Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak długo starałyście się o dziecko?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

    Napisane przez ann30_2015 Pokaż wiadomość
    My staramy się o dzidziusia od 10 miesięcy, na razie same porażki co miesiąc... Mam pewne problemy zdrowotne, z pracą też kiepsko a i moje nerwy pewnie mają jakiś wpływ, każdy miesiąc traktuję jako swoją osobistą porażkę...
    Od kilku miesięcy piję Inofem i też wiążę z tym sporą nadzieję. Zaczęłam ćwiczyć i nieco lepiej się odżywiać, mocno ograniczyłam alkohol.
    A jak w końcu zobaczę 2 kreseczki to chyba na kolanach do Częstochowy się wybiorę...
    Dziewczyny wspierajmy się i będzie łatwiej, na każdą przyjdzie czas
    Sama właściwie napisałaś dlaczego się nie udaje, zdrowie i stres myślę że najbardziej wpływają na powodzenie waszych starań, ale dobrze że postanowiłaś trochę zadbać o siebie, wiem że to tak łatwo się pisze, ale musicie trochę odpuścić i podejść do tego bardziej na luzie, jest tu na forum wiele dziewczyn które pisały że właśnie w momencie kiedy odpuściły starania sie udawało. Trzymam mocno kciuki za Was a powiedz jeszcze u ginekologa się badałaś i jest wszystko ok?

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

      Napisane przez jjmka Pokaż wiadomość
      Sama właściwie napisałaś dlaczego się nie udaje, zdrowie i stres myślę że najbardziej wpływają na powodzenie waszych starań, ale dobrze że postanowiłaś trochę zadbać o siebie, wiem że to tak łatwo się pisze, ale musicie trochę odpuścić i podejść do tego bardziej na luzie, jest tu na forum wiele dziewczyn które pisały że właśnie w momencie kiedy odpuściły starania sie udawało. Trzymam mocno kciuki za Was a powiedz jeszcze u ginekologa się badałaś i jest wszystko ok?
      Jest dokładnie tak jak piszesz, aczkolwiek stresu nie da się tak po prostu wyeliminować, zwłaszcza jeśli każdy kolejny miesiąc kończy się porażką.. Chciałabym odpuścić, ale niestety nie do końca mi się to udaje. Niedługo idę na urlop więc mam nadzieję, że może to mi pomoże trochę odpuścić...
      Jeśli chodzi o ginekologa to robiła mi monitoring owulacji (jajeczkuję na szczęście), ale mam podobno trochę za cienkie endometrium (na tą przypadłość spożywam wino, orzechy i migdały) i nieco za długie cykle (Inofem). W tym miesiącu idę zrobić jeszcze badanie hormonów (LH, FSH, estradiol).
      Dzięki za dobre słowo, każda para kciuków mile widziana

      Skomentuj


        #78
        Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

        No właśnie tak jak pisałam dobrze jest radzić gdy samemu nie jest się w takiej sytuacji, my aż tak długo się nie staraliśmy,udało się po 4 miesiącach a pamietam że wtedy dla nas to też juz było długo, no nic pozostaje mi trzymać kciuki żeby się jak najszybciej udało i żebyś sie trochę na urlopie odstresowała

        Skomentuj


          #79
          Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

          My z żoną od blisko 5 lat teraz dopiero się przełamałem i zgodziłem się na metodę in vitro. Zobaczymy co z tego wyniknie mam nadzieje, że będzie dobrze. Ogólnie nie wiem czy słyszeliście, ale jest program ministerstwa - http://www.invitro.gov.pl/, który pomaga to leczyć. Jesteśmy po wyborze ośrodka w Krakowie, który bierze udział w tym programie centrum medyczne macierzyństwo (http://macierzynstwo.com.pl/) i jestem dobrej myśli w sumie 37 lat to nie jest wiek, który skreśla kobietę i nie daje jej możliwości urodzenia dziecka.
          Jakie znacie najstarsze kobiety, którym się udało?

          Skomentuj


            #80
            Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

            Hmm, pierwsza ciąża to w pierwszym cyklu zaskoczyłam. Notabene na miesiącu miodowym Ostatnia ciąża, to jakieś 6 miesięcy.

            Skomentuj


              #81
              Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

              W obie ciąże zaszłam za pierwszym razem. Obie planowane. Korzystałam z wykresów owulacji i mierzenia temperatury Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam: szczesliwamama@onet.pl
              Zapraszam na mojego bloga o ciąży i macierzyństwie: http://szczesliwamama.pl/
              Pozdrawiam

              Skomentuj


                #82
                Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                Odkąd postanowiliśmy z mężem starać się o dziecko poszło nam szybko bo już po pierwszym miesiącu okazało się, że nam się udało. Mimo to ten czas oczekiwania, aż dowiemy się jaki jest wynik testu dłużył nam się niemiłosiernie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                  z pierwszym dzieckiem staraliśmy się tylko 1 cykl wiedziałam kiedy mam owulację i wówczas działaliśmy i od razu wyszło teraz za drugim razem nie jest już tak łatwo niestety

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                    Kurczę dziewczyny, ale super Jak tak zachwalacie te testy owulacyjne to chyba sama zacznę używać Może i mnie sie poszczęści

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                      O pierwszego synka staraliśmy się 5 miesięcy. Powodem tak długiego oczekiwania była zapewne śmierć Mamy Męża i to, że za bardzo chciałam być w ciąży. Przypuszczam, że mój organizm chciał się zregenerować po tych trudnych, stresujących chwilach. Bardzo to wszystko przeżyłam... O drugiego synka staraliśmy się tylko jeden cykl


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                        My na nasze szczęście musieliśmy troszeczkę poczekać. Byliśmy gotowi już dużo wcześniej, jednak problemy zdrowotne wyćwiczyły naszą cierpliwość. Mamy za sobą prawie 3 lata bezowocnych starań. A szczęśliwy dzień "zaciążenia" dość zadziwiająco zbiegł się z naszą rocznicą ślubu Czyżby prezent od losu?

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                          Napisane przez kyasarin Pokaż wiadomość
                          My na nasze szczęście musieliśmy troszeczkę poczekać. Byliśmy gotowi już dużo wcześniej, jednak problemy zdrowotne wyćwiczyły naszą cierpliwość. Mamy za sobą prawie 3 lata bezowocnych starań. A szczęśliwy dzień "zaciążenia" dość zadziwiająco zbiegł się z naszą rocznicą ślubu Czyżby prezent od losu?
                          kyasarin, wspaniały prezent mieliście na rocznicę ślubu! Chyba to najlepszy dar od losu jaki można sobie wymarzyć!


                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                            wspaniały prezent mieliście na rocznicę ślubu! Chyba to najlepszy dar od losu jaki można sobie wymarzyć!
                            Oj to prawda Nieświadomie zrobiliśmy sobie najlepszy prezent pod słońcem Teraz chcemy zrobić sobie jeszcze co najmniej dwa takie prezenty - na moje urodziny i urodziny męża

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                              No ja miałam spory problem bo miałam nieregularne cykle a co za tym idzie zaburzenia w owulacji. Nie chciałam się faszerować tabletkami z hormonami dlatego zażywałam Inofem http://www.inofem.pl/gdzie-wystepuje-mio-inozytol/ . Powrót o równowagi trwał parę miesięcy ale w końcu się udało. Dziś jestem już w 18tc.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: Jak długo starałyście się o dziecko?

                                Ja z mężem staraliśmy się ok 2 lat, na poczatku w sumie nie staralismy sie nie zajsc - mysleliśmy, że będzie co ma byc. Po roku niezachodzenia w ciąże zaczeliśmy się lekko niepokoic. Wtedy porobiłam badania. I jeszzce rok trwalo zanim ostatecznie wyszły dwie kreski na tescie

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X