Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rodzenie łożyska

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rodzenie łożyska

    Dlaczego "rodzenie łożyska" tak bardzo boli ??? Nie wiem dlaczego ale po porodzie miałam wrażenie że "rodznie łożyska" bardziej bolało niż sam poród! Z czego to wynika?? Czy zależy od tego jakiej jest wielkości, jak bardzo jest nadal przyklejone i jak to dokładnie wygląda bo pomimo, że będę rodziła trzeci raz nie dane mi będzie naocznie to zobaczyć :-)
  •    
       

    #2
    Odp: Rodzenie łożyska

    Teraz to sama sie zaciekawilam Twoim pytaniem, bo ja niczego nie czulam przy rodzeniu lozyska. Mmm moze wlasnie wynika to z jego anatomii...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rodzenie łożyska

      Rodzenie łożyska w większości przypadków powoduje jedynie dyskomfort, a często mamy są tak szczęśliwe i zajęte obserwowaniem dzieciaczka, który leży na brzuchu, że nie skupiają się na urodzeniu łożyska. Poród łożyska wygląda tak, że po urodzeniu maluszka czynność skurczowa macicy nieco słabnie, ale po kilku minutach znów podejmuje akcję skurczową. Pod wpływem skurczów łożysko oddziela się od ściany macicy i znów można poczuć chęć parcia w celu wypchnięcia łożyska na zewnątrz. Często okres łożyskowy jest prowadzony aktywnie poprzez podanie drogą dożylną oksytocyny, która powoduje obkurczenie macicy i szybsze wydalenie łożyska. Być może ból w Twoim przypadku był spowodowany nadmierną akcją skurczową macicy po podaniu oksytocyny, być może ból powodowały zbyt mocne pociąganie za pępowinę i uciskanie macicy w celu sprawdzenia czy łożysko się odkleja czego nie powinno się robić zbyt wcześnie (należy poczekać nawet do 30 min). Jeśli chodzi o wielkość łożyska, to nie powinno mieć wpływu na jego odklejenie się. Natomiast są przypadki, że łożysko jest przyrośnięte do ściany macicy, wtedy zachodzi konieczność jego ręcznego wydobycia. Jest to zabieg bardzo bolesny dlatego wykonywany jest w znieczuleniu. Są też takie sytuacje, w których łożysko lub błony płodowe są niekompletnie czyli jakaś część (często niewielka) pozostają w macicy, wtedy musi być wykonany zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy,w celu usunięcia tych pozostałości. Ten zabieg również jest bardzo bolesny, wiec pacjentka powinna być do niego znieczulona.
      Pozdrawiam
      Anna Winiarczyk
      Położna

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rodzenie łożyska

        A niby ten cały poród to ma być mistyczne doznanie :-) Ale wolę wiedzieć takie rzeczy przed porodem niż miałabym się dowiedzieć w trakcie, czekam na inne tego typu "ciekawostki"

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rodzenie łożyska

          No wlasnie lyzeczkowanie po porodzie w znieczuleniu..mmm tylko ja sie pytam gdzie to znieczulenie daja ?? Bo we wszystkich przypadkach, ktore ja znam odbylo sie to bez znieczulenia...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rodzenie łożyska

            Problem polega na tym, że nie ma ujednoliconej procedury lub algorytmu który by regulował w jasny sposób kwestię znieczulenia w razie wyłyżeczkowania jamy macicy po porodzie. Może dlatego właśnie jest tak duża różnorodność. Dużą rolę (rzekłabym bardzo ważną, jak nie najważniejszą) odgrywa również czas. Często są to przypadki zagrażające krwotokiem poporodowym, dlatego tak ważne jest bardzo szybkie, wręcz natychmiastowe wykonanie tego zabiegu.
            Anna Winiarczyk
            Położna

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rodzenie łożyska

              Napisane przez lideczka89 Pokaż wiadomość
              Dlaczego "rodzenie łożyska" tak bardzo boli ??? Nie wiem dlaczego ale po porodzie miałam wrażenie że "rodznie łożyska" bardziej bolało niż sam poród! Z czego to wynika?? Czy zależy od tego jakiej jest wielkości, jak bardzo jest nadal przyklejone i jak to dokładnie wygląda bo pomimo, że będę rodziła trzeci raz nie dane mi będzie naocznie to zobaczyć :-)
              Moim zdaniem rodzenie łożyska nie boli. Przy całym porodzie to "pikuś" Boli łyżeczkowanie ale na szczęście nie dotyczy to każdej rodzącej.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rodzenie łożyska

                hmm ja tez rodzenia lozyska nie pamietam i nie pamietam aby mi to sprawialo bol czy dyskomfort jakis - była tak zajeta przytualniem Małej do piersi iz nie pamietam tej fazy porodu - ale jak juz pisalam na forum szycie nacietego krocza pamietam bardzo dokaldnie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rodzenie łożyska

                  Rodzenie łożyska również źle nie wspominam i nie słyszałam aby żadna znajoma na to się skarżyła Za to jak pisze poprzedniczka podczas 2 porodów zszywanie pamiętam bardzo dokładnie Po pierwszym okropnie się czułam ,po drugim już nie było tak źle ...

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rodzenie łożyska

                    No to współczuję koleżance, bo ja również nie czułam rodzenia łożyska, nie słyszałam w ogóle o czymś takim, jedno parcie i po sprawie. Jeszcze się lekarz mnie zapytał czy chcę zobaczyć jak wygląda

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rodzenie łożyska

                      Mnie nikt nie pytał czy chcę oglądać Ale sama podglądnęłam blee

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rodzenie łożyska

                        No i dobrze, w końcu taka okazja nie zdarza się codziennie

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rodzenie łożyska

                          ja też nie spotkałam się z sytuacją iż rodzenie łożyska boli i współczuje bo to jak o tym piszesz to ja mam ciary na plecach - mnie ta faza porodu nie bolała ani troszku i nie czułam nic - w prawdzie miałam przy każdym porodzie dziecko na piersi i byłam pochłonięta ta tak strasznie tą chwilą iż nic nie czułam

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rodzenie łożyska

                            Napisane przez zoooja1988 Pokaż wiadomość
                            ja też nie spotkałam się z sytuacją iż rodzenie łożyska boli i współczuje bo to jak o tym piszesz to ja mam ciary na plecach - mnie ta faza porodu nie bolała ani troszku i nie czułam nic - w prawdzie miałam przy każdym porodzie dziecko na piersi i byłam pochłonięta ta tak strasznie tą chwilą iż nic nie czułam
                            zoooja 1988 a nie miałaś potrzeby ponownego parcia?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rodzenie łożyska

                              Napisane przez lideczka89 Pokaż wiadomość
                              Dlaczego "rodzenie łożyska" tak bardzo boli ??? Nie wiem dlaczego ale po porodzie miałam wrażenie że "rodznie łożyska" bardziej bolało niż sam poród! Z czego to wynika?? Czy zależy od tego jakiej jest wielkości, jak bardzo jest nadal przyklejone i jak to dokładnie wygląda bo pomimo, że będę rodziła trzeci raz nie dane mi będzie naocznie to zobaczyć :-)
                              Ja wyczytałam w internecie, że "Poród łożyska trwa przeciętnie około 30 minut. Nie wymaga wielkiego wysiłku ze strony kobiety. Czasami wystarczy lekkie parcie, a niekiedy łożysko zostaje wydalone samodzielnie... Wydalenie łożyska przez kobietę podczas porodu naturalnego nie jest dla kobiety męczące, zwłaszcza gdy tuli ona w tym momencie swoje dziecko lub przystawia je do piersi. Zazwyczaj wystarczy wykonać kilka parć. Czasami zdarza się, że rodząca nie musi nawet przeć, bo łożysko wychodzi samo swobodnie.... ." - http://parenting.pl/portal/jak-przeb...dzenie-lozyska

                              Ale słyszałam też, że jak łożysko ciężko wychodzi, to często stosuje się metodę łyżeczkowania, gdzie wszystko powinno odbywać się w znieczuleniu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X