Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabobony

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Zabobony

    również w ciaży nasłuchałam jak i naczytałam sie o zabobonach, jest tego sporo, ale patrzyłam na nie z przymrużeniem oka bo by człowiek zwariował i nigdzie się nie ruszył w obawie o zło czyhające na mnie i maluszka

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Zabobony

      Nie znoszę zabobonów chyba , że ktoś je opowiada by sie pośmiać, najgorzej jak się widzimy z jakąs starszą ciotką która zaraz nam wymyśla, nie rób tak, nie noś tego, bo to bo tamto ... Albo teksty nie noś łańcuszka bo dziecko urodzi się takie i to będzie twoja wina. masakra

      Skomentuj


        #18
        Odp: Zabobony

        Nie noś łańcuszków mówią a później jak się okaże że coś nie tak to jeszcze wpędzają w poczucie winy Masakra wysłuchiwać tego wszystkiego

        Skomentuj


          #19
          Odp: Zabobony

          Ja znam np zabobon,ze do pierwszego roku życia nie wolno dziecka przestawiać do lusterka bo bedzie sie jakac...
          A do chrztu to już w ogóle bo bedzie miało diabła w sobie takie czasami śmieszne zabobonny są xD

          Skomentuj


            #20
            Odp: Zabobony

            Napisane przez patka_m89 Pokaż wiadomość
            Ja znam np zabobon,ze do pierwszego roku życia nie wolno dziecka przestawiać do lusterka bo bedzie sie jakac...
            A do chrztu to już w ogóle bo bedzie miało diabła w sobie takie czasami śmieszne zabobonny są xD
            tego o lustrze to nie słyszałam - hehe to nasza panna cały czas do lustra kuka wystarczy ja ubrać a ona leci do szafy i patrzy jak jest ubrana -

            Skomentuj


              #21
              Odp: Zabobony

              Moje dzieciaki też w lusterku tyle się oglądały Albo zanim dziecko do chrztu nie pójdzie aby nie wychodzić z nim z domu

              Skomentuj


                #22
                Odp: Zabobony

                hehe no to niezłe te zabobony, chociaż mi jakby ktoś powiedział że będzie miało djabła w sobie to bym powiedziała że przynajmniej da sobie radę w życiu nie wychodzić z dzieckiem do chrztu? a co z dziećmi nie chrzczonymi w ogóle? Przecież nie wszyscy sa wierzący

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Zabobony

                  Ja w ciąży skompletowałam wyprawkę, chodziłam do fryzjera, patrzyłam przez judasza i moje dziecko urodziło się zdrowe i śliczne. Nie jest rude ani nie ma zeza Poza tym katolicy nie powinni wierzyć w zabobony.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Zabobony

                    haha ja też w ciaży kompletowałam wyprawkę, no bo jak inaczej jak dziecko się urodzi i dopiero chodzić i kupować ? wtedy to dzieckiem trzeba się zajmować. Tak smao patrzyłam przez judasz Ja tam w zabobony nigdy nie wierzyłam i nie mam zamiaru

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Zabobony

                      jeden z zabobonów mówi żeby nie wiązać spodni, apaszek, pasków itp. żeby dziecko nie było obwinięte pępowiną . Ja nie wiązałam a kruszynka jest obwinięta

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Zabobony

                        W ciąży nie wolno obcinać ani farbować włosów, bo po strzyżeniu dziecko będzie miało „krótki rozum” (czyli będzie niezbyt mądre), a po farbowaniu urodzi się rude

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Zabobony

                          Ciężarnej nie wolno patrzeć na ludzi nieurodziwych, bo dziecko będzie nieładne. Ta sama zasada dotyczy... osób o innym kolorze skóry!

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Zabobony

                            kolejny zabobon
                            Gdy ciężarna oparzy się albo przestraszy nie może dotykać dłonią swego ciała, bo w miejscu w którym się dotknie, jej dziecko będzie miało znamię

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Zabobony

                              Temat ciążowych zabobonów to studnia bez dna. Nie można np. wywieszać prania po zachodzie słońca, bo złe moce odmienią dziecko. Przyszła mama nie powinna siadać po turecku, ponieważ dziecko będzie miało krzywe nóżki.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Zabobony

                                Dziecko będzie nadmiernie owłosione, jeśli jego matka często ma w ciąży zgagę lub przytula się do włochatego psa, a łyse – jeśli się depiluje

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X