Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Bazar informacji
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-05-2010, 14:30
KATARZYNEK1975 KATARZYNEK1975 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
KATARZYNEK1975.polki.pl

Miasto: Urzut
Domyślnie Prezent na 1 komunię

WITAJCIE.Jest czas komunii.ostatnio byłam i jestem w szoku co dzieci dostają na prezenty.oprócz pieniędzy i to nie byle jakich dostają prezenty np.mała sztabka złota,gokardy,skutery,laptopy.jeśli teraz taki prezent to co na 18-samochód? co o tym myślicie?nie każdego stać na takie prezenty.moim zdaniem to trochę przesada.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-05-2010, 18:45
Aniinka Aniinka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

Domyślnie Odp: Prezent na 1 komunię

dla mnie to głupota, aż słów brak żeby określic to co sie teraz dzieje

my teraz tez idziemy na komunię, w niedzielę, mieliśmy problem z prezentem, ale ustaliliśmy, że zrobimy zrzutę w kilka rodzin i kupimy małej komputer, bo nie ma. to gdzieś wyjdzie ze 150 zł od jednej rodzinki.

uważam, że powinno kupować się prezenty skromne i takie typowo komunijne, zegarki, rowery, mega prezent nie powinien byc w tym dniu najważniejszy

"Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-2010, 16:37
gliniu's Avatar
gliniu gliniu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gliniu.polki.pl

No, ale z drugiej strony dla niektorych samochod może byc prezentem skromnym. Jak kogoś stac, bo w zyciu pracował na to, to wedlug mnie moze nawet kupic dziecku samolot.

Ja jednak gdybym miala tyle pieniedzy to wrucilabym na jakąś lokate dla dziecka, bo za parenascie lat moga mu sie przydac, gdy bedzie szukało własnego mieszkania
Nieprzeczytane 21-05-2010, 17:38
Presandra Presandra jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Presandra.polki.pl

Moja młoda dostanie netbooka i kilka książek. Prezent jest składkowy i przemyślany. Chcemy, żeby rzeczywiscie był przydatny. Na pewno strasza siostra też będzie korzystać. Lokata to prezenta raczej dla siebie niż dla dziecka. Pamiętam, jak nienawidziłam dostawać ubrań, a dorośli się tak cieszyli...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2010, 14:53
ewelka21's Avatar
ewelka21 ewelka21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Zdjęcia: 434

Myślę,że każdy powinien podarować to,na co go stać..
Za dwa lata czeka nas komunia chrześnicy mojego męża.Już teraz zastanawiam się nad prezentem,ponieważ ona ma już chyba wszystko..to dla nas duży problem.

Myślę,że rodzice powinni tłumaczyć dziecku,że komunia św.jest prezentem sama w sobie.Prezentem od Boga.Powinni uświadomić dziecko,że nie należy kojarzyć jej z prezentami a duchowym przeżyciem..
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-2014, 20:24
dyt dyt jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
dyt.polki.pl

Dokładnie i to głównie my dorośli sprawiamy, że zwracamy uwagę na to jakie dziecko dostanie gadżety ... i można coś takiego kupić, ale też trzeba pamiętać, żeby podkreślić istotę tego dnia.
Załączone Grafiki
File Type: jpg pamiatka_komunii_chleb_wino_600x600.jpg (93.5 KB, 1 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-2015, 09:15
markiza99 markiza99 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
markiza99.polki.pl

Ja mam w następnym roku komunię chrześniaka. I faktycznie uważam że to takie święto że nawet Biblia bedzie dobrym prezentem. Każdy daje tyle na ile go stać. Ja postanowiłam założyć lokatę dla Młodego- wiem, że to brzmi strasznie dorośle ale znam realia. Gotówka się rozejdzie a lokata jednak na przyszłość mu się przyda Na razie jestem na etapie szukania najlepszych ofert i jedna już mi się spodobała https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych . Jest naprawdę spory wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-03-2017, 15:03
amelinka33 amelinka33 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
amelinka33.polki.pl

A może jakaś ładna biżuteria?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-2017, 02:45
balowapani balowapani jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
balowapani.polki.pl

Też jestem zdania że dzieci teraz dostają stanowczo za duże i za drogie prezenty... Z resztą nie tylko prezenty ale też rodzice przesadzają bo jak widziałam ostatnio zdjęcia jak rodzice wynajęli limuzyne dla córki na komunie to rece mi opadły i te wszystkie prezenty są przy tym absurdzie i tak małe. Kiedyś dziecko dostało zegarek czy łańcuszek i zadowolone było a teraz co? Wymogi wzrosły czy co? Ja mam chrześnice ale też myślę raczej nad jakimś srebrnym łańcuszkiem z medalikiem. Na http://ankabizuteria.pl/ widziałam bardzo ładne. Skromne i idealne na taką okazję. Ja rozumiem że dzieciom apetyt rośnie w miare jedzenia ale nie przesadzajmy z prezentami prosze Was..
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-10-2017, 12:33
wiolka34 wiolka34 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
wiolka34.polki.pl

To prawda, że komunie teraz to istne szaleństwo. Już nie wystarczy obiad w domu, tylko trzeba znaleźć dobrą restaurację (http://www.swietlik.bytom.pl/imprezy/komunie.html), gdzie można tą komunię. A prezenty stają się naprawdę zbyt kosztowne... Laptopy, smartfony.. Kiedys wystarczył rower, zegarek czy złoty wisiorek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania