Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Place zabaw

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Place zabaw

    ostatnio rozmowy o placach zabawa bardzo się ożywiły, bo i te place zabaw coraz bardziej atrakcyjne. Czy są jakieś badania, które wskazują jednoznacznie, że place zabaw mają bardzo duży wpływ na właściwy rozwój dziecka, zarówno ten fizyczny jak i emocjonalny??? I jaki czas spędzany na placach zabaw jest najbardziej miarodajny, tak aby dziecko było wybawione, "nabodźcowane" ale nieumęczone???
  •    
       

    #2
    Odp: Place zabaw

    sam plac zabaw niekoniecznie rozwija jakieś umiejętności ale już zabawa z innymi dziećmi rozwija bardzo.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Place zabaw

      sam plac zabaw- owszem-pod wzgledem motoryki- jesli sa fajne przyrzady do cwiczen

      Skomentuj


        #4
        Odp: Place zabaw

        Ja się w ogóle nie zastanawiam nad badaniami uczonych czy plac zabaw rozwija umiejętności dziecka czy nie rozwija. Co mi po ich opinii, które niejednokrotnie są wyssane z palca? Ja uważam, że jak najbardziej pozytywnie wpływa na rozwój psycho-fizyczny dziecka, więc ze swoim synkiem jesteśmy czestymi bywalcami placów zabaw. Mało tego, właśnie skończyliśmy z mężem urządzać małemu jego prywatny placyk w ogródku. Polecam takie rozwiązanie każdemu posiadającemu swój skrawek zieleni, niech dziecko spędza jak najwięcej czasu na powietrzu (inspiracji do wyposażenia placu zabaw można szukać np. na www.trampolinowo.pl).

        Skomentuj


          #5
          Odp: Place zabaw

          Mam podobne zdanie,place zabaw to ciekawe miejsce i zachęcam wszystkich rodziców aby jak najczęściej udawali się tam ze swoim dzieckiem,chodzi też o kontakt z rówieśnikami,
          Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 17-06-2014, 08:35.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Place zabaw

            Place zabaw bardzo rozwijają! Sama pamiętam jak się na nich bawiłam w dzieciństwie, dlatego ze swoim dzieckiem chodzę na plac zabaw tak czesto, jak to tylko możliwe,

            Skomentuj


              #7
              Odp: Place zabaw

              Każda mama na tyle zna swoje dziecko, ze wie jaki rodzaj aktywności fizycznej jest dla niego najlepszy i po jakich zabawach i po jakim czasie jest zmęczone, wystarczy obserwować swoje dziecko. Ja też mam ten komfort, ze mam na podwórku piaskownicę, huśtawkę i trampolinę ale oprócz świetnych zabawek dziecku niezbędni są współtowarzysze zabaw, dlatego place zabaw moim zdaniem są pod tym względem idealne i wiodą prym

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Place zabaw

                racja niektóre dzieci lubią karuzele a inne wolą tor z przeszkodami, trzeba jednak wiedzieć co lubi robić dziecko

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Place zabaw

                  Trzeba zawsze najpierw zrobić objazdówkę po wszystkich atrakcjach w okolicy, później będziemy wiedzieć co nasz milusiński najbardziej lubi )

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Place zabaw

                    A jak rodzice się rozwiją, towarzysko, nawiązuja nowe kontakty, wymieniają sie wiedzą...mogą pochwalić sie swoja pociechą, porównać umijętności. To doskonałe miejsce żeby poznac innych rodziców, zwłasza dla mam na ulopie dla których kontakty miedzyludzkie w tym czasie ograniczaja sie głownie do kontaktów z dzieckiem

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Place zabaw

                      Zgadza się,to także miejsce w którym zawiązują się nowe więzi rodziców i tworzą różne znajomości,place zabaw nie są czymś złym o ile faktycznie są to stabilne i solidne urządzenia do zabawy dla dzieci.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Place zabaw

                        Fakt, wyposażenie placów zabaw znacznie wpływa na ich atrakcyjność.
                        Ważne aby zabawki były zróżnicowane i dostosowane do dzieci w każdym wieku. Moje dzieci np. uwielbiają zabawki na sprężynie. Nie można ich wprost od nich oderwać. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest także, taka jakby tablica do rysowania kredami. Dzięki temu nie mamy już miliona różnych rysunków przed blokiem, a wszystko można podziwiać na placu zabaw.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Place zabaw

                          u nas place zabaw są wyjątkowo fajne, wszystkie blisko i jeszcze w dodatku zróżnicowane, i drewniane i metalowe i dla starszych i dla młodszych

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Place zabaw

                            Plac placowi nierówny! Na tym najbliżej naszego domu jakiś czas temu dołożyli sprzęt do ćwiczeń dla dorosłych. Te metalowe sprzęty między huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicą uważam za niebezpieczne dla maluchów.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X