Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady dietetyka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady dietetyka Na pytania o karmienie dzieci, dietę w ciąży i odchudzanie odpowiadają dietetycy oraz użytkownicy, którzy wspierają się nawzajem i pomagają w rozwiązywaniu problemów.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-11-2014, 08:31
patrycjaa88 patrycjaa88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
patrycjaa88.polki.pl

Domyślnie Odp: Mikrofalówka

u mnie kiedys chodziła po kilka razy dziennie, ale teraz...w ogóle nie ma takiej potrzeby
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-2015, 14:11
necia_2812 necia_2812 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
necia_2812.polki.pl

Zdjęcia: 6

U nas jeśli chodzi o posiłki dla siebie to mikrofala jest używana natomiast jeśli chodzi o podgrzewanie jedzenia dla dziecka to raczej tego nie robię. Przeważnie odgrzewam jedzenie "na gazie" lub w kąpieli wodnej we wrzątku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-12-2015, 12:31
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

Jak synek był niemowlakiem, to nie podgrzewałam w mikrofali. Teraz już czasami coś podgrzeję. Sama juz nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2015, 14:20
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Staram się używać mikrofalówki tylko w ostateczności. Zauważyłam, że gdy coś podgrzewam to na zewnątrz wydaje się chłodne, a później okazuje się, że w środku jest gorące. Podgrzewanie w mikrofalówce jest dość ryzykowne, a zwłaszcza dla małych dzieci, które mogą się poparzyć jedzeniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-2015, 12:44
kasia_m-123 kasia_m-123 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasia_m-123.polki.pl

Miasto: Warszawa

Kiedyś w młodszym wieku non stop używalam mikrofali. Teraz nadal posiadam ja w domu, jednak omijam ją szerokim łukiem :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-2016, 21:13
loozak11 loozak11 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
loozak11.polki.pl

Zdjęcia: 44

A ja z mikrofali korzystam, nie jestem przekonana czy robię dobrze czy źle ale jeżeli mikrofala była by faktycznie aż taka tragiczna w skutkach i niosła za sobą spore konsekwencję to z pewnością nie została by wprowadzona na rynek, żeby się wszyscy przez nią rozchorowali, tak mi się wydaje ale mogę się mylić
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-2016, 14:26
kasia_m-123 kasia_m-123 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kasia_m-123.polki.pl

Miasto: Warszawa

Coś w tym jest, jednak i tak wole nie ryzykować i nie staram się nie kozystać z niej w ogóle
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-04-2016, 15:23
maggiczna_ maggiczna_ jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
maggiczna_.polki.pl

Nie wyobrażam sobie nie mieć mikrofalówki przy małym dziecku... Codziennie podgrzewam napoje, zupy, mleko na kakao itd. Ale to prawda, że trzeba zwracać uwagę na temperaturę, bo w mikrofali się bardzo nierównomiernie podgrzewa - ale jak podgrzewamy płyn to prostu wystarczy zamieszać, żeby wyrównać temperaturę. Teraz myślimy nad kupnem nowej, bo starą mamy już 10 lat. Wpadła nam w oko mikrofala Candy. Może któraś z Was ma taką i podzieli się opinią?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-2016, 18:27
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

Ja posiłki dla dziecka przygrzewałam albo w garnuszku na gazie albo w piecyku jakoś do mikrofalówki nigdy nie byłam przekonana będąc w ciąży zawsze wychodziłam z kuchni gdy ktoś korzystał z mikrofalówki...szkodliwe są więc po co ryzykować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-10-2016, 13:28
suzzie suzzie jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
suzzie.polki.pl

To czy ludzie omijają, bo naczytali się o negatywnym wpływie mikrofali, nie jest dla mnie jakimś szczególnym wyznacznikiem. Nie mam nic przeciwko temu, by skorzystać z niej od czasu do czasu, ale być może faktycznie używanie mikrofalówki regularnie może się wiązać z jakimiś niepożądanymi skutkami. Nie wiem, nie mnie oceniać, nie jestem naukowcem. U mnie w domu w każdym razie mikrofalówki nigdy nie było i podgrzanie w "tradycyjny" sposób przygotowanych wcześniej posiłków nie stanowiło dla mnie najmniejszego problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania