Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wspaniała teściowa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wspaniała teściowa

    W tym miejscu zamieszczamy odpowiedzi na pytanie: Jakie relacje łączą Cię z teściową?

    Czekamy na ciekawe wypowiedzi. Za każdą opublikowaną historię ze zdjęciem płacimy 75zł.
    Prosimy zamieszczać zdjęcia w formacie jpg o rozdzielczości 300 dpi i podstawie 15 cm.

    Przed przystąpieniem do konkursu prosimy przeczytać regulamin >>

  •    
       

    #2
    Odp: Wpaniała teściowa

    Czasami żartuję, że im większa odległość dzieli nas od teściów, tym lepiej układają się między nami a teściami stosunki
    Mieszkamy dość daleko tak od jednych, jak i od drugich rodziców. I rzeczywiście z teściami, a szczególnie z teściową, mam dobry, serdeczny kontakt.
    Tak było i przed pojawieniem się dziecka, po urodzeniu się Marka nasza sympatia jeszcze bardziej się umocniła.
    Moja teściowa jest zaprzeczeniem tej wstrętnej teściowej, znanej z kawałów.
    To ona bardzo pomogła mi tuż po porodzie - za co będę jej dozgonnie wdzięczna.
    I - co najważniejsze - uwielbia swojego wnuczka, obsypuje go prezentami i (odrobinkę) go rozpuszcza; no ale w końcu od tego są dziadkowie
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wspaniała teściowa

      Powiem szczerze,że Moja Teściowa jest wspaniała.Jest dla mnie jak mama ;] mogę z nią porozmawiać o wszystkim i dzieli się ze mną cennymi radami ;] Na niej mogę zawsze polegać,jeżeli chodzi o mnie i o jej cudowną wnuczkę ;] Na szczęście mieszkamy ok kilometra od siebie i zawsze możemy się odwiedzać ;]
      Zawsze mówi,że jak będziemy potrzebować czegoś,to zawsze możemy się zwrócić ;]

      Pozdrawiam

      Załączam zdjęcie ,które było robione dawno temu ;]
      Attached Files
      Last edited by Monisiiaa1991; 29-10-2010, 22:30.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wspaniała teściowa

        Moje relacje z teściową nie zawsze były takie jak obecnie. Gdy tylko wyprowadziliśmy się z rodzinnych domów do większego miasta, odległego o 40 km, były nieporozumienia i stwierdzenie,że uciekliśmy od rodziców, że nie chcemy z nimi mieszkać, choć było gdzie, itp.
        Nasze stosunki ociepliły się, gdy na świat przyszła nasza córeczka, a jej wnuczka. (po 8 latach wspólnego mieszkania)
        Teściowa świata poza nią nie widzi. I choć nie mieszkamy w bliskim sąsiedztwie, bo aż 40 km dzieli nas odległość, to teściowa i tak często nas odwiedza.
        Z początku było to męczące, ponieważ uznała ,że nie dam rady sama opiekować się córką (mój mąż jest inwalidą 1 grupy i porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego) i spędzała u nas całe dnie.
        Jednak w miarę upływu czasu, gdy Julcia była trochę starsza (teraz ma 2 latka) to odwiedza nas tylko, gdy ją o to poproszę. Telefonuje za to często z pytaniem, czy czegoś nam nie potrzeba i oczywiście zawsze podkreśla,że gdy tylko zajdzie potrzeba opieki nad Julą to ona natychmiast przyjeżdża. Można na nią liczyć, jest emerytką i ma mnóstwo wolnego czasu. Ciągle powtarza, gdybyśmy mieszkali bliżej, to ona mogłaby wychowywać Julcię, nie musiałaby chodzić do żłobka. ..Ja natomiast uważam, że żłobek tylko służy mojej córeczce, która świetnie się rozwija, nie choruje zbyt często, za to zna już kilka piosenek i wierszyków, mnóstwo zabaw i z chęcią idzie do żłobka, a ja mogę spokojnie pracować, podobnie jak mój mąż. Dlatego też dobrze jest jak jest i to sobie cenię. Dołączam zdjęcie Julci z teściową
        Attached Files
        Last edited by Agusia2; 31-10-2010, 09:38. Powód: dodanie zdjęcia

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wspaniała teściowa

          Z moją teściową znamy się już prawie 3 lata, a ja wciąż odkrywam ją na nowo. Nasze początki były wyjątkowo trudne, gdyż mój mąż, jak i większa część jego rodziny to muzułmanie, mieszkający na stałe w stolicy Bośni i Hercegowiny. Nie dziwi więc fakt, że jako chrześcijanka-Polka obawiałam się odrzucenia i pogardy z ich strony. To właśnie wtedy moja teściowa jako pierwsza wyciągnęła do mnie pomocną dłoń, jakby instynktownie wyczuwając mój paniczny strach. Wszystkie bariery światopoglądowe, kulturowe i obyczajowe runęły w jednej chwili do tego stopnia, że to właśnie Ona jako jedna z pierwszych powitała na sali porodowej naszą nowo narodzoną córeczkę :-) Mimo iż wychowała pięcioro swoich dzieci nigdy, ale to nigdy, nie próbowała ingerować w wychowanie wnucząt.

