Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kilka pytań młodej mamy.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    moje dzieciaczki są bezsmokowe a z włoskami to było tak Krystian urodził sie łysy i do roku mu włoski nie rosły za to Konrad urodził się z czarną gęstą czuprynką ale mu te kudełki wypadły i teraz odrastają ale są blade że ich nie widać wiem że odbiegam od tematu a więc CARIN moje dzieci tez nie chciały smoczków ale wisiały na piersi do prawie trzech miesięcy potem przestali bo juz wiecej innych rzeczy ich interesowało no i więksi byli to więcej się najadali mleko ma taki dziwny kolor ale jak dziecko possie dłużej to jest białe a zatem to normalne trudno zająć czymś miesięcznego bobasa mój lubił jak go kładłam na macie z zabawkami coś tam grało cos błyskało i trochę go interesowało choć niedługo co do uczulenia mój lekarz stwierdził że synek jak był mniejszy miał delikatną skórkę i dlatego pojawiło sie po płynie do kąpieli a potem juz nie miał bo "dorósł" nosząc dziecko nie robisz mu żadnej krzywdy a juz napewno nie oczkom tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia a i myślę że po kąpieli w OILATUM nie trzeba juz nic więcej stosowac
    KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      jeśli mogę wtrącić się, to nosidełko dla tak małego dziecka jak Twoje jest nie wskazane. Jeśli już nosidełko to dopiero wtedy, gdy dziecko już samodzielnie trzyma główkę- czyli mniej więcej 4-5 m-cu życia. Poza tym w takim nosidełku małe dzieci mogą spędzić nie więcej niż 2 h. Dla takich maluszków najlepsze są chusty i wiązanie ich tak aby dziecko było w pozycji embrionalnej- takiej jak w brzuszku. Zbyt wczesne pionizowanie dziecka powoduje obciążenie jego kręgosłupa, co w przyszłości skutkuje szeregiem wad postawy, czy problemów z kręgosłupem. Chusta jest dobra dla dzieci od 0 do nawet i 3 lat życia. Jeśli jednak zdecydowała byś się na nosidełko to wybierz raczej ergonomiczne- czyli miękkie, gdyż dziecko siedzi w pozycji tzw. żabki i kręgosłup zachowuje wtedy fizjologiczne krzywizny, tak jak ma to m-ce w chuście. W nosidełku sztywnym nie ma właściwego podparcia dla kręgosłupa.


      Skomentuj


        #78
        1. Dlaczego mój syn nie chce ssać smoczka, lub ssie go bardzo krótko, zaś na piersi może wisieć "godzinami".
        2. Jak wygląda dojrzałe mleko i kiedy się ono pojawia?
        3. Moje mleko ma kolor wodnisto mleczny... Czy nawet szarawo-niebieski. Czy to normalne?
        4. Podobno po miesiącu normuje się laktacja, ja znów zaczęłam się "zalewać" mlekiem, dlaczego?
        5. Jaka pozycja do karmienia najlepsza gdy niemowlę dławi się zbyt szybko wypływającym mlekiem?
        6. Dlaczego po karmieniu mocno stęka ale się nie pręży.
        7. Mój syn czasami mocno prostuje całe ciało, z ust układa dzióbek i na chwilkę wstrzymuje oddech, co on robi?
        8. Podczas kąpieli w emulsji OILATUM mój syn w wieku jednego tygodnia dostawał od niej uczulenia, teraz ma miesiąc i po kolejnej próbie kąpieli uczulenie się nie pojawiło, co się zmieniło?
        9. Czy kąpiąc miesięczne dziecko w emulsji OILATUM muszę dodatkowo używać balsamu?
        10. Czym najlepiej zająć miesięczne niemowlę?
        11. Mój syn uspokaja się jedynie w pozycji pionowej, ale moja mama mówi, ze dla tak małego dziecka jest ona niekorzystna dla oczu... Czy to prawda?
        12. Kiedy będę mogla nosić synka w kangurku?
        carin,odpowiadam na twoje pytania/
        1jesli nie chce smoczka to mu nie dawaj,on zaspokaja potrzebe ssania poprzez karmienie piersia a oprocz tego wieeeelka potrzebe bliskosci,to chyba najlepsze co dla niego mozna zrobic chocby ,,wisial,,na piersi bez przerwy.Moj nie chcial smoka i obszedl sie w ogole bez niego.Zreszta ,sama bym nie chciala takiego gumowego kalosza.
        2nie wiem co rozumiesz przez pojecie mleka dojrzalego ale wydaje mi sie ze chodzi o faze karmienia .Pierwsza faza to mleko ,ktore jest najbardziej wartosciowe tzn .tluste i kaloryczne zwlaszcza podczas nocy.Jest ono bardziej zoltawe niz w innej czesci dnia.Nastepne mleko jest o odcieniu mleczno /niebieskawym ,jest nieco bardziej wodniste ale rowniez bardzo wazne,w sumie bardzo efektywne jest pierwsze 20 min ssania,nastepnym maluch sie po prostu dopaja,ale mleko matki jest najbardziej zdrowe wiec nie mysl ze po15 min nie ma celu karmienie.Oprocz tego maluch po prostu jest z toba i czuje twoja bliskosc...
        3 jak najbardziej normalne,carin
        4laktacja zaczyna sie w mozgu,jesli bardzo chcesz karmic ,mleko bedzie przyrastac,karm malucha tak dlugo dopoki nie oprozni piersi.Mi przyrastal pokarm do 5 mca.Maly duzo wypijal na raz i bardzo czesto ,noce zas mialam przespane ale rano ,gdy zapomnialam sciagnac w nocy byl koszmar ,cale lozko mokre.
        5 przydalby sie pokaz ale cos ci doradze,sama wybierzesz pozycje,w jakiej ci najlepiej najwazniejsze by glowka byla nieco wyzej ulozona a maly ustami obejmowal dokladnie otoczke .Jesli mlaska to znaczy ,ze zasysa powietrze.Ato niestety prosta droga do kolki...ja czasem mialam az tryskajace mleko i wtedy przed karmieniem tak ok.20 min .odciagnelam troche mleka by sie nie krztusil.
        6jesli sie nie prezy i nie ma czerwonej buzki i nie placze to nie ma kolek,czasem tak stekaja dzieci i to chyba naturalne,bo sa ruchy perystaltyczne podczas karmienia u dzieci.
        7 nie wiem,moj czasami wydawal taki dzwiek,jakby sie dziwil ,polozna stwierdzila ze to normalne,to jest swego rodzaju emocja u dzieci.Jesli sie niepokoisz popros konsultacje z neurologiem.
        8moze to nie oilatum uczulilo?nie wazne ,wazne ze juz nie uczulana ten post odpowiedzialam ci w innym temacie.
        9jesli skora jest miekka i wilgotna ,nie zachodzi taka potrzeba
        10rozwies zabawki nad lozeczkiem ,byle nie za duzo i nie za duzo jaskrawych,moze byc nawet grzechotajaca.Przypadkowe pacniecie raczka sprawi mu dodatkowe atrakcje.No i jakis samograjek moze by sie przydal?
        11
        12 jest juz taka pora ,ze smialo mozesz ubrac go w kangurek,zalezy tylko co masz na mysli ,wazne zeby nie bylo mu za chlodno i ani za cieplo:Powodzenia Carin,zycze szcesliwych chwil z maluszkiem

        Skomentuj


          #79
          Odp: Kilka pytań młodej mamy.

          Hmm.... A co powiecie na takie nosidełko dla 4 miesięcznego maluszka ?

          Skomentuj


            #80
            Odp: Kilka pytań młodej mamy.

            Dlaczego po karmieniu mocno stęka ale się nie pręży.
            jeśli mogę to jeszcze do tego pytania bym dodała czy Wasze Pociechy po jedzeniu robiły takie dziwne minki jakby im się chciało wymiotować??Synuś robi się czerwony i wysuwa języczek a ustkami robi taki grymas jakby chciało mu sie cofnąć

            Skomentuj


              #81
              Odp: Kilka pytań młodej mamy.

              Mi najbardziej odpowiadała pozycja na leżąco, chociaż czasem też na siedząco, ale to zdecydowanie rzadziej. Zastanawiam się, czy są jakieś mamy stosujące pozycję karmienia piersią spod pachy. jeśli ktoś nie wie, o co chodzi tu jest opis i rysunek https://www.zdrowystartwprzyszlosc.p...niki-karmienia

              Skomentuj


                #82
                Odp: Kilka pytań młodej mamy.

                Czasem warto skorzystać z usług poradni laktacyjnych jeżeli karmienie piersią przebiega dosyć ciężko. To naprawdę pomaga i nie ma czego się bać. Suche informacje z Internetu to czasem za mało.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X