Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

    Oczywiste jest że jak jest lato to i lody muszą być? Ale lody to niestety mieszanka tłuszczu i cukru. Dawać dzieciom lody czy nie? Moje dziecko praktycznie codziennie je lody na patyku, z reguły śmietankowe. Za sorbetami niestety nie przepada!
  •    
       

    #2
    Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

    Dawać! Co to za lato bez lodów Ja myślę ze jak je lody raz dziennie to to jest taka optymalna dawka, lepsze te lody niż inne słodycze więc zamiast słodyczy niech je lody. Moja córka też je codziennie po jednym lodzie, ale już w ciągu dnia żadnych innych słodyczy

    Skomentuj


      #3
      Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

      Ja też jednak jestem zdania, że trochę lodów dziecku nie zaszkodzi, zwłaszcza latem
      Ale co do lodów z podejrzanych bud, to nie ryzykowałabym za bardzo (wiadomo, to różne salmonelle i inne mozna załapać).
      Ale co do lodów na wakacjach i innych rzeczy, na które trzeba patrzeć, to polecam lekturę darmowego czasopisma Mój Przedszkolak (numer za friko można tutaj pobrać) - tam jest teraz cały dział właśnie związany z wakacyjnym jedzeniem, lodami, zatruciami itd.
      Wiedza warta uwagi.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

        Nadszedł czas upałów i lody wydają się znakomitą przekąską, która nas ochłodzi. Jednak powinniśmy je traktować na równi ze słodyczami. Zawierają one sporą dawkę cukrów prostych oraz dodatków chemicznych w postaci barwników, aromatów i innych polepszaczy. Dlatego też zalecam, aby nie podawać często lodów dzieciom. Raz dziennie to stanowczo za dużo.
        Lepszą alternatywą dla naszych pociech jest mrożony jogurt. Można go serwować z różnymi dodatkami jak owoce, czekolada czy płatki owsiane. Ten rodzaj deseru polecam nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym.
        A może któraś z mam ma dobry przepis na lody domowej roboty?
        Dyplomowany Dietetyk
        Yánsè Poradnia dietetyczna

        Zapraszam na nasze strony!
        www.yanse.waw.pl
        Facebook

        Skomentuj


          #5
          Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

          A jakie lody dla dziecka z nietolerancja laktozy ?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

            Myślę, że można porobic takie sorbety kolorowe. Tzn zmiksowane owoce i po kolei mrozić różne kolory w kubeczkach po danonkach np. Takie na gęsto przeszły i oczywiście musza być słodkie. Ale mam pytanie czym dosładzać? Cukier - nie bardzo, miód zmienia smak...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

              Jak maluszek mi sie urodzi, to będę chciała jak najdłuzej powstrzymywać siebie i jego przed słodyczami w tym lodami - takie rzeczy to im później tym lepiej

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                Napisane przez cwiklak Pokaż wiadomość
                A jakie lody dla dziecka z nietolerancja laktozy ?
                Najlepiej sorbety! Są nawet teraz specjalne wersje lodów wege więc można zawsze zapytać co dokładnie jest w środku
                Zostań Rodzicem

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                  Zgadzam się z patrycją88

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                    lody wege? co to za nowości? gdzie można akie spotkać?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                      Słodycze jak najpóźniej, ale zawsze można coś porobić samemu. Sorbety chyba jednak najszybciej i najprościej.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                        też tak myslę, ja jestem raczej taka naturalna...nawet teraz ziółka eko piję z baby and mama med i wolę to niż inne rzeczy więc ze słodyczami i innymi takimi niepotrzebnymi rzeczami - cóz raczej jak się da to będziemy unikac

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                          Pewnie trzeba bedziei tak wreszcie pozwolic, ale poki co trzeba wytrzymac ile sie da

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                            Silą rzeczy kiedyś trzeba będzie dać słodkości. Myślę też, że wszystko dla ludzi, oczywiście z umiarem. Jeżeli dziecko raz na jakiśczas zje slodycza, nic złego się nie stanie. Trzeba to jedynie kontrolować.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Co z tymi lodami? Dawać dziecku czy nie?

                              Jakiś czas temu byliśmy z małą na kontroli, z tego co najgorsze okazują sie cukierki i wszystko co najbardziej oblepia ząbki, prawda jest taka, że nie każdy maluch chętnie myje ząbki, dlatego ze słodkości najbardziej preferuje ciasta domowej roboty wiem co jest w środku a słodkość sama dopasowuje.

                              Lody... juz po sezonie można by rzec jednak tak jak piszecie wszystko dla ludzi ale z umiarem, latem stosowaliśmy w formie nagrody po przebytych badaniach chociażby pobraniu krwi.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X