          Zawsze uśmiechnięta, pełna energii, zrozumienia, o niewyobrażalnych pokładach cierpliwości - taka właśnie jest! A jej kuchnia... palce lizać! Myślę, że wiele drogi przede mną aby choć trochę przybliżyć się do Jej autorytetu.
          Attached Files
          "Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka."
          — Alighieri Dante





          Skomentuj


            #6
            Odp: Wspaniała teściowa

            Hej! Moja dokładnie jest taka jak w tytule. Zawsze służy pomocą jest zawsze otwarta, uśmiechnieta. Ze wszystkimi żyje w zgodzie i nie zna wyrazu kłótnia. Nigdy nie wtrąca się w nasze życie ani nie narzuca swoich rad w wychowywanie dzieci. Zawsze moge na nią liczyć i jak mam jakiś problem to wiem że razem znajdziemy rozwiązanie. Raz w tygoniu ma zwyczaj dzwonienia i pytania się czy wszystko w porządku, czy dzieci zdrowe.
            Ona często powiada " ja się nie wtrącam w życie moich dzieci bo chce żeby byli szczęśliwi" pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: Wspaniała teściowa

              Ja i moja teściowa jesteśmy niczym przeciwległe bieguny. Różni nas pogląd na życie, wychowanie, karierę zawodową,hierarchia wartości i stosunek do innych spraw. Moja teściowa należy do osób, z którymi trudno się porozumieć, o czym świadczy fakt, że niestety nie ma żądnych przyjaciół. Mimo wielu różnic, łączy nas chyba tylko jedno (ale najpiękniejsze)- miłość do Antka. Jestem wdzięczna teściowej, że pomogła mi w pierwszych tygodniach życia, często zabierając wnuczka na spacery, czasami zostając z nim w domu pod moją nieobecność. I mimo, że często nie zgadzam się z tym co mówi i myśli, że wielokrotnie prowokuje mnie swoim zachowaniem, zawsze mam na uwadze dobro synka. Najważniejsze, żeby Antek czuł miłość babci i mocno ją kochał. Między dorosłymi różnie bywa, nie zawsze kolorowo- ale dzieci nigdy nie powinny tego odczuć.
              Attached Files

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Wspaniała teściowa

                Ja mamy nie mam od 9 roku życia...od pierwszego spotkania z teściową wiedziałam że jest super kobietą.Otworzyłam sie jej już za pierwszym razem a nie łatwo mi z kimkolwiek rozmawiać o moim życiu tym bardziej z obcą dla mnie wtedy osobą!!Z nią mogę o wszystkim i o niczym gagdać.Tylko ciężko mi sie przełamać i zacząć mówić do niej mamo...może dlatego że nie miałam prawie przez całe życie do kogo tak mówić.To zbyt piękne...Babcią też jest kochaną.Marcelem mogła by sie całymi dniami zajmować.
                Attached Files
                ANIA I RAFAŁ

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Wspaniała teściowa

                  Tyle się słyszy, że teściowa to najgorszy wróg. U mnie jest wręcz przeciwnie. Po ślubie zyskałam drugą mamę. Zawsze mogę na nią liczyć. Potrafimy się dogadać, w ogóle rozmawiamy godzinami. Nigdy nie przypuszczałam, że mogę tak dobrze trafić. Kiedy mam problem mogę się do niej zwrócić, a ona doradza mi z uśmiechem na twarzy. Szczerze, to się bałam jak to będzie z teściową pod jednym dachem. W końcu to ja po ślubie się do niej wprowadziłam, a jej dom to także jej zasady. Lecz nie było, a dokładniej nie jest źle. Nie kłócimy się, choć nadal każda ma swoje zdanie na dany temat i jesteśmy bardzo uparte. Wręcz mam w niej swoje oparcie. Kiedy czasem nie potrafię się dogadać z mężem, ona staje po mojej stronie i to bardzo mi pomaga, bo wiem że w trudnych sytuacjach nie jestem sama. Nawet uratowała życie naszej córeczce. Nie zapomnę jej tego do końca życia. Malutka przestała oddychać, ja byłam bezradna nie wiedziałam co robić, a ona wzięła ją na rączki i dalej nie pamiętam. Ale po chwili mała zaczęła płakać i oddychać. Od tamtej chwili wiem, że zawdzięczam jej wszystko. Dla mnie zawsze będzie wspaniałą teściową.
                  Attached Files

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Wspaniała teściowa

                    Skromna,ciepła i szalenie naturalna..Już podczas pierwszego spotkania oczarowała mnie swoją dobrocią i dobrodusznością.Jej miły,subtelny głos,jakim zwracała się do swoich dzieci i wnucząt,rozchodził się po moim ciele przyjemnym dreszczem.Biła z niego ogromna troska i miłość...Do swojego rodzinnego grona przyjęła mnie z niesamowicie szczerą serdecznością.Niemalże natychmiast otworzyła dla mnie swoje gorące serce.Zamieszkałam w nim obok Jej ukochanej trójki dzieci i pięciorga wnucząt.Od samego początku traktuje mnie jak córkę.Prawdziwą,bilogiczną córkę..Kocha mnie jak dziecko.Swoje dziecko.
                    Energii i owrodzonego optymizmu nie pozbawiła Jej nawet ciężka choroba i chemioterapia.Mimo bólu i cierpienia,zawsze gotowa do pomocy i wielu poświęceń.Zawsze uśmiechnięta.Moja teściowa.Moja druga mama...
                    Attached Files
                    Last edited by ewelka21; 25-11-2010, 17:48.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X