Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego właśnie to imię.....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Witam,
    pochodzę z pokolenia, gdzie w jednej klasie siedziało 10 Ań, 5 Kaś, 3 Agi, więc poprzysięgłam sobie, że moja pociecha będzie miała mało spotykane imię, ale zarazem prawidziwe polskie. W międzyczasie mnie znajomi 'przechrzcili' na Zuzkę (w sumie to kolega ze studiów, który w telefonie miał same Anie i w końcu pododawał im przedrostki i powstały m.in. JoAnna, DziewAnna, MarzAnna no i ja ZuzAnna ).

    Co do Synka, to jeszcze w podstawówce wybrałam się z rodziną do Oświęcimia i zafascynowała mnie postać o. Maksymiliana Kolbego. Wtedy tak dalekie było posiadanie rodziny, ale gdy człowiek dojrzał, to stwierdziłam, że chciałabym, żeby syn był Maksymilianem (no i jest). Mąż (który ma 4 braci - Wojtka, Maćka, Kubę i Mateusza) chciał Piotrusia, Tomeczka, Michasia, ale się zgodził, jak mu wyjaśniłam, dlaczego tak wybrałam i uzgodniliśmy, że następnym razem od wybierze i nie będę się przeciwstawiać.

    I wiecie co Wam powiem? Myślałam, że to takie orginalne imię, a tu na położnictwie, gdzie leżałam 5dni po porodzie, przewinęło się 3 Maksów, Julka, Kinia...
    Maksu 28.03.2008 r. godz. 17:20

    45 dni przed 1 urodzinami zacząłem chodzić - od razu po schodach

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      A my daliśmy na imię małemu Wojcich po pradziadku
      Wojtuś 28.11.2007

      Skomentuj


        #48
        jestem nauczycielka i kazde imie, ktore nam sie podobalo kojarzylo mi sie z jakims uczniem (takie zboczenie zawodowe). wybralismy imie Kinga, bo obu nam sie podoba a dodatkowo mezowi zawsze podobaly sie krotkie imiona.
        poza tym pasuje do nazwiska
        Kinga, urodzona 2 maja 2008 roku

        Skomentuj


          #49
          My razem wybralismy Laura i tak juz zostanie, i patrzylismy na to, kiedy sa imieniny w kalendarzu, na to czy na osiedlu jest ktos o tym imieniu (a nie ma) i tyle. Aha, no i to jedyne imie jakie sie spodobalo dla mnie i dla mego Kochanie, bo w innych sie nie zgadzalismy A jak jednak sie okaze chlopcem.. to mi sie podoba Kryspin albo Krystian poprostu.. no albo Gabryś.

          Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

          Skomentuj


            #50
            Ja nazwalam mojego synka imieniem sympatycznego kotka z bajki...Poza tym od kilku lat kiedy rozmawialismy o mozliwym potomstwie zawsze uzywalismy imienia Leopold.Kiedy zaszlam w ciaze i okazalo sie ze bedziemy mieli synka nie wyobrazalam sobie zeby nazwac synka inaczej.Wiem ze to dosc oryginalnie ale nam sie podoba chociaz na poczatku jak widzialam niektore miny zastanawialam sie czy dobrze zrobilismy.

            Skomentuj


              #51
              Mój synek ma na imię Dawid miał być Oktawian ale mąż się nie zgodził a dlaczego właściwie Dawid może dlatego że mój pierwszy chłopak (a było to w zerówce)miał tak na imię a poza tym mój Brat też miał mieć tak na imię ale został jedna Kamilem bo oczywiście mój tata się nie zgodził ach ci mężczyźni kto ich zrozumie.


              ___________________________
              DAWIDEK MA 7,5 MIESIĄCA
              http://suwaczki.slub-wesele.pl/200805204578.html

              http://suwaczki.slub-wesele.pl/200405013435.html





              Skomentuj


                #52
                moj synek ma na imie Antoś strasznie podobaja mi sie stare imiona typu staś, franio, janek..
                moj maz chcial jakuba (tak ma na drugie) ale mnie sie nie bardzo podoba.. choc wiem ze teraz jest b. popularne...
                pozniej mial byc jacek ae tez mi nie odpoiwadalo...
                kiedy zaproponowalam antosia wiedzialam ze tak juz musi zostac.. poprostu czulam ze ta mala istota w srodku to wlanie antos..
                pozdrawiamy...
                "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  A u nas imię dla naszej córeczki wybierał tatuś, chociaż przez całą ciążę miała mieć na imię Karina (odkąd pamiętam to podobało mi się to imię) ale krótko przed porodem tatuś wybrał Kasia i w sumie bardzo mi się spodobało, bo nie jest jakieś wymyślne i ma ładne zdrobnienia. Teraz nie wyobrażam sobie żeby moje córcia miała inaczej na imię

                  Skomentuj


                    #54
                    o jaaaaaaaa!!
                    agajan1...
                    no niewierze...
                    moj synek urodzil sie 7.11.2008 o 20.30...
                    "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                    Skomentuj


                      #55
                      Moja pierwsz corcia ma na imię Sylwia -zawsze mi sie podobało ,takie proste i miłe w brzmieniu i mąż też chciał.
                      Natomiast dla synka imię wybierała siostrzyczka i jest Damianek
                      Sylwia 9 latek
                      Damianek 17 m-cy


                      02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Napisane przez pamka Pokaż wiadomość
                        o jaaaaaaaa!!
                        agajan1...
                        no niewierze...
                        moj synek urodzil sie 7.11.2008 o 20.30...
                        :-) witaj Pamka, no super że moja Kasiulka ma rówieśnika w sieci, ciekawe czy nasze dzieci będą miały podobne charakterki :-)

                        Skomentuj


                          #57
                          hehehe...
                          czas pokaze...
                          pzdr...
                          "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                          Skomentuj


                            #58
                            W 7 miesiacu ciazy zdecydowalismy sie z mezem dac synkowi na imie Dominik,bo to bylo jedyne imie ktore nam sie wspolnie podobalo,ja sie upieralam przy imieniu Bartuś,no i jak tylko urodzilam i przyniesli nam juz umytego synka,maz powiedzial do niego Bartusiu....no i takie imie juz zostalo- Bartuś



                            Skomentuj


                              #59
                              Witajcie. A ja mam dwóch synów. Mikołaja, bo w dzień świętego Mikołaja czyli 6 grudnia lekarz zdradził nam, że będziemy mieli chłopca, a miała to być niespodzianka ) A drugi synuś, to Antoni, bo jak byłam w ciąży to Mikołajowi tak bardzo spodobało się imię Antoś tak łatwe w wymowie, że został Antoś.

                              Skomentuj


                                #60
                                U nas imie wybral(a raczej zaproponowal) wujek,czyli moj brat,ze to takie rzadkie i fajne imie,maz nie bardzo na poczatku byl zadowolony ale w koncu mu sie spodobalo
                                Cyprianek

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X