Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wszystko o rozwodzie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wszystko o rozwodzie

    Ile trwa rozwód jeżeli nie sąd nie znajdzie winy w żadnej ze stron? Komu zwykle sąd przyznaje prawo do opieki nad dzieckiem? Jak załatwić kwestię alimentów? Czy taki wniosek o rozwód można złożyć samodzielnie (bez adwokata - wiadomo jak się cenią)??
  •    
       

    #2
    Odp: Wszystko o rozwodzie

    Jeżeli jesteście w stanie rozwiązać małżeństwo polubownie, to wszystko można załatwić już na pierwszej rozprawie. Majątek i opiekę nad dzieckiem możecie ustalić samodzielnie, w cywilizowany sposób. Po co do tego mieszać sąd?
    Pozew też można złożyć samodzielnie, w sieci jest sporo gotowych wzorów, jak chociażby ten tutaj: http://pozeworozwodblog.pl/wzor-pozwu-o-rozwod/ (tam na dole po lewej stronie w pdf).
    Wszystko można załatwić, tylko obie strony muszą mieć ku temu wolę.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wszystko o rozwodzie

      Takich szybkich i przyjemnych spraw rozwodowych zwykle nie ma . Często postępowanie trwa długo i nie należy do przyjemnych. Grunt to wspomóc sie wiedza, doświadczeniem i spokojem prawnika. Choćby Pawła Budrewicza z Warszawy. Wystarczy przejrzeć o nim opinie, by się przekonać, że warto. Poświęca się sprawie i doradza na każdym jej etapie. Zwykle wygrywa.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wszystko o rozwodzie

        A może warto jeszcze zawalczyć o swoje małżeństwo...

        Nie proponuję, ale proszę, pojedźcie: http://www.spotkaniamalzenskie.pl/pl...zenstw/terminy

        Niejedni, byli już w trakcie rozwodu, pojechali i dziś są nadal szczęśliwym małżeństwem!

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wszystko o rozwodzie

          Jeśli uda się to małżeństwo uratować to próbujcie, nie ma sensu rozbijać rodziny jeśli nadal się kochacie ale np problemy was przerastają.
          Jeśli chcecie się rozwieść polubownie to sąd pewnie orzeknie rozwód za porozumieniem stron, dziecko zostanie z mamą a tata będzie mógł je regularnie odwiedzać i zostaną mu zasądzone alimenty.
          Jednak na Twoim miejscu skonsultowałabym się prawnikiem chociażby tym z Wrocławia - http://bergtraum.eu/ Już nie raz słyszałam, ze rozwód miał być polubowny, wszystko ładnie pięknie a później okazuje się że mąż lub żona chce ogołocić małżonka ze wszystkiego. Dlatego lepiej się zabezpieczyć na wszelki wypadek.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wszystko o rozwodzie

            To wszystko zależy od konkretnej sprawy, każda jest inna i do każdej z osobna inaczej zabierają się adwokaci, myślę, że najlepiej będzie jeśli po prostu nawiążesz kontakt z kancelarią adwokacką.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wszystko o rozwodzie

              Wszystko zależy na ile strony się porozumiały jaki sędzia będzie prowadził sprawę. Tak czy inaczej jeśli macie prawnika to sprawa powinna pójść dużo szybciej jak chcesz walczyć warto mieć już prawnika dobrego. W Warszawie mecenas Budrewicz człowiek, który potrafi wysłuchać i poprowadzić sprawę w taki sposób, żeby zakończyła się pomyślnie.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wszystko o rozwodzie

                nie będę na forum pisać za dużo o swoich prywatnych sprawach, ale powiem, że łatwo nie było i sama sięgnęłam po jednego z lepszych adwokatów. Mnie wspierała adwokat Monika Kitscha-Kwasiborska z Łodzi, która specjalizuje się w takich sprawach i chyba tylko dlatego wszystko dobrze się skończyło

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wszystko o rozwodzie

                  Napisane przez emmaz Pokaż wiadomość
                  Ile trwa rozwód jeżeli nie sąd nie znajdzie winy w żadnej ze stron? Komu zwykle sąd przyznaje prawo do opieki nad dzieckiem? Jak załatwić kwestię alimentów? Czy taki wniosek o rozwód można złożyć samodzielnie (bez adwokata - wiadomo jak się cenią)??
                  Złożyć można, ale jak zależy Ci na szybkim przebiegu procesu i możliwie korzystnym rozstrzygnięciu to bez prawnika bym się nie pojawiał, szczególnie tam gdzie chce się opiekę nad dziećmi i alimenty. Wpisz sobie mecenas Budrewicz działa on w regionie warszawskim, ale jest bardzo skuteczny i co ważne nastawiony na walkę do końca. Tutaj można wyczytać więcej.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wszystko o rozwodzie

                    Ja nie mogłam się totalnie dogadać z moim pierwszym mężem....Szczególnie po tym jak pojawiło się dziecko. On nie radził sobie z tą rolą i ciągle się ze sobą kłócilismy. Nie byliśmy w stanie się dogadać i cierpiały na tym nasze dzieci bo przecież widziały te kłótnie i to nie wpływało na nie dobrze ;/

                    W końcu podjęliśmy decyzję o rozwodzie ale jestem zadowolona bo dzieki temu jest spokojniej.Mieszkamy osobno ale dzieci raz spędzają czas u mnie , raz u niego. Był to rozwód bez orzekania o winie. Na stronie znajduje się sporo artykułów w temacie:
                    http://szybkirozwod.net.pl/

                    Polecam sobie poczytać.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Wszystko o rozwodzie

                      Ja miałam bardzo męczącą sprawę rozwodową, nie chcę już nawet o tym myśleć. Każdego przestrzegam przed rozwodem z orzekaniem o winie, Jeśli nie musicie, nie decydujcie sie na to rozwiązanie. To wyciąganie brudów i zeznania osób, które kiedyś były przyjaciółmi są totalnie upokarzające. Już nigdy bym sie nie zdecysdowała na orzekanie o winie. Lepiej się dogadać. Wtedy niestety poniosły mnie emocje i chciała sie zemścić na mężu, który mnie zdradził. Teraz wiem, że trzeba było go wywalić z domu i się nie szarpać. Rozstać się i tyle. Byłoby łatwiej i szybciej.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Wszystko o rozwodzie

                        Jakby któraś z Was szukała dobrego prawnika od rozwodów z Łodzi, mogę polecić Panią mec. Magdalenę Chróścielewską, prowadzi kancelarię przy Al. Kościuszki 98/5. Jest rzetelna, potrafi doradzić najlepsze wyjście, nawet z trudnej sytuacji. Warto wziąć pod uwagę jej kancelarię.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Wszystko o rozwodzie

                          W kwestii rozwodów polecam poczytać tego bloga:
                          http://kobieta-przed-rozwodem.pl/
                          Jestem sporo informacji na temat sytuacji rozwodowych. Zdecydowanie warto poczytać.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Wszystko o rozwodzie

                            W kwestii spraw związanych z rozwodem polecam zajrzeć tutaj sprawa rozwodowa szczecin. Znajdziesz pod tym linkiem dużo informacji na temat przebiegu oraz spraw formalnych związanych z rozwodem. Polecam również tą kancelarię, która udostępniła te informacje ponieważ bardzo mi pomogli wiele razy

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wszystko o rozwodzie

                              Zgadzam się z opinią, że rozwód z orzekaniem jest trudny i nie ma co się na niego decydować, o ile w małżeństwie nie było naprawdę złych rzeczy. Ja jednak wolałabym na Twoim miejscu sama takiego wniosku nie pisać, adwokat zawsze pomoże, żeby sprawę załatwić jak najszybciej i najprościej, bez zbędnego szarpania. Adwokat Sztubecka jest popularna, u nas w biurze koleżanka korzystała z jej porad i o dziwno nie kosztowało ją to wiele, a z tego co opowiadała opłacało się. Chociaż tam nie chodziło o rozwód konkretnie tylko chyba alimenty

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X