Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20-12-2009, 10:31
biedronka-29 biedronka-29 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
biedronka-29.polki.pl

Zdjęcia: 16
Domyślnie Trzymanie główki u noworodka

Drogie Mamusie! Kiedy dziecko powinno umieć unosić główkę leżąc na brzuszku????Mój mały ma 2 miesiace i nie umie dobrze unosić główki, zarzuca ją jakby, kiedy leży na brzuszku. Lekarka powiedziała, ze może mieć wiotkosć mięsni, skierowała na usg główki i jakieś cwiczenia rehabilitacyjne, bo mały ma krzywą oś ciała. Jestem załamana. Powiedzcie, kiedy Wasze maleństwa zaczeły dobrze trzymać główkę. Dodam, ze mały leżąc na pleckach wciaż fika, jest bardzo energicznym dzieckiem. Może to moja wina bo rzadko kładłam go na brzuszku. Czy ktoś z Was miał podobne problemy??
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2009, 10:36
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie Odp: Trzymanie główki u noworodka

Witaj.O ile się nie mylę to pisałas o problemach neurologicznych swojego synka i tu tkwi przyczyna,pewnie ma wzmożone lub słabe napięcie mięśni.Miałam ten problem z córeczką,po pierwsze nie lubiła lezeć na brzuszku po drugie miała słabe mięsnie kręgosłupa i ciężko jej było unosić główkę.po rehabilitacji wszystko wróciło do normy.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2009, 11:19
biedronka-29 biedronka-29 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
biedronka-29.polki.pl

Zdjęcia: 16

Co do problemów neurologicznych to faktycznie pisałam, ze zaobserwowałam, ze podczas snu mały cały drżał przez kilka sekund. Od tamtej pory drżenia się nie pojawiły. A ile tygodni miała Twoja córeczka, kiedy zaczęła podnosić prawidłowo główkę? Mam nadzieję, ze u nas nie jest jeszcze za późno i rehabilitacja pomoze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20-12-2009, 17:21
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Córeczka zaczęła podnosić główkę w pozycji na brzuchu chyba dopiero w 4 m życia,natomiast jak nosiłam ją na ręku to trzymała główkę już w 3 miesiącu.

Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2015, 18:14
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Zdjęcia: 2

mi trzymanie główki przy pierwszym dziecku wychodziło jakoś naturalnie, akurat tego się nie bałam od razu wiedziałam jak trzymać chyba z filmów ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 08:18
emmaz's Avatar
emmaz emmaz jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
emmaz.polki.pl

Każde dziecko rozwija sie inaczej. Jeśli jednak widzimy,ze wykazuje objawy, które mogą wskazywać na problemy natury neurologicznej to powinniśmy praktycznie od razu wybrać się z dzieckiem do lekarza.

Kilka informacji o tym jakie neurologiczne objawy powinny wzbudzić nasze podejrzenia znajduje się na tej stronie:
http://zdrowie.pkt.pl/porady-medyczn...a-podejrzenia/

Przykładem jest utrzymująca się asymetria, czyli dziecko wygina się nadmiernie w jedną stronę, korzysta tylko z jednej rączki, wygina się w łuk do tyłu. W pierwszych tygodniach życia asymetria nie jest niczym nienormalnym, ale jeśli jest ona znaczna i utrzymuje się dłużej, warto udać się do neurologa dziecięcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania