Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serki homogenizowane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Serki homogenizowane

    Naczytałam się że to samo zło, reklamy natomiast twierdzą że bez nich kości mojego dziecka prawidłowo się nie wykształcą. Próbowałam zastępować zmiksowanym twarogiem z owocami ale to nie przeszło. Najpyszniejsze wg. mojego dwuletniego dziecka to te z pudełeczka. Czy znacie jakieś przepisy aby smak był zbliżony do tego serka z pudełeczka (wpadłam tez na to że przekładałam do pudełeczka zmiksowany twaróg ale dziecko me się nie nabrało)? i czy rzeczywiście serki homogenizowane są aż tak niewłaściwe dla małych dzieci ?
  •    
       

    #2
    Odp: Serki homogenizowane

    Wydaje mi się że jeśli dziecko jada je sporadycznie to nie ma co szaleć z nadwrażliwością, lepszy taki serek niż np. kg żelków

    Skomentuj


      #3
      Odp: Serki homogenizowane

      Witam serdecznie!
      Sklepowe setki homogenizowane nie stanowią, aż takiego zagrożenia. Ich wadą jest to, ze zawierają dużo syropu glukozowo-fruktozowego i dodatkowo są jeszcze dosładzane. Oczywiście jest to bardzo niekorzystne, ponieważ wprowadzają niepotrzebne kalorie do diety dziecka. Poza tym serki są zagęszczane żelatyną oraz skrobią, a ich smak jest wynikiem dodatku sztucznych aromatów. Twaróg sam w sobie nie jest też najlepszym źródłem wapnia. Za to jest dobrym źródłem białka, ważnym dla prawidłowego rozwoju małego organizmu.
      Z mojej strony mogę zaproponować, aby twaróg zmiksować z owocami i małym dodatkiem słodkiej śmietanki. Taki serek powinien mieć lepszą konsystencję oraz zachęcić malucha smakiem. Jeśli deserek będzie mało słodki można dodać łyżeczkę miodu. Warto też przygotować serek o smaku biszkoptowym. W takim przypadku owoce zastępujemy biszkoptami. To sprawia, że serek jest słodki i nie trzeba go dosładzać..
      Zachęcam do eksperymentowania ze smakami. Być może Pani dziecku zasmakuje serek o smaku kakao lub z wiórkami kokosowymi.
      Życzę powodzenia z małym krytykiem kulinarnym!
      Dyplomowany Dietetyk
      Yánsè Poradnia dietetyczna

      Zapraszam na nasze strony!
      www.yanse.waw.pl
      Facebook

      Skomentuj


        #4
        Odp: Serki homogenizowane

        moje dziecko nie wyżyłoby bez serków

        Skomentuj


          #5
          Odp: Serki homogenizowane

          Raz na jakiś czas chyba nie zaszkodzi, nie ma co fisiować

          Skomentuj


            #6
            Odp: Serki homogenizowane

            Wystarczy takich serków dziecku nie dawać i nie będzie problemów ze zjadaniem naturalnych domowych twarożków.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Serki homogenizowane

              Ja stosuję metodę na "potajemne przemycanie" kiedy moja córka rozpoczynała przygodę z twarogiem i nie była do końca do niego przekonana, mieszałam ziemniaki z niewielką ilością twarogu i łyżeczką śmietany z zjadała z obiadem, tak kilka razy. Kiedy przekonała się do sera, teraz tworzę desery na jego bazie, łączę z owocami. Dzisiaj pomimo, że lubi maliny, nie miała ochoty na nie, a z twarogiem i śmietaną, zjadła z uśmiechem na buzi

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Serki homogenizowane

                Ja czasem daję serki bo dzieci lubią bardziej serki niż jogurty
                Jeśli jogurt to naturalny zmięszany z owocem a serki homogenizowane waniliowe

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Serki homogenizowane

                  U nas serki homogenizowane super sie sprawdzają do nadziewania naleśników,
                  dla starszych dzieci można przygotować z nich mini serniczki z galaretkami

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Serki homogenizowane

                    U mnie córeczka lubi deserki zrobione z serków. Czasem robię takie deserki w pucharkach do lodów, albo w foremkach od babeczek. Bardzo ładnie wyglądają i wszystkim smakują

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Serki homogenizowane

                      O tak jako deserki również sie sprawdząją ,przecież i do masy do ciasta używam Przepysznie smakuje

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Serki homogenizowane

                        spróbuj zrobic z kolorowymi kostkami galaretki fajnie będą wyglądały a na pewno i maluchom posmakuje taki deser

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Serki homogenizowane

                          Ja właśnie mięszam serek z tężejącymi galaretkami i później wychodzi takie ptasie mleczko Wszystkim smakuje

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Serki homogenizowane

                            spróbuj je przełożyć samą galaretką taka z tężałą pocieta na kryształki lub przełożony serek tężejący z galaretką wówczas wyjdą fajne kolorowe paseczki

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Serki homogenizowane

                              tak też spróbuje Dzieci galaretkę w każdej postaci lubią

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X