Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

    Macie sprawdzone pomysły? Staram się bawić z maluchem w wymyślane zabawy, czasami używamy do tego skrawki materiałów, rurki po papierze, słomki... Ale czasami brakuje mi pomysłów :/ Zależy mi, aby młody rozwijał swoje umiejętności manualne i wyobraźnię.
  •    
       

    #2
    Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

    Jak wymyślasz mu różne zabawy, to na pewno będzie rozwijał obie rzeczy. Jest też wiele zabawek do kupienia, które będą rozwijać i jedno i drugie. Wystarczy trochę poszperać, może lepiej w sieci, będzie większy wybór. Pomoże też na pewno oglądanie jakiś bajek edukacyjnych, my na przykład często korzystamy z portalu http://bajkowa.tv/ Na pewno znajdziesz tam program, który zainteresuje i twojego malucha

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

      To, że dużo się bawisz z dzieckiem jest super. Ja też sama staram się wymyślać kreatywne zabawy dla synka. Czasem korzystam, jak Ty, z tego co jest pod ręką (kubeczki, rurki, pudełka...) a czasem z zabawek, które syn ma (głównie klocki, układanki, książeczki...).

      Jedno jest pewne, by rozwijać kreatywność malucha, JAK NAJMNIEJ BAJEK i telewizji w ogóle.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

        Obecnie w sklepach jest wiele zabawek edukacyjnych dla dzieci - np. różnego rodzaju maty, albo zabawki muzyczne, które moje dzieci bardzo polubiły Kreatywność rozwijają też np. klocki. Żadne zabawki nie zastąpią jednak codziennego kontaktu z dzieckiem i zwykłego rozmawiania albo czytania

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

          Musisz podpatrzeć co je interesuje. Moja córka np przejawia ogromne zainteresowanie muzyką. Razem z mężem myślimy o kupieniu jej jakiegos instrumentu. Mi chodzi po głowie gitara, ale mąż wymyślił, że nauczy ją grać na perkusji. Ma swoja na strychu i już nawet szukał nowych talerzy na https://www.prodrum.pl/meinl-cat-25.aspx Mówi, że chce jej pokazać jakie to fajne gdy można wyrazić siebie poprzez muzykę. Ja się z tym zgadzam ale czy to musi być perkusja? Już słyszę to bębnienie całymi dniami :/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

            Tylko we własnym zakresie jesteśmy wstanie rozwinąć kreatywność tylko w minimalnym stopniu. Koleżanka posłała 6 latkę na zajęcia dodatkowe głównie z plastyki do takiej akademii artystycznej o ile dobrze pamiętam na Hożej w Warszawie tutaj o ile dobrze znalazłem xxx efekty był taki, że mała po roku czas rysuje takie rysunki, że nam po prostu opadają szczęki. Dlatego jak widzicie jakiś potencjał u Waszego dziecka warto skorzystać z tego typu ofert jakiś placówek, które to zweryfikują.
            Last edited by gagatka; 11-01-2021, 18:09. Powód: link

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

              Kreatywność u dziecka można rozwijać na wiele sposobów,w tym po przez wspólne rysowanie,kolorowanie czy lepienie różnych rzeczy z ciastoliny,to bardzo fajna sprawa Możemy też zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia poza przedszkolne,wszystko to ma na celu rozwijanie kreatywności.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                Jest dużo książek, które na pewno podsuną jakieś fajne pomysły. Poza tym możesz coś podpatrzeć w telewizji na przykład na Art Attack mają dużo kreatywnych pomysłów.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                  Co do samej gry na perkusji to jest to naprawdę rozwijający kierunek. Myślę, że warto pogłębiać u dziecka to zainteresowanie. Jeśli chodzi o sprzęt to w xxx dostępna jest chyba najlepsza oferta sprzętu perkusyjnego.
                  Last edited by gagatka; 11-01-2021, 18:10. Powód: link

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                    U nas świetnie sprawdził się Tablet. 2.5 córka już na nim zaczynała się bawić. Teraz ma 3,5 roku i sama porusza się po YouTubie. Również jest rozwój jest ponad rówieśników w przedszkolu.
                    http://wis-kruszywa.pl/kruszywo

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                      bardzo fajnie że samemu wymyślacie zabawy, to bardzo rozwija kreatywność dziecka, nieraz widziałam w sklepach książki dotyczące zabaw z dzieckiem, więc jak będziesz w jakimś markecie to się rozejrzyj, być może oś wpadnie Ci w oko

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                        Mysle, ze nawet zwykłe kolorowanki pomagają w rozwijaniu wyobraźni
                        Albo kupcie sobie po dwa stelarze, farby i kartki .. i malujcie coś fajnego, albo przerysowywujcie z innych bajek

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                          My u synka kreatynośc rozwijamy nawet na spacerach jak synek zbiera kolorowe kamyki, liście. Potem w domu cos z nich zawsze tworzymy. Synkowi bardzo taka zabawa sie podoba. Polecam, bo nic nas to nie kosztuje.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                            Na kreatywność fajny konkursik dla dzieci do 12 roku życia trwa- „Wymyśl hasło”. Zadaniem jest wymyślenie hasła bankowego i napisanie, co ono oznacza. Konkurs trwa do 31.07.16, a można wysłać prace pod adres bankomania@pkobp.pl.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak rozwijać kreatywność u dziecka?

                              Ja rozwijam kreatywność swojego dziecka głównie poprzez czytanie mu bajek, wierszyków, wspólne rysowanki i malowanki.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X