Szczerze mówiąc nie przywiązywałam do tego wagi. Koleżanki nagmnnie kupowały przeróżne balsamy, wiedziały który z nich super nawilża, który ujędrnia ale nie ja. Uznawałam że jesienią i zimą nie trzeba wkładać wiele pracy w dbanie o skórę, bo przecież większość z niej jest i tak zasłonięta spodniami, swetrami i po prostu jej nie widać. Jednak lata lecą i powoli człowiek robi to też nie tylko z poczucia estetyki ale też dla zdrowia. Mam skórę suchą z bardzo dużą ilością znamion, w związku z tym wiem że wyjście wiosną na słońce z wysuszoną skórą jest najzwyczajniej w świecie niebezpieczne. Wtedy jest bardzo krótka droga do poparzeń, które są bardzo bolesne i niebezpieczne. Obecnie skupiam się na tym co zdrowe, również w kwestii kosmetyków. Preferuję kosmetyki o naturalnym składzie i najlepiej nie testowane na zwierzętach. Nie chcę przykładać ręki do nieludzkich testów topowych marek kosmetycznych. Dbając o zdrowie od kilku tygodni z mężem mamy postanowienie, że raz w tygodniu idziemy całą rodziną na basen i tu kolejny problem - depilacja. Mam bardzo wrażliwą skórę i obecnie stosuję tylko maszynki do golenia. Stosowałam kiedyś depilator i była to super sprawa ale jednak bolesna. Stosowałam go tylko na partie poniżej kolan. Wyższe partie były dla mnie nie do zniesienia. Marzy mi się naprawdę dobry i delikatny depilator który zadba o całe nogi a ja nie będę myśleć co tydzień o depilacji.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